reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rynek mieszkaniowy u progu ożywienia

Aktualizacja: 05.03.2010

Stabilizacja cen mieszkań przedłużyła się na kolejny miesiąc. Indeks cen mieszkań stworzony przez Open Finance wzrósł w lutym o 0,13 proc., niemal tyle samo co w styczniu. »

Lewiatan: osłabienie popytu krajowego

Aktualizacja: 04.03.2010

Indeks popytu globalnego, który ocenia konsumpcję krajową, eksport, inwestycje krajowe i zagraniczne utrzymał poziom z poprzedniego miesiąca - informuje PKPP Lewiatan. »

Indeks Biznesu: niewielka korekta w dół

Aktualizacja: 04.03.2010

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w lutym odnotował niewielką korektę w dół. Dobre wyniki gospodarki za ostatni kwartał ub. roku napawają optymizmem, jednak na odzyskanie poprzedniej dynamiki wzrostu trzeba będzie jeszcze poczekać - może kilka lat. »

MG: należy usprawnić komuniakcję administracji z obywatelami

Aktualizacja: 04.03.2010

- W interesie Polski jest zapewnienie jej mieszkańcom szerokiego dostępu do wiedzy. Otwarta komunikacja administracji z obywatelami jest atutem każdego rozwiniętego kraju – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji „Polska Otwarta”, która odbyła się 1 marca br. w Warszawie. »

MSWiA monitoroje sytuację na rzekach

Aktualizacja: 04.03.2010

Na Odrze i Warcie nie ma lodu, dolna Wisła też jest drożna. Pokrywa lodowa utrzymuje się na Nogacie oraz na Wiśle w rejonie zbiornika we Włocławku i na Bugu, a także lokalnie na Biebrzy. Hydrolodzy informują, że na górnych odcinkach Wisły i Odry woda stopniowo opada, a w dorzeczu środkowej i dolnej Wisły poziom wody wzrasta. Taka tendencja ma się utrzymywać w najbliższych dniach. »

Współpraca Polski i Mołdawii w sektorze rolniczym

Aktualizacja: 04.03.2010

W Warszawie odbyło się I posiedzenie polsko-mołdawskiego zespołu ds. realizacji wspólnych projektów w dziedzinie rolnictwa. »

Czy naprawdę producenci windują ceny żywności

Aktualizacja: 04.03.2010

Ceny skupu surowców rolnych znacznie częściej rosną wolniej niż ceny detaliczne żywności. A warto przy tym pamiętać, że żywność od momentu urynkowienia realnie staniała o blisko 40 proc. Co gorsza regułą jest, że istotnym źródłem podwyżek cen surowców rolniczych są znacznie szybciej drożejące środki produkcji. »

Praca podczas urlopu wychowawczego

Aktualizacja: 04.03.2010

Musimy wiedzieć, że pracownik ma prawo podjąć pracę, inną działalność, a także naukę i szkolenie podczas przebywania na urlopie wychowawczym. Zajęcie te nie mogą jednak wyłączać możliwości osobistej opieki nad dzieckiem. »

Czy uda się zrealizować strategię gospodarczą dla Europy EU2020

Aktualizacja: 04.03.2010

W opinii PKPP Lewiatan w projekcie strategii Europe 2020 nie ma istotnej zmiany filozofii w podstawowych priorytetach w stosunku do realizowanej dotychczas Strategii Lizbońskiej. Zakładane cele są ważne i ambitne, czy uda się jednak realizować je skuteczniej niż cele Strategii Lizbońskiej? »

Europejczycy chętnie korzystają z darmowych porad prawnych

Aktualizacja: 04.03.2010

Coraz więcej Europejczyków korzysta z bezpłatnych serwisów SOLVIT i Biura Porad dla Obywatela (CSS) – wynika z rocznego sprawozdania Komisji Europejskiej. »

Ubezpieczycieli polują na klientów przez komórki

Aktualizacja: 04.03.2010

Po tym, jak firmy ubezpieczeniowe odkryły zalety reklam w internecie, teraz sięgają po kolejne nowinki. Aviva, jako pierwszy z dużych ubezpieczycieli, będzie łowiła klientów przez komórki. »

Wiecej możliwości lokowania nadwyżek finansowych

Aktualizacja: 04.03.2010

Wysokie zarobki nie zawsze zwalniają z opłaty za konto. Banki dla zamożnych klientów oferują szerszą ofertę lokowania nadwyżek finansowych, lepsze karty kredytowe i – coraz częściej – pakiety usług typu assistance. »

PIP chce dać więcej czasu na wykorzystanie zaległego urlopu

Aktualizacja: 04.03.2010

Pracodawcy muszą udzielić pracownikom urlopu przysługującego im za 2009 rok do końca tego miesiąca. Inspekcja pracy chce wydłużyć ten termin do końca sierpnia. »

Prace nad 2-proc. odpisem na organizacje pożytku publicznego

Aktualizacja: 04.03.2010

Sejm będzie kontynuował prace nad 2-proc. odpisem na organizacje pożytku publicznego oraz ulgą prorodzinną dla rolników. »

Rusza likwidacja gospodarstw pomocniczych

Aktualizacja: 04.03.2010

Państwowe jednostki budżetowe zaczęły likwidować gospodarstwa pomocnicze. Nawet 70 proc. pracowników wojewódzkich zakładów obsługi może stracić pracę. W instytucje gospodarki budżetowej będą przekształcone nieliczne gospodarstwa. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Hancewicz

prawnik, urzędnik, trener administracji publicznej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama