reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

KPP o nowym sposobie rejestracji spółki z o.o.

Aktualizacja: 04.12.2009

Jeżeli ustawodawca zaakceptuje projekt, nad którym pracuje Komisja Kodyfikacyjna, to już wkrótce od założycieli będzie zależało, czy zgłoszą do KRS spółkę z o. o. w taki sposób jak obecnie, czy za pomocą specjalnego formularza bez konieczności zawierania umowy spółki w formie aktu notarialnego – podaje Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP). »

Białoruś zabiega o polskich inwestorów

Aktualizacja: 04.12.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) rozważa możliwości współpracy krajowych firm z białoruskimi partnerami. »

Polacy nie wychodzą ze spirali zadłużenia

Aktualizacja: 04.12.2009

Jak wynika z kolejnego raportu InfoDług, opublikowanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej ogólna kwota przeterminowanych zobowiązań wynosi 14,31 miliarda złotych. Tylko w ciągu ostatniego kwartału kwota ta wzrosła niemal o 19 proc. »

Jest porozumienie w sprawie struktury nadzoru finansowego

Aktualizacja: 04.12.2009

Minister finansów Jacek Rostowski wziął udział w posiedzeniu Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), które odbyło się 2 grudnia 2009 r. w Brukseli. W trakcie tego spotkania ministrowie osiągnęli porozumienie dotyczące nowej struktury nadzoru finansowego. »

Notowania złota biją rekord

Aktualizacja: 03.12.2009

Dziś notowania złota pobiły kolejny rekord. Tym razem na poziomie 1226 dolarów za uncję. Relacjonowanie tego typu wydarzeń w ostatnim czasie staje się już trochę nudne. Nowe rekordy mamy bowiem niemal codziennie. »

Podatek dochodowy od karty przedpłaconej

Aktualizacja: 03.12.2009

Wartość karty przedpłaconej, która jest znakiem uprawniającym do jej wymiany na towary lub usługi, podlega opodatkowaniu PIT. »

Zawieszone firmy wystawiają faktury nielegalnie

Aktualizacja: 04.12.2009

Przedsiębiorcy mogą zawiesić działalność gospodarczą maksymalnie do 24 miesięcy. Firmy zawieszone mogą być kontrolowane tak jak podatnicy czynnie działający. Podatnicy, zgłaszając przerwę w biznesie, nadal go prowadzą i wystawiają fikcyjne faktury. »

Państwo chce ratować budżet FUS kosztem Funduszu Rezerwy Demograficznej

Aktualizacja: 03.12.2009

Rządzący chcą umożliwić łatanie dziury w budżecie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nieoprocentowaną pożyczką z Funduszu Rezerwy Demograficznej. To szkodliwe i nieodpowiedzialne działanie – uważa Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP). »

Projekt ustawy o działalności usługowej został źle przygotowany

Aktualizacja: 03.12.2009

Przygotowany w czerwcu tego roku przez Ministerstwo Gospodarki projekt ustawy o działalności usługowej do trafił nawet do Sejmu. Eksperci Instytutu Badan Rynku Konsumpcji i Koniunktur, którzy na zlecenie Konfederacji Pracodawców Polskich przygotowali ekspertyzę tego dokumentu, nie zostawiają na nim suchej nitki. »

Uczelnie dbają o zwiększenie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego

Aktualizacja: 03.12.2009

Biuro Informacji Kredytowej i InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej pogłębiają współpracę z uczelniami wyższymi na rzecz poszerzania wiedzy i zwiększania bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Do kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego dołączyły kolejne uczelnie i instytucje - Akademia Leona Koźmińskiego i Krajowa Izba Rozliczeniowa. »

ZUS doskonali system elektronicznej wymiany dokumentów

Aktualizacja: 03.12.2009

W związku z wprowadzeniem zmian w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z dnia 23 października 2009 roku w sprawie określenia wzorów zgłoszeń m.in. do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego ZUS udostępnił specyfikację wejścia-wyjścia dla systemu Elektronicznej Wymiany Dokumentów w wersji 2.1. »

Odzyskiwanie pieniędzy w postępowaniach grupowych

Aktualizacja: 03.12.2009

Senatorowie chcą, by powództwa zbiorowe były wytaczane tylko w sprawach pracowniczych, konsumenckich lub o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym. »

ZUS współpracuje z agencjami zatrudnienia

Aktualizacja: 03.12.2009

Oddział ZUS w Lublinie wziął udział w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym dla przedstawicieli agencji zatrudnienia z Lubelszczyzny. »

Uczelnie narzekają na zbyt małe finansowanie

Aktualizacja: 02.12.2009

Wprowadzenie "zasady częściowej odpłatności za studia stacjonarne w uczelniach publicznych" zakłada projekt "Strategii rozwoju szkolnictwa wyższego: 2010-2020", zaprezentowany w środę na Uniwersytecie Warszawskim. »

Indeksy cen mieszkań spadły o 0,7 proc.

Aktualizacja: 02.12.2009

W listopadzie ceny mieszkań spadły o 0,7 proc. w porównaniu do października i były o 1,75 proc. niższe niż przed rokiem – wynika z zestawienia transakcji przeprowadzonych przez klientów Open Finance, Home Broker i Dom Banku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria finansowo-rachunkowa Monika Zwolańska

Rachunkowość spółek i organizacji pozarządowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama