REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Branża eventowa. Podsumowanie roku 2021/trendy na 2022

Subskrybuj nas na Youtube
Michał Ratajczak
Michał Ratajczak

REKLAMA

REKLAMA

Rok 2020 był w branży eventowej rokiem online’u, ponieważ nie było innych możliwości. W roku 2021, mimo pojawienia się szczepionek i częściowego powrotu do trybu stacjonarnego, nadal chętniej wybieraliśmy online, bo okazało się, że wcale nie jest to przykra konieczność. Wręcz przeciwnie - odkryliśmy, że wirtualne eventy otwierają zupełnie nowe drogi: pozwalają redukować koszty związane z logistyką i organizacją, dają większą szansę małym przedsiębiorstwom na wybicie się ze swoją marką, produktem lub usługą, są bardziej przyjazne dla środowiska.

2021 to już drugi rok pandemii. Czy w kontekście branży eventowej był on inny niż poprzedni?

REKLAMA

2020 rok był właściwie rokiem online’u, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie mieliśmy innych możliwości. W 2021, mimo pojawienia się szczepionek i częściowego powrotu do trybu stacjonarnego, nadal chętniej wybieraliśmy online, bo okazało się, że wcale nie jest to przykra konieczność. Wręcz przeciwnie - odkryliśmy, że wirtualne eventy otwierają zupełnie nowe drogi: pozwalają redukować koszty związane z logistyką i organizacją, dają większą szansę małym przedsiębiorstwom na wybicie się ze swoją marką, produktem lub usługą, są bardziej przyjazne dla środowiska. Co więcej, zauważyliśmy, że wraz ze wzrostem popularności online’u organizatorzy coraz chętniej decydowali się na organizację wydarzeń w formule hybrydowej, czyli częściowo stacjonarnie i częściowo wirtualnie.  

Do takich wniosków doszliście zapewne niedawno… A wcześniej? Czy mieliście jakieś obawy dotyczące sektora eventów online?

Trudno mówić tu o obawach… Na pewno mieliśmy na uwadze potencjalnie mniejsze zainteresowanie wydarzeniami online i to zarówno ze strony organizatorów, którzy chcieliby jak najszybciej wrócić do “starego porządku”, jak i uczestników, którzy uważaliby takie wydarzenia za mało angażujące. Natomiast jest wręcz przeciwnie - organizatorzy i uczestnicy są coraz bardziej świadomi korzyści płynących z wydarzeń online i hybrydowych, a nasza wiara w siłę online’u okazała się jak najbardziej uzasadniona. W końcu w Gridaly od samego początku stawiamy na budowanie relacji, tak by wartość wydarzeń online nie różniła się od wartości tych stacjonarnych.

Jakie były według Was trendy minionego roku?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W 2021 roku sporą popularnością zaczęły cieszyć się wspomniane przez nas eventy hybrydowe. W niektórych sektorach ich liczba wzrosła nawet do 13%, a połączenie online’u z hybrydą stanowiło łącznie 29% wszystkich zorganizowanych wydarzeń. Zauważyliśmy też, że miniony rok pokazał coraz większą konsumpcję treści na urządzeniach mobilnych. Dlatego zadbaliśmy o responsive web design naszej platformy, aby niezależnie od używanego urządzenia każdy mógł korzystać z tych samych funkcjonalności i mieć takie samo doświadczenie uczestnictwa w wydarzeniu. Kolejnym trendem okazał się networking i szukanie nowych form zwiększania zaangażowania uczestników podczas eventów, dlatego też nasza technologia musiała szybko reagować na pojawiające się upodobania. Wprowadziliśmy nowe formy czatów z takimi funkcjonalnościami jak ankiety i pytania, stworzyliśmy moduł speed networkingowy, który znacząco urozmaicił wydarzenia o charakterze networkingowym oraz zintegrowaliśmy Gridaly z wieloma aplikacjami, w tym z Kahoot! i Mentimeter, które pozwalają urozmaicić transmisje na żywo.

A wydarzenie roku 2021? Takie, które najbardziej wpłynęło na branżę?

Zniesienie surowych restrykcji dotyczących zgromadzeń i wydarzeń masowych po dopuszczeniu do powszechnego obiegu szczepionek przeciwko COVID-19. Zdecydowanie był to czynnik, który najbardziej przyczynił się do wzrostu popularności wydarzeń hybrydowych i tego, że powoli zaczęły one coraz bardziej umacniać się w świadomości uczestników. Dowodzą tego nawet obserwacje z naszej platformy. Jednak, kiedy wydarzenie organizowane na Gridaly miało formułę hybrydową, uczestnicy chętniej brali w nim udział online, aniżeli stacjonarnie.

A co będzie działo się w 2022 roku? Jakie trendy zauważacie?

Przede wszystkim, jesteśmy przekonani, że eventy online z nami zostaną, a nowe możliwości spowodują jeszcze większy wzrost popularności eventów hybrydowych. Coraz ważniejsze wydarzenia na większą skalę będą organizowane w takiej formule, np. uroczysta gala stacjonarna z transmisją online lub oficjalna część wydarzenia online ze stacjonarną integracją w mniejszym gronie nieco później. Uważamy też, że trendem będzie możliwość połączenia nauki i twardych liczb, wynikających z badań ilościowych z rozwojem technologii w praktyce. W mijającym roku pozyskaliśmy inwestora, którego finansowe wsparcie pozwoli w naszym przypadku rozpocząć badania nad zwiększeniem zaangażowania uczestników na platformie np. poprzez ulepszone interakcje między uczestnikami online i offline czy grywalizację. W skrócie, to będzie prawdziwa rewolucja na rynku eventów online, która zmieni sposób, w jaki podchodzimy do uczestnictwa w wydarzeniach.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zakupy w sklepie stacjonarnym a reklamacja. Co może konsument?

Od wielu lat obowiązuje ustawa o prawach konsumenta. W wyniku implementowania do polskiego systemu prawa regulacji unijnej, od 1 stycznia 2023 r. wprowadzono do tej ustawy bardzo ważne, korzystne dla konsumentów rozwiązania.

Ponad 650 tys. firm skorzystało z wakacji składkowych w pierwszym półroczu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w pierwszym półroczu 2025 r. z wakacji składkowych skorzystało 657,5 tys. przedsiębiorców. Gdzie można znaleźć informacje o uldze?

Vibe coding - czy AI zredukuje koszty tworzenia oprogramowania, a programiści będą zbędni?

Kiedy pracowałem wczoraj wieczorem nad newsletterem, do szablonu potrzebowałem wołacza imienia – chciałem, żeby mail zaczynał się od “Witaj Marku”, zamiast „Witaj Marek”. W Excelu nie da się tego zrobić w prosty sposób, a na ręczne przerobienie wszystkich rekordów straciłbym długie godziny. Poprosiłem więc ChatGPT o skrypt, który zrobi to za mnie. Po trzech sekundach miałem działający kod, a wołacze przerobiłem w 20 minut. Więcej czasu zapewne zajęłoby spotkanie, na którym zleciłbym komuś to zadanie. Czy coraz więcej takich zadań nie będzie już wymagać udziału człowieka?

Wellbeing, który naprawdę działa. Arłamów Business Challenge 2025 pokazuje, jak budować silne organizacje w czasach kryzysu zaangażowania

Arłamów, 30 czerwca 2025 – „Zaangażowanie pracowników w Polsce wynosi jedynie 8%. Czas przestać mówić o benefitach i zacząć praktykować realny well-doing” – te słowa Jacka Santorskiego, psychologa biznesu i społecznego, wybrzmiały wyjątkowo mocno w trakcie tegorocznej edycji Arłamów Business Challenge.

REKLAMA

Nie uczą się i nie pracują. Polscy NEET często są niewidzialni dla systemu

Jak pokazuje najnowszy raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, około 10% młodych Polaków nie uczy się ani nie pracuje. Kim są polscy NEET i dlaczego jest to realny problem społeczny?

Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

REKLAMA

Family Business Future Summit - podsumowanie po konferencji

Pod koniec kwietnia niniejszego roku, odbyła się druga edycja wydarzenia Family Business Future Summit, które dedykowane jest przedsiębiorczości rodzinnej. Stolica Warmii i Mazur przez dwa dni gościła firmy rodzinne z całej Polski, aby esencjonalnie, inspirująco i innowacyjne opowiadać i rozmawiać o sukcesach oraz wyzwaniach stojących przed pionierami polskiej przedsiębiorczości.

Fundacja rodzinna po dwóch latach – jak zmienia się myślenie o sukcesji?

Jeszcze kilka lat temu o sukcesji w firmach mówiło się niewiele. Przedsiębiorcy odsuwali tę kwestię na później, często z uwagi na brak gotowości, aby się z nią zmierzyć. Mówienie o śmierci właściciela, przekazaniu firmy i zabezpieczeniu rodziny wciąż należało do tematów „na później”.

REKLAMA