REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ekspres kapsułkowy czy ciśnieniowy – który i dla kogo sprawdzi się lepiej?

  • Artykuł sponsorowany

REKLAMA

Ostatnimi czasy picie kawy przeniosło się z kawiarni pod strzechy. Nic dziwnego więc, że wiele osób stoi przed niezwykle trudnym wyborem – jaki ekspres do domu wybrać? Wśród wielu firm i modeli łatwo się zagubić. Jednak nie obawiajcie się! Odpowiadając na kilka prostych pytań, możemy łatwo stwierdzić, jaki ekspres będzie dla nas odpowiedni.
.

.

fot. materiały prasowe

Rodzaje ekspresów

Ekspresy do kawy dzielą się na ciśnieniowe, z pomocą których przygotujemy espresso oraz kawy mleczne, i ekspresy przelewowe, które oferują wyłącznie czarną kawą. W tym artykule skupimy się na różnych typach ekspresów ciśnieniowych i ich największych zaletach. Ekspresy ciśnieniowe dzielą się na kolbowe oraz automatyczne i doskonale nadają się dla osób, które cenią sobie picie esencjonalnego espresso i kaw mlecznych przygotowywanych na jego bazie.

REKLAMA

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe

Ciśnieniowe ekspresy kolbowe to te maszyny, które najczęściej można spotkać w kawiarniach. Występują w duecie z wolnostojącym młynkiem, towarzyszy im wykwalifikowany barista i kawa palona pod espresso. Możemy zorganizować sobie takie kawiarniane warunki również w domu. Na rynku znajdziecie ekspresy kolbowe, które gabarytami wpasują się w każdą kuchenną przestrzeń i pomogą Wam stać się prawdziwymi domowymi baristami.

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Dla osób, które nie chcą ze swojej kuchni robić małej kawiarni, doskonale nadadzą się ekspresy ciśnieniowe automatyczne. To intuicyjne, kompaktowe urządzenia, których jedynym zadaniem jest dostarczać ludziom jak najlepszą kawę, w jak najprostszy sposób. Zazwyczaj posiadają wbudowany młynek, system filtrujący wodę, w zależności od modelu również spieniacz do mleka i wszystkie elementy, których potrzeba, aby przyrządzić filiżankę kawy bez zbędnego wysiłku, za przyciśnięciem jednego guzika.

Ekspresy ciśnieniowe kapsułkowe

Ekspresy kapsułkowe to wyjątkowa pozycja na rynku. Są cenione ze względu na prostotę użytkowania i naprawdę niewielkie rozmiary. Niestety kapsułki do kawy, przez długie lata oferowały słabej jakości kawę. Spieszymy jednak z radosną informacją, że pojawiają się kapsułki wypełnione kawą specialty, czyli taką, która osiągnęła minimum 80 punktów na 100 w skali Q-graderów, którzy oceniają jakość kawy – jej smak, aromat, brak defektów. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć prostotę użytkowania z piciem naprawdę smacznej kawy.

Dla kogo jaki ekspres?

Aby wybrać odpowiedni dla siebie ekspres, należy odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czego właściwe oczekuję od kawy? Jeśli odpowiedź brzmi: dobrej zabawy i możliwości rozwijania nowego hobby, to ekspres kolbowy będzie idealny dla Was. Jeśli chcecie po prostu pić smaczną kawę mleczną i espresso – wybierzcie ekspres automatyczny. A jeśli marzy Wam się szybkie espresso specialty – śmiało postawcie na ekspres kapsułkowy i wybierzcie do niego kapsułki wypełnione kawą wysokiej jakości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

A jeśli szukasz odpowiedniego sprzętu, sprawdź ofertę ekspresów do kawy na Coffeedesk.pl!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

REKLAMA

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA