REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Biura serwisowane vs. coworking. Jakich usług jeszcze nie ma w Polsce?

biuro praca
biuro praca
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Biura serwisowane projektowane i budowane są z myślą o elastyczności dla klienta. Modyfikacja przestrzeni biurowych możliwa jest dzięki dobremu projektowi architektonicznemu. W jednej chwili może stać się przestrzenią do pracy dla wielu osób. Wszystko z zachowaniem norm oraz standardów zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Czy różnią się biura serwisowane od przestrzeni coworkingowej? Na czym polega elastyczność biura? Jakich usług jeszcze nie ma w Polsce? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci chillispaces.com

Czy różnią się biura serwisowane od przestrzeni coworkingowej? 

REKLAMA

Biura serwisowane oraz coworking służą do pracy biurowej, jednak skierowane są do dwóch, różnych grup klientów. Odbiorcom biur serwisowanych, czyli przestrzeni biurowych udostępnionych najemcom z pełnym serwisem są często duże firmy. Biura projektowane są w taki sposób, by były do pewnego stopnia modyfikowalne i adaptowalne, zgodnie z potrzebami poszczególnych najemców. W ramach biura serwisowanego otrzymujemy w pełni wyposażone biura w meble, urządzenia oraz infrastrukturę informatyczną. Możemy również castomizować przestrzeń biurową, aby była łatwo identyfikowalna dla klientów. Biura serwisowane powinny dawać pracownikom wszystkie narzędzia do osiągnięcia możliwie wysokiej produktywności. Użytkownicy powinni mieć do dyspozycji wygodne i ergonomiczne stanowiska, a wydzielone od pomieszczeń pracy powierzchnie rekreacyjne powinny pozwolić na odpowiedni wypoczynek w ciągu długiego dnia roboczego.

REKLAMA

W przypadku przestrzeni coworkingowych jest nieco inaczej. Wielu z nas kojarzy hot deski, czyli miejsca z których możemy korzystać w dowolnym momencie, jednak nie są one na stałe tylko dla nas. Mogą być również biurka dedykowane, wtedy mamy pewność, że będziemy pracować zawsze w tym samym miejscu. Coworking skierowany jest przede wszystkim do osób prowadzących działalność gospodarczą, jednoosobową lub z małym zespołem. Korzystają z niego również freelancerzy, wolne zawody czy osoby, które nie mają w domu optymalnych warunków do pracy. Otwarte przestrzenie coworkingowe sprzyjają atmosferze współpracy i wspólnego działania. Przestrzenie rekreacyjne często są miejscem, gdzie rodzą się nie tylko nowe znajomości, ale i nowe pomysły. 

Na czym polega elastyczność biura? 

Od wielu lat zauważmy rozkwit polskiego rynku powierzchni elastycznych. Z raportu JLL i Skanska „FLEXcellent Working” dowiadujemy się, że od 2014 roku globalne, średnioroczne tempo wzrostu w sektorze biur flex wynosiło 25 proc. W Polsce od 2015 roku podaż przestrzeni elastycznych wzrosła aż sześciokrotnie. Do 2030 roku biura typu flex mają stanowić nawet ok. 30% portfela nieruchomości komercyjnych dużych firm. Pandemia zmieniła podejście do wynajmu powierzchni flex. Długoterminowe kontrakty nie są już tak chętnie zawierane, jak miało to miejsce kilka lat temu. Obecnie elastyczność jest bardzo pożądana. Krótkie terminy dopasowania powierzchni do potrzeb klienta. Umowy zawierane na krótkie okresy. Szybkość i łatwość zmian w układzie architektonicznym biura. Bezpieczeństwo informatyczne i możliwość szybkiej aranżacji sieci pod potrzeby klienta. Brak ukrytych opłat i prosta polityka czynszowa. To podstawowe składowe biura flex według strategii 5F. Wynajem biura na pojedyncze dni tygodnia a nawet na godziny nikogo dziś nie dziwi. Przykład chillispaces.com pokazuje, że polski rynek jest gotowy na przyjęcie nie tylko dużych międzynarodowych dostawców usług elastycznych, ale także daje możliwość lokalizowania i rozwijania działalności lokalnym lub mniejszym firmom.

Jakich usług jeszcze nie ma w Polsce?

Etap zaawansowania rozwoju polskiego rynku biur serwisowanych jest wysoki. Odpowiadamy na potrzeby klientów oraz zmieniającego się świata. Staramy się dopasować usługi do rynków światowych. Coraz cześciej pojawiają się dodatkowe usługi tj. wspólne obiady, przerwy na medytacje czy rowerownie, które do niedawna można było spotkać tylko w dużych miastach europejskich. Aktualnie wielojęzyczna obsługa, recepcja dostępna całodobowo czy usługi pocztowe są standardem. Również pełne wyposażenie biur, kuchni i przestrzeni coworkingowych stanowi podstawę świadczonych usług. Biura serwisowane oferują nowoczesne usługi informatyczne. Wraz z postępem technologicznym, cyfryzacją na każdym kroku wzrasta ilość zagrożeń atakami na infrastrukturę czy usługi. Wychodząc naprzód oczekiwaniom klientów, chillispaces.com dodała do swojej oferty usługę ochrony przed atakami typu DDoS . Obejmuje ona monitoring sieci 24/7 i reagowanie na wszelkie anomalie czy niedozwolone sygnatury, reakcje na atak dla każdej naszej lokalizacji co w konsekwencji niweluje ryzyko niedostępności usługi dla klientów w usłudze dostępu do Internetu. Wi-fi 6 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej. Gwarantuje wyższe bezpieczeństwo przesyłania danych, szybsze połączenie bezprzewodowe, usługę bardziej odporną na zakłócenia oraz większą liczbę urządzeń do obsłużenia. Nowe usługi w biurach serwisowanych oraz coworkingu stają się kołem napędowym dla rozwoju polskiego rynku.

chillispaces.com

Business Intelligence
Portal & Dwumiesięcznik
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

REKLAMA

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA