reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Lewiatan: kryzys pokonają firmy innowacyjne

Aktualizacja: 24.11.2009

Ponad 80 proc. przebadanych Firm Innowacyjnych twierdzi, że ich inwestycje w innowacje procesowe, produktowe, marketingowe i organizacyjne mają pozytywny wpływ na ich dzisiejszą sytuację – podaje PKPP Lewiatan. »

NBP: PKB jest mniejszy z powodu spadku eksportu

Aktualizacja: 18.11.2009

Nowatorskie wyliczenia NBP wskazują, że polski Produkt Krajowy Brutto zmniejszył się w tym roku z powodu zatrzymania akcji kredytowej dla firm zaledwie o około 1 proc., ale już o około 2,5 proc. wskutek spadku eksportu – podaje serwis Obserwatorfinansowy.pl, uruchomiony przez Narodowy Bank Polski. »

Rząd pracuje nad ustawą o kierujących pojazdami

Aktualizacja: 18.11.2009

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o kierujących pojazdami. »

Epidemia wpędza w koszty ZUS i pracodawców

Aktualizacja: 18.11.2009

Jeśli liczba chorych na grypę będzie rosła w takim tempie, to wydatki ZUS i firm na zasiłki mogą na początku 2010 r. wzrosnąć o blisko 150 mln zł.W szczycie zachorowań 2009 r. ZUS i pracodawcy wypłacili chorym świadczenia w kwocie 2,9 mld zł. Dodatkowo zasiłki opiekuńcze, czyli tzw. zwolnienie chorobowe na dzieci, kosztowały 133 mln zł. »

Polski minister finansów w rankingu „Financial Times”

Aktualizacja: 18.11.2009

Minister finansów Jacek Rostowski okazał się bezkonkurencyjny w rankingu ekonomicznym prestiżowego dziennika „Financial Times”, natomiast w zestawieniu ogólnym zajął 7. miejsce (ex aequo z ministrem finansów Wielkiej Brytanii Alistairem Darlingiem) – poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Szkoły językowe nie chcą płacić VAT

Aktualizacja: 18.11.2009

Szkoły językowe apelują do Donalda Tuska, by nie nakładał podatku na naukę. »

MG: roczna inflacja wyniesie ponad 3 proc.

Aktualizacja: 17.11.2009

Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku br. o 0,1 proc. w porównaniu z wrześniem br., a o 3,1 proc. w ujęciu rocznym. Wynik ten był zgodny z oczekiwaniami analityków Ministerstwa Gospodarki. »

Centra badawczo-rozwojowe będą miały ulgi podatkowe

Aktualizacja: 17.11.2009

Ministerstwo Gospodarki opracowało projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W ich efekcie centra badawczo-rozwojowe (CBR) będą dwukrotnie odpisywać od podstawy opodatkowania koszty ponoszone na badania. »

Linxtelecom zwiększa wpływy w Europie Wschodniej

Aktualizacja: 17.11.2009

Linxtelecom międzynarodowy operator telekomunikacyjny należący do grupy kapitałowej ATM przejął część estońskiego podmiotu Norby Telecom świadczącego usługi w obszarze transmisji danych i telefonii IP (VoIP). »

Wzrasta liczba udzielanych kredytów

Aktualizacja: 17.11.2009

Mimo trudnych warunków rynkowych większość banków nie ograniczyła poziomu finansowania. »

Mimo spadku należności banki wciąż inwestują

Aktualizacja: 17.11.2009

W pierwszych trzech kwartałach tego roku należności od sektora finansowego zmniejszyły się o 21,8 proc. z 107,2 mld zł do 83,9 mld zł. Znaczny spadek należności od nierezydentów z 44,3 mld zł do 28,7 mld zł, tj. o 35,2 proc. nie potwierdza obaw o finansowanie zagranicznych spółek-matek przez polskie banki. »

Banki zmniejszyły zyski

Aktualizacja: 17.11.2009

Po trzech kwartałach tego roku zysk netto banków wyniósł 7 mld zł. Jest to spadek o 44,6 proc. (5,6 mld zł) w porównaniu do analogicznego okresu 2008 roku. »

Prawo inicjatywy obywatelskiej

Aktualizacja: 17.11.2009

Europejczycy wkrótce dostaną do ręki nowe narzędzie, dzięki któremu będą mogli skłonić władze unijne do podjęcia działań w ważnych z ich punktu widzenia kwestiach – informuje Komisja Europejska (KE). »

KE walczy z deficytem budżetowym

Aktualizacja: 17.11.2009

Kryzys gospodarczy pozostawił wiele państw z deficytem budżetowym przekraczającym 3 proc. limit wyznaczony przez UE. Komisja proponuje terminy na zmniejszenie tych luk. »

Więcej wydatków na badania i rozwój firm

Aktualizacja: 17.11.2009

Europejskie firmy zwiększają nakłady na badania i rozwój. Janez Potočnik, unijny komisarz ds. nauki widzi w tym szansę nie tylko na wyjście z kryzysu, ale także na wzmocnienie gospodarek krajów unijnych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Tarsa

Specjalizuje się w tematyce finansowej i rachunkowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama