REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Biura zapasowe — pomocna dłoń w potrzebie

fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli. Kiedy w firmie zdarzy się pożar, powódź lub inne zdarzenie losowe, na które nie mamy wpływu, musimy reagować natychmiast. Ciągłość pracy powinna być zachowana. Jak dalej pracować? Czy mamy zapasową lokalizację? Czy wszystkie systemy będą działać prawidłowo? Odpowiedzi na te pytania spoczywają na właścicielach, dyrektorach zarządzających i menadżerach. Kiedy są potrzebne biura zapasowe? Jakie korzyści daje emergency office? Czy elastyczność ma znaczenie?

Biura zapasowe — kiedy są potrzebne?

Przyglądając się od wielu lat pracy firm z różnych branż, można wywnioskować, że niespodziewane sytuacje zdarzają się wszędzie. Czy jest to duża korporacja finansowa, czy jednoosobowa firma, również tam może zabraknąć prądu. Przyczyn awarii zasilania może być wiele, jednak bez prądu pracować się nie da. Polisa od ognia i innych zdarzeń losowych ochroni mienie firmy, ale nie zapewni nam ciągłości pracy. Wypłata odszkodowania może trwać dłużej, niż byśmy chcieli. Zeszły rok pokazał, że mały wirus wywróci do góry nogami system pracy nie tylko biurowej. Z dnia na dzień tysiące pracowników zostało przeniesionych w tryb home office. Kryzys może być szansą lub zagrożeniem. Ważne, aby wyciągnąć wnioski i znaleźć odpowiednie rozwiązanie z trudnej sytuacji. A co w sytuacji, kiedy pracownik nie ma warunków w domu do pracy zdalnej? Jego małe mieszkanie nie zapewni mu komfortowych i bezpiecznych warunków pracy. Rozwiązaniem mogą być biura zapasowe.

REKLAMA

Korzyści płynące z biura zapasowego

Biura zapasowe zapewniają ciągłość pracy każdego przedsiębiorstwa. Zarówno instytucja bankowa, jak i gabinet medyczny czy pracownia architektoniczna może w krótkim czasie przenieść się do nowej lokalizacji, która jest w pełni wyposażona. Adaptacja przestrzeni elastycznych trwa od kilku godzin do kilku dni. Dostęp do wysokiej jakości, redundantnego internetu, miejsca w serwerowni oraz sieci VPN to podstawowe udogodnienia informatyczne. Dodatkowo niskie koszty wynajmu, krótkie okresy obowiązywania umów oraz możliwość skorzystania z usługi „na żądanie” dają przewagę nad innymi rozwiązaniami. Biuro zapasowe daje klientowi bufor bezpieczeństwa, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Nie trzeba płacić za utrzymanie własnej przestrzeni emergency office, specjalistów z zakresu IT czy sprzętu komputerowego. Tym samym pozwala wznowić działalność firmy w ciągu kilku godzin i ograniczyć skutki awarii. W bardzo krótkim czasie otrzymujesz gotowe biuro dopasowane do Twoich potrzeb.

Elastyczność przede wszystkim

Elastyczność biur serwisowanych widoczna jest na kilku płaszczyznach. W pierwszej kolejności flex daje możliwość lokowania pracowników elastycznie w wielu lokalizacjach. To jedna z zalet, jaką wymieniają obecnie pracownicy tzw. bliskość biura od miejsca zamieszkania. Praca zdalna zostanie z nami już na stałe. W większości przypadków w modelu hybrydowym. Biuro będzie potrzebne kilka dni w miesiącu dla pracowników firmy. Drugą płaszczyzną jest identyfikacja marki. Każdy klient, z dowolnej branży ma możliwość obrandowania swojego biura. Identyfikacja z marką jest ważnym elementem w procesie budowania zaufania klientów i pracowników do firmy. W dalszej kolejności flex to również elastyczny desing. Biura są projektowane i budowane tak, aby można było łatwo i szybko zmienić aranżacje pod konkretnego klienta przy zachowaniu wszystkich norm i standardów bezpieczeństwa i higieny pracy.  Brak ukrytych opłat i elastyczne warunki wynajmu to następny, pozytywny aspekt elastycznych biura zapasowe go. Dostępność „na żądanie” pozwala na utrzymanie płynności działalności firmy oraz ograniczenie do minimum strat związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami. Be flex, be happy.

Autopromocja
Business Intelligence
Portal & Dwumiesięcznik

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA