REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – ruszają konsultacje społeczne Programu

REKLAMA

.

.

Materiały prasowe

Chcesz mieć wpływ na to, w co i jak zainwestujemy środki europejskie? Wziąć udział w dyskusji o tym, jak za pomocą Funduszy Unijnych budować innowacyjną i konkurencyjną gospodarkę? A może chcesz poznać nowe podejście do znanej Ci już formuły konkursów o dofinansowanie z FE? Mimo że ostatni rok zmienił nasz świat na niewyobrażalną skalę, Europa się nie poddaje i wciąż stawia na rozwój, tak aby stać się przestrzenią konkurencyjną, przyjazną środowisku, rozwiniętą technologicznie. Ambicją Starego Kontynentu pozostaje wciąż budowanie wspólnej atrakcyjnej przestrzeni do życia. Bądź częścią tego procesu i konsultuj z nami projekt Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

REKLAMA

Jakie są cele Programu?

Program stanowi kontynuację i rozwinięcie dwóch wcześniejszych Programów współfinansowanych z UE, wspierających badania, rozwój i innowacje w Polsce - Innowacyjna Gospodarka i Inteligentny Rozwój. W perspektywie lat 2021 – 2027 chcemy nie tylko wzmacniać już osiągnięte efekty, ale odpowiadać również na nowe wyzwania takie jak transformacja energetyczna, przyspieszająca bez przerwy rewolucja technologiczna i komunikacyjna czy wreszcie niespotykany od dekad kryzys wywołany Covid-19.

Naszym założeniom odpowiadają cele, które stawiamy przed Programem:

• zwiększenie potencjału w zakresie badań i innowacji oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• wzrost konkurencyjności sektora MŚP,

• rozwinięcie umiejętności na rzecz inteligentnej specjalizacji, transformacji przemysłowej i przedsiębiorczości,

• transformacji gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0 oraz zielonych technologii.

REKLAMA

Te i inne przestrzenie rynku, nie tylko w dobie pandemii, ale przede wszystkim po jej zakończeniu, wymagają rozmów, wymiany doświadczeń, wskazania bieżących potrzeb i oczekiwań oraz realnych problemów. Mimo trwającej pandemii konieczne są nowe inwestycje, które pomogą z niej wyjść, wpłyną na lepszą, nowoczesną gospodarkę przyszłości. Role zasadnicze mają więc odegrać: potencjał środków unijnych, potencjał instytucji państwowych, ale także otwarty dialog, dyskurs z partnerami społecznymi.

Konsultacje społeczne, w których każdy może wypowiedzieć swoje zdanie, zaprezentować swoje sugestie czy pomysły są więc niezwykle istotne w kontekście precyzyjnego i odpowiadającego na potrzeby polskiej gospodarki budżetu finansowania.

Finansowanie projektów planujemy zarówno przez dotacje, jak i gwarancje dla kredytów bankowych czy wejścia kapitałowe. Z tych instrumentów korzystać będą mogły firmy, przede wszystkim małe lub średnie, a także organizacje badawcze, konsorcja firm i jednostek naukowych oraz instytucje otoczenia biznesu.

Konsultuj z nami! Twój głos ma znaczenie!

W rankingu innowacyjność państw europejskich Polska określana jest jako moderate innovator, co oznacza, że mimo już dokonanej pracy, zainwestowanych środków, stopniowej poprawy poziomu innowacyjności, mamy wciąż sporo do zrobienia.

REKLAMA

Chcemy jak najlepiej dopasować naszą ofertę do potrzeb potencjalnych klientów – dlatego zapraszamy do udziału w konsultacjach, zgłaszania uwag, pytań i propozycji. To najlepszy moment, żeby wykorzystać doświadczenia wszystkich zainteresowanych do tworzenia finalnej wersji programu.

Do udziału w konferencji oraz zgłaszania uwag zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym przedsiębiorców, naukowców, przedstawicieli instytucji z otoczenia biznesu oraz partnerów społecznych.

Nie czekaj i dołącz do nas już teraz!

Już 10 marca 2021 r. organizujemy konferencję otwierającą konsultacje! Wystarczy wejść na stronę https://www.poir.gov.pl/2021-2027 i wypełnić formularz rejestracyjny.

Natomiast od 10 marca do 14 kwietnia 2021 r. w trakcie konsultacji społecznych online czekamy na Państwa sugestie, opinie czy pomysły dotyczące naszego projektu Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Projekt programu i formularz konsultacyjny będą dostępne na stronie https://www.poir.gov.pl/2021-2027  od 10 marca 2021.

.

.

Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA