reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa

Aktualizacja: 16.02.2010

Ministerstwo Finansów podało szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa za styczeń 2010 roku. »

MF o stanie środków walutowych

Aktualizacja: 16.02.2010

Ministerstwo Finansów poinformowało o stanie środków walutowych oraz operacji związanych z zarządzaniem długiem zagranicznym Skarbu Państwa »

Ambitny program dla nowej KE

Aktualizacja: 16.02.2010

Kiedy José Manuel Barroso po raz pierwszy objął stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej, gospodarka kwitła, a bezrobotnych ubywało. Pięć lat później, w następstwie największej recesji od dziesięcioleci, Komisję wyznaczoną na lata 2010–2014 oczekują zupełnie nowe wyzwania. »

GPW wykorzystała szansę

Aktualizacja: 16.02.2010

Sytuacja na giełdach Europie w poniedziałek potoczyła się po myśli kupujących. Brak wczorajszej sesji w USA ze względu na Święto Waszyngtona pomógł w pozytywnym zakończeniu notowań. Inwestorzy nie musieli z niepokojem spoglądać na zachowanie indeksów za Oceanem. »

Podatek od nieruchomości zapłacimy do 15 marca

Aktualizacja: 16.02.2010

Osoby, które kupiły lub wybudowały w zeszłym roku mieszkanie lub dom, muszą zapłacić pierwszą ratę podatku do 15 marca. »

PIT: problemy z ulgą prorodzinną

Aktualizacja: 16.02.2010

W 2009 roku nie wprowadzono istotnych zmian w rozliczeniach PIT. Nie oznacza to, że zeznanie za ubiegły rok będzie kopią deklaracji za 2008 rok. Po raz pierwszy w rocznym PIT stosujemy dwie stawki podatku: 18 i 32 proc. »

Wzrosty na warszawskim parkiecie

Aktualizacja: 16.02.2010

Nieobecność amerykańskich inwestorów europejskie parkiety wykorzystały do zwyżek. Najbardziej skorzystała GPW. »

Stratne lokaty

Aktualizacja: 16.02.2010

W pięciu bankach zakładane rok temu depozyty przyniosły straty, bo ich oprocentowanie nie przekroczyło inflacji. »

Kraje unijne zadłużają się na nieruchomości

Aktualizacja: 16.02.2010

Tylko w jednym kraju unijnym – Belgii – stosunek kredytów hipotecznych do PKB zmniejszył się w 2009 roku. W pozostałych krajach rynek rozwijał się i to szybciej niż do tej pory. »

Inflacja wciąż nie chce spadać

Aktualizacja: 16.02.2010

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniósł w styczniu 3,6 proc. Był więc nieco wyższy niż spodziewane 3,5 proc. Inflacja wciąż więc nie chce spadać. »

Home Broker przejął Finamo

Aktualizacja: 18.02.2010

Finamo, firma działająca na rynku doradztwa finansowego na podstawie umowy zawartej z Home Broker, zbyło zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w skład którego wchodzą zarówno aktywa, jak i zobowiązania związane z siecią sprzedaży, oddziałami oraz wsparciem sprzedaży. »

Czy outsourcing się opłaca

Aktualizacja: 15.02.2010

W ostatnich latach dynamicznie rośnie popularność outsourcingu na świecie i w Polsce ze względu na ewidentne oszczędności i zwiększenie jakości usług. Outsourcing w dobie profesjonalnych dostawców specjalizowanych usług oraz coraz powszechniejszemu dostępowi do szybkiego Internetu jest już wyraźnym trendem rynkowym i sposobem nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem. »

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny według Open Finance

Aktualizacja: 15.02.2010

Planujesz wziąć kredyt hipoteczny w złotych? Według rankingu Open Finance i Dziennika Gazety Prawnej najkorzystniejsze warunki tego typu kredytu oferuje obecnie bank Millennium. »

Trwa nabór kandudatów na członków Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

Aktualizacja: 15.02.2010

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej informuje o przystąpieniu do procedury wyłaniania kandydatów na członków Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. »

Trzy zgody na koncentracje firm

Aktualizacja: 15.02.2010

Polpharma otrzymała zgodę na nabycie części Biotonu, Lovells może połączyć się z Hogan&Hartson, a Wind Investment przejąć kontrolę nad Smulders Holdco. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie przyczynią się do ograniczenia konkurencji w Polsce »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Skoczeń

radca prawny, PFR Portal PPK Sp. z o. o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama