reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Transgraniczne przelewy bankowe w strefie euro

Aktualizacja: 03.11.2009

Od 2 listopada banki umożliwią klientom wykonywanie regularnych płatności z wykorzystaniem systemu polecenia zapłaty SEPA. Oznacza to, iż po raz pierwszy konsumenci i przedsiębiorstwa będą mogli realizować polecenia zapłaty pomiędzy różnymi państwami w strefie euro – podaje serwis prasowy Komisji Europejskiej. »

Unia wspiera i sprawdza działalność małych firm

Aktualizacja: 03.11.2009

UE przeznacza 35 proc. swojego rocznego budżetu na realizację polityki regionalnej i społecznej. Większość pieniędzy trafia do programów zarządzanych na szczeblu krajowym, których celem jest pobudzanie rozwoju uboższych regionów – podaje Urząd Komitetu Integracji Europejskiej (UKIE). »

Spadły zyski polskich firm

Aktualizacja: 03.11.2009

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował dane o wynikach przedsiębiorstw za ubiegły rok. Zysk netto na koniec roku 2008 wykazało 79,6 proc. ogółu badanych jednostek (84 proc. w 2007 roku), a uzyskane przez nie przychody stanowiły 78,6 proc. przychodów z całokształtu działalności (w 2007 roku 9,8 proc.). »

W Unii wzrasta bezrobocie

Aktualizacja: 03.11.2009

Eurostat podaje, że w Unii Europejskiej wzrasta liczba bezrobotnych. We wrześniu tego roku stopa bezrobocia wyniosła 9,2 proc. podczas gdy w sierpniu br. ten wskaźnik wynosił 9,1 proc. »

NBP uruchamia aukcyjny serwis internetowy

Aktualizacja: 03.11.2009

Narodowy Bank Polski uruchamia internetowy serwis aukcyjny, w którym od stycznia tego roku będzie sprzedawać monety i banknoty kolekcjonerskie. »

Zmiany zasad udzielania urlopu wypoczynkowego

Aktualizacja: 02.11.2009

3 listopada br. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 października 2009 roku, które zmienia rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop. »

Jest lista Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych

Aktualizacja: 02.11.2009

Ministerstwo Finansów dokonało wyboru Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych (DSPW) na 2010 rok. »

Może spaść dynamika cen konsumpcyjnych

Aktualizacja: 02.11.2009

Ministerstwo Finansów podaje, że w listopadzie roczna dynamika cen konsumpcyjnych może spaść do 103,1. »

UOKiK wygrywa sprawy

Aktualizacja: 02.11.2009

Sąd Apelacyjny i Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdziły trzy decyzje Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, które dotyczyły Tikkurila Polska, Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. »

Lewiatan popiera propozycję o uproszczeniu przekazywania ZUS RMUA

Aktualizacja: 02.11.2009

W ocenie PKPP Lewiatan propozycja zmian wnioskowanych przez Komisję Nadzwyczajną „Przyjazne Państwo” w zakresie wydawania przez płatnika pisemnych informacji określonych w druku ZUS RMUA jest słuszna. »

NBP docenia rolę edukacji

Aktualizacja: 02.11.2009

– Nakłady na edukację to nie wydatki, lecz inwestycje – przekonywał prezes NBP Sławomir Skrzypek podczas konferencji poświęconej edukacji ekonomicznej. »

Pracodawcy przeciwko osobnemu rejestrowi zatrudnionych w szczególnych warunkach

Aktualizacja: 02.11.2009

PKPP Lewiatan nie zgadza się z propozycją utworzenia w ramach Centralnego Rejestru Ubezpieczonych osobnego rejestru zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. »

Na rynku pracy trochę lepiej

Aktualizacja: 30.10.2009

W najbliższych kwartałach sytuacja na rynku pracy będzie się pogarszać, jednak nie tak bardzo jak mogło się wydawać jeszcze kilka miesięcy wcześniej - prognozuje Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). »

Nieterminowe regulowanie płatności hamuje rozwój firm

Aktualizacja: 30.10.2009

Jedną z przeszkód w prowadzeniu działalności gospodarczej jest nieterminowe regulowanie płatności – wynika z raportu InfoMonitora „Wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej”. »

MG: reguła wydatkowa i reformy emerytalne zmniejszą deficyt budżetowy

Aktualizacja: 30.10.2009

Ustawowa reguła dla wydatków budżetowych i wprowadzenie elastycznego wieku emerytalnego - to zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego dobre rozwiązania na poprawę stanu finansów publicznych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Szymon Kujda

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama