reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Poczta Polska rozwija sprzedaż internetową

Aktualizacja: 22.01.2010

Znaczki, kartki, klasery i nie tylko – wszystko to przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu będzie można kupić w sklepie internetowym Poczty Polskiej. »

UKNF ostrzega przed ryzykiem inwestycyjnym

Aktualizacja: 22.01.2010

W związku z pojawiającymi się informacjami zachęcającymi do kupowania akcji spółek o słabej kondycji finansowej, które przyciągają kapitał spekulacyjny nazwiskami znanych inwestorów, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przypomina, żewarto zachować rozwagę i brać pod uwagę podwyższone ryzyko inwestycyjne. »

E-franchising zdobywa popularność

Aktualizacja: 22.01.2010

Franczyza wkracza w biznes e-commerce. Błyskawiczny wzrost obrotów sklepów internetowych odbywa się między innymi dzięki rozwojowi systemu franczyzowego w „sieci". »

Unijny podatek od banków kosztem klientów

Aktualizacja: 22.01.2010

Koszty wprowadzenia unijnego podatku w systemie bankowym zostaną przerzucone na klientów poprzez wyższe ceny usług finansowych. »

Nowa dyrektywa usługowa UE

Aktualizacja: 22.01.2010

Jak poinformowało Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii Niemiec, z końcem ubiegłego roku zakończyła się trzyletnia faza wdrażania nowej unijnej dyrektywy usługowej. Nowe prawo UE, które weszło w życie 28 grudnia ub.r., ma złagodzić bariery w swobodnym przepływie usług między państwami członkowskimi UE. »

Nabywca wierzytelności może przenieść klauzulę wykonalności

Aktualizacja: 22.01.2010

Zdarza się, że z uwagi na ryzykowną egzekucję, wierzyciel dokona cesji wierzytelności, dysponując już tytułem egzekucyjnym (czy nawet wykonawczym). Nabywca wierzytelności może wówczas dokonać przepisania klauzuli wykonalności na swoją rzecz. Podobne uprawnienia, przysługują spadkobiercom powoda. »

Podpisano list intencyjny z Bankiem Światowym

Aktualizacja: 22.01.2010

Współpraca w celu wzmocnienie polskich instytucji prawnych – to główne założenie listu intencyjnego, który podpisali przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Szkoły Głównej Handlowej, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie i Banku światowego. »

W I kwartale br. produkcja przemysłowa może wzrosnąć o 5 proc.

Aktualizacja: 22.01.2010

Produkcja sprzedana przemysłu w grudniu 2009 roku była wyższa o 7,4 proc. w stosunku do danych sprzed 12 miesięcy. Natomiast w porównaniu z listopadem 2009 roku zmalała o 5,4 proc. Dane te są nieznacznie niższe od oczekiwań analityków Ministerstwa Gospodarki. Prognozują oni w styczniu br. wzrost produkcji o ok. 6 proc., a w pierwszym kwartale 2010 r. na poziomie ok. 5 proc. »

Inwestorzy zagraniczni nie wykupują ziemi w Polsce

Aktualizacja: 22.01.2010

Od ośmiu miesięcy cudzoziemcy mogą kupować domy w Polsce bez zezwolenia. Ale nie odnotowano wzmożonej fali zainteresowania. Rocznie wydaje się nadal ok. 400 zezwoleń dla osób spoza Unii. »

Firmy mogą skorzystać z bezpłatnych usług doradczych

Aktualizacja: 22.01.2010

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) rozpoczęła w 2009 roku realizacje projektu KIGNET Innowacje mającego na celu wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw poprzez kompleksowe usługi doradcze m.in. w zakresie poszukiwania nowych rynków zagranicznych, partnerów do wspólnych przedsięwzięć oraz wsparcia w działalności proeksportowej podczas misji wyjazdowych i międzynarodowych targów za granicą. »

Opłaty za studia a koszt uzyskania przychodu

Aktualizacja: 22.01.2010

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą - świadczy usługi marketingowe oraz usługi szkoleniowe dla zagranicznych firm. W celu podniesienia kwalifikacji zawodowych rozpoczął menadżerskie studia podyplomowe. Podatnik ten wystąpił o interpretację podatkową, czy wydatki na te studia będzie mógł zaliczać do kosztów uzyskania przychodów. »

Dokumentowanie transakcji

Aktualizacja: 22.01.2010

Gdy poniesione w firmie wydatki dotyczą okresu przekraczającego rok, a nie jest możliwe określenie, jaka ich część dotyczy 2009 roku, trzeba potrącić je w latach podatkowych proporcjonalnie do okresu, którego dotyczą. »

Program „Dłużnik Alimentacyjny” spotkał się z aprobatą gmin

Aktualizacja: 22.01.2010

InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej, Związek Banków Polskich oraz Biuro Informacji Kredytowej wręczą gminom z województwa mazowieckiego Certyfikaty „Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009”. Wyróżnienia zostaną przyznane za udział w programie „Dłużnik Alimentacyjny”. Dzięki wykorzystywaniu systemu wymiany informacji gospodarczych gminy biorące udział w programie odzyskały ponad 245 mln zł. »

Dobry rok dla lokat bankowych

Aktualizacja: 22.01.2010

Początek roku nie przyniósł znaczących zmian na pierwszych miejscach rankingu lokat bankowych. Bankowcy przewidują, że spadająca inflacja podniesie atrakcyjność lokat w tym roku. »

Opłaca się zainwestować w nieruchomości za granicą

Aktualizacja: 22.01.2010

Znowu warto inwestować w nieruchomości za granicą, bo są zdecydowanie tańsze niż przed kryzysem. Także umocnienie złotego powoduje, że apartament nad ciepłym morzem kosztuje mniej niż podobny lokal w kraju. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama