reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dochody budżetu 2009 roku wyższe niż przewidywano

Aktualizacja: 07.01.2010

Deficyt budżetowy w 2009 r. mniejszy dzięki wyższym dochodom z podatków. »

Polscy podatnicy odbiorą VAT w krajach unijnych na nowych zasadach

Aktualizacja: 07.01.2010

Podatników, którzy zamierzają się ubiegać o zwrot VAT zapłaconego przy nabyciu towarów usług w innym państwie członkowskim UE w tym roku będą obowiązywać przepisy dyrektywy 2008/9/WE dnia 12 lutego 2008 r. określającej szczegółowe zasady zwrotu podatku od wartości dodanej, przewidzianego w dyrektywie 2006/112/WE. »

Rejestr farmaceutów na uproszczonej zasadzie

Aktualizacja: 07.01.2010

Farmaceuci, którzy wykonują zawód tymczasowo i chcą, by ich dane zostały wpisane do rejestru, będą mogli skorzystać z uproszczonego sposobu rejestracji. »

Bank Anglii nie zmieni stóp

Aktualizacja: 07.01.2010

W czwartek opublikowane dane o sprzedaży detalicznej w strefie euro, nie powinny one jednak wzbudzić szczególnych emocji u inwestorów, którzy czekają już na wyniki finansowe spółek za IV kw. 2009 r. »

Płatne zwolnienia na czas nauki

Aktualizacja: 07.01.2010

Firma będzie musiała udzielać pracownikom płatnych zwolnień na czas nauki lub szkolenia, jeśli zgodzi się na podwyższanie kwalifikacji zawodowych podwładnych. »

Budżet państwa straci na zwiększeniu wymiaru czasu wolnego

Aktualizacja: 07.01.2010

Z powodu zwiększenia wymiaru czasu wolnego budżet państwa może stracić 1 mld zł przychodów. Grozi to m.in. zbyt dużą stratą dla firm z sektora handlu i spadkiem zatrudnienia. »

Wzrost wysokości normatywu miesięcznej raty kredytu mieszkaniowego

Aktualizacja: 07.01.2010

W tym roku miesięczna rata kredytu mieszkaniowego wyniesie 3,0 zł za 1m2 powierzchni użytkowej lokalu. Do tej pory wysokość normatywu tej stawki wynosiła 2,90 zł za 1 m2. »

E.Leclerc może kupić sklepy Billa

Aktualizacja: 06.01.2010

Unilec, spółka należąca do E.Leclerc może kupić sklepy Billa – zdecydowała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). »

Właściciele budynków nie zaciągną kredytu na inwestycje

Aktualizacja: 06.01.2010

Inwestorzy ubiegający się o premie kompensacyjne na remont budynków z lokalami pod wynajem nie będą musieli finansować inwestycji z kredytów. Premie otrzymają także wówczas, gdy remont wykonają za własne oszczędności. »

Fundusz Dostosowania do Globalizacji wspiera firmy w kryzysie

Aktualizacja: 06.01.2010

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan pozytywnie odnosi się do informacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o uruchomieniu na nowych zasadach w ramach działań antykryzysowych Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji. Fundusz pomaga dużym firmom i branżom szczególnie odczuwających skutki kryzysu. »

UOKiK: kolejna zmowa na rynku budowlanym

Aktualizacja: 06.01.2010

Opoczno, producent płytek ceramicznych i gresów ustalał ze swoimi dystrybutorami minimalne ceny sprzedaży produktów – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Na inicjatora porozumienia urząd nałożył karę ponad 900 tys. zł »

Posłowie myślą o korzystnych zmianach ustawy o kredycie konsumenckim

Aktualizacja: 06.01.2010

Dłuższy termin na odstąpienie od umowy oraz zwiększenie kwoty udzielanego kredytu – to niektóre z założeń do ustawy o kredycie konsumenckim, które dziś przyjęła Rada Ministrów w dniu 5 stycznia br. »

Kara dla PKP Intercity

Aktualizacja: 06.01.2010

Spółka PKP Intercity naruszyła zbiorowe interesy konsumentów m.in. ograniczając prawo do zmiany umowy przewozu – uznała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przedsiębiorstwo zapłaci karę w wysokości ponad 2,2 mln zł. »

Nadzór budowlany skontroluje jakość wyrobów u sprzedawcy

Aktualizacja: 06.01.2010

Nadzór budowlany skontroluje wyroby znajdujące się nie tylko u producenta, lecz także u importera i sprzedawcy. Kontrolerzy będą mogli nakazać wycofanie z obrotu wadliwego wyrobu. »

Równe prawo do urlopów dla rodziców adopcyjnych

Aktualizacja: 06.01.2010

Prawo pracy coraz mniej różnicuje przywileje dla rodziców naturalnych i przysposabiających. Z istoty macierzyństwa naturalnego wynikają oczywiście prawa, których adoptujący rodzic mieć nie może. Jednak co do zasady sytuacja przyjmujących dziecko do rodziny ma się poprawić wraz z projektem nowelizacji Kodeksu Pracy, przegłosowanej przez Sejm. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

LSJ HR Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama