reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Amerykanie wstrzymują się z kupowaniem nieruchomości

Aktualizacja: 07.01.2010

Indeks podpisanych umów sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA spadł miesiąc do miesiąca o 16 proc. Był to pierwszy spadek po 10 miesiącach wzrostu. Wskaźnik ten uważany jest za wskaźnik wyprzedzający w stosunku do danych o zakończonych sprzedażach domów. »

Odsetki za nieprzekazanie w terminie składek do OFE

Aktualizacja: 06.01.2010

W okresie od 1 stycznia do 31 marca tego roku wysokość należnych z tytułu nieprzekazanych w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego wynosi 4,29 proc. »

Eksperci BCC o ograniczaniu barier administracyjnych dla firm

Aktualizacja: 06.01.2010

Projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców ma charakter systemowy. W dotychczasowym polskim porządku prawnym, jest to jedna z niewielu propozycji legislacyjnych o tak rozbudowanej treści i obejmująca tak znaczną liczbę aktów prawnych przewidzianych do zmiany – uważają eksperci Business Centre Club (BCC). »

Rusza likwidacja Nafty Polskiej

Aktualizacja: 06.01.2010

Zgodnie z zapowiedzią ministra Aleksandra Grada Nafta Polska S.A., nadzorująca spółki z sektora paliwowego i chemicznego, została postawiona w stan likwidacji. Otwarcie procesu nastąpiło 1 stycznia 2010 roku – poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa. »

Udzielanie bonifikat przy zbywaniu nieruchomości na nowych zasadach

Aktualizacja: 06.01.2010

Zmodyfikowano przepisy regulujące tryb udzielania bonifikat przy zbywaniu nieruchomości. Ustawa wprowadzająca te zmiany wejdzie w życie 7 stycznia 2010 roku.Zaproponowane w nowelizacji zmiany mają głównie na celu wyeliminowanie wątpliwości, które pojawiły się w dotychczasowej praktyce stosowania przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603 z późn. zm.). »

Dotacje unijne bez badania finansów firmy

Aktualizacja: 05.01.2010

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie będzie dokonywać oceny kondycji finansowej przedsiębiorców ubiegających się o unijne dotacje na szkolenia pracowników. »

Euro 2012: kapitał prywatny sfinansuje centra pobytowe

Aktualizacja: 05.01.2010

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie wykazu przedsięwzięć Euro 2012, przedłożone przez ministra sportu i turystyki. »

Lublin: rozpoczął działalność pierwszy e-sąd

Aktualizacja: 05.01.2010

W dniu 4 stycznia 2010 roku w obecności ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, swoją oficjalną działalność w Lublinie rozpoczął e-sąd. Prowadzone w nim będą postępowania w trybie EPU (elektroniczne postępowanie upominawcze), dotyczące prostych spraw cywilnych, jak nieuregulowane rachunki za energię, gaz, Internet lub telefon. Wystarczy złożenie przez wierzyciela e-pozwu. »

Instrumenty wspierania eksportu w formule de minimis

Aktualizacja: 05.01.2010

Waldemar Pawlak, minister gospodarki podjął decyzję o przyznawaniu dodatkowych preferencji podczas oceny merytorycznej wniosków o pomoc finansową w ramach instrumentów wsparcia MG dla projektów realizowanych na rynku chińskim. Jednocześnie rosnące zainteresowanie wspieraniem eksportu w formule de minimis oraz mniejsze środki budżetowe w 2010 roku spowodują ograniczenie dofinansowania projektów związanych z pozostałymi rynkami. »

O przyszłości gospodarki zadecyduje budżet

Aktualizacja: 05.01.2010

W 2010 roku szansą dla polskiej gospodarki będzie eksport, gdyż oczekiwane ożywienie na rynkach krajów zachodniej Europy może istotnie wpłynąć na eksporterów. »

Nowe zasady wpisu do KRS

Aktualizacja: 05.01.2010

Uporządkowanie zasad dotyczących wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) spółek prawa handlowego zarejestrowanych w dawnym rejestrze handlowym w tym spółek zawiązanych przed 1 września 1939 r. to zasadnicze cele zmian w „Przepisach wprowadzających ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym”. Projekt ustawy przygotowany przez MG został przyjęty przez rząd 29 grudnia 2009 roku. »

Nastąpiła zmiana opłaty paliwowej

Aktualizacja: 05.01.2010

Od 1 stycznia 2010 roku, w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 20 listopada 2009 r. o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym oraz ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (Dz.U. Nr 223, poz. 1776), nastąpiła zmiana wysokości opłaty paliwowej, co będzie miało wpływ na cenę paliw - zwłaszcza olejów napędowych. »

Dłuższy czas sprawowania opieki nad nowonarodzonym dzieckiem

Aktualizacja: 05.01.2010

Od początku tego roku pracownikom przysługuje prawo do korzystania z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, które umożliwia dłuższe sprawowanie opieki nad nowonarodzonym dzieckiem. »

Urząd skarbowy przyjrzy się cenom

Aktualizacja: 05.01.2010

Badaniem stosowanych cen i marż handlowych zajmie się kontrola skarbowa, a za nieprawidłowości wymierzy dodatkowe opłaty. »

W styczniu może wzrosnąć dynamika cen konsumpcyjnych

Aktualizacja: 05.01.2010

Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat na temat dynamiki cen konsumpcyjnych w grudniu 2009 roku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama