REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – ruszają konsultacje społeczne Programu

REKLAMA

.

.

Materiały prasowe

Chcesz mieć wpływ na to, w co i jak zainwestujemy środki europejskie? Wziąć udział w dyskusji o tym, jak za pomocą Funduszy Unijnych budować innowacyjną i konkurencyjną gospodarkę? A może chcesz poznać nowe podejście do znanej Ci już formuły konkursów o dofinansowanie z FE? Mimo że ostatni rok zmienił nasz świat na niewyobrażalną skalę, Europa się nie poddaje i wciąż stawia na rozwój, tak aby stać się przestrzenią konkurencyjną, przyjazną środowisku, rozwiniętą technologicznie. Ambicją Starego Kontynentu pozostaje wciąż budowanie wspólnej atrakcyjnej przestrzeni do życia. Bądź częścią tego procesu i konsultuj z nami projekt Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

REKLAMA

Jakie są cele Programu?

Program stanowi kontynuację i rozwinięcie dwóch wcześniejszych Programów współfinansowanych z UE, wspierających badania, rozwój i innowacje w Polsce - Innowacyjna Gospodarka i Inteligentny Rozwój. W perspektywie lat 2021 – 2027 chcemy nie tylko wzmacniać już osiągnięte efekty, ale odpowiadać również na nowe wyzwania takie jak transformacja energetyczna, przyspieszająca bez przerwy rewolucja technologiczna i komunikacyjna czy wreszcie niespotykany od dekad kryzys wywołany Covid-19.

Naszym założeniom odpowiadają cele, które stawiamy przed Programem:

• zwiększenie potencjału w zakresie badań i innowacji oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• wzrost konkurencyjności sektora MŚP,

• rozwinięcie umiejętności na rzecz inteligentnej specjalizacji, transformacji przemysłowej i przedsiębiorczości,

• transformacji gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0 oraz zielonych technologii.

REKLAMA

Te i inne przestrzenie rynku, nie tylko w dobie pandemii, ale przede wszystkim po jej zakończeniu, wymagają rozmów, wymiany doświadczeń, wskazania bieżących potrzeb i oczekiwań oraz realnych problemów. Mimo trwającej pandemii konieczne są nowe inwestycje, które pomogą z niej wyjść, wpłyną na lepszą, nowoczesną gospodarkę przyszłości. Role zasadnicze mają więc odegrać: potencjał środków unijnych, potencjał instytucji państwowych, ale także otwarty dialog, dyskurs z partnerami społecznymi.

Konsultacje społeczne, w których każdy może wypowiedzieć swoje zdanie, zaprezentować swoje sugestie czy pomysły są więc niezwykle istotne w kontekście precyzyjnego i odpowiadającego na potrzeby polskiej gospodarki budżetu finansowania.

Finansowanie projektów planujemy zarówno przez dotacje, jak i gwarancje dla kredytów bankowych czy wejścia kapitałowe. Z tych instrumentów korzystać będą mogły firmy, przede wszystkim małe lub średnie, a także organizacje badawcze, konsorcja firm i jednostek naukowych oraz instytucje otoczenia biznesu.

Konsultuj z nami! Twój głos ma znaczenie!

W rankingu innowacyjność państw europejskich Polska określana jest jako moderate innovator, co oznacza, że mimo już dokonanej pracy, zainwestowanych środków, stopniowej poprawy poziomu innowacyjności, mamy wciąż sporo do zrobienia.

REKLAMA

Chcemy jak najlepiej dopasować naszą ofertę do potrzeb potencjalnych klientów – dlatego zapraszamy do udziału w konsultacjach, zgłaszania uwag, pytań i propozycji. To najlepszy moment, żeby wykorzystać doświadczenia wszystkich zainteresowanych do tworzenia finalnej wersji programu.

Do udziału w konferencji oraz zgłaszania uwag zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym przedsiębiorców, naukowców, przedstawicieli instytucji z otoczenia biznesu oraz partnerów społecznych.

Nie czekaj i dołącz do nas już teraz!

Już 10 marca 2021 r. organizujemy konferencję otwierającą konsultacje! Wystarczy wejść na stronę https://www.poir.gov.pl/2021-2027 i wypełnić formularz rejestracyjny.

Natomiast od 10 marca do 14 kwietnia 2021 r. w trakcie konsultacji społecznych online czekamy na Państwa sugestie, opinie czy pomysły dotyczące naszego projektu Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Projekt programu i formularz konsultacyjny będą dostępne na stronie https://www.poir.gov.pl/2021-2027  od 10 marca 2021.

.

.

Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polska prezydencja w UE 2025: priorytety przedsiębiorców to m.in. wzmocnienie i ochrona jednolitego rynku UE w związku z rosnącą rolą Chin i wyborami prezydenckimi w USA

Już z początkiem 2025 roku Polska obejmie prezydencję w Radzie UE. Przedsiębiorcy widzą w tym szanse na kształtowanie unijnej polityki, wspieranie jednolitego rynku oraz odpowiedź na wyzwania związane z globalną konkurencją, rosnącą rolą Chin i zmianami politycznymi w USA. Wśród priorytetów są zwiększenie konkurencyjności UE, bezpieczeństwo energetyczne i poszerzenie Unii o Ukrainę i Mołdawię.

Regulacje ESG w transporcie. Z czym to się wiąże?

Branża TSL nie ma łatwo. Firmy z tego sektora muszą zmierzyć się z nowymi wymogami regulacyjnymi i raportowymi – ESG (Environmental, Social, Governance). Chodzi o poprawę standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego. Któe regulacje już są w Europie obowiązkowe, a na które jeszcze czekamy? I najważniejsze - ile trzeba na to wydać i co grozi za ignorowanie tych zmian? 

Na jakie reformy czeka rynek pracy?

Przedsiębiorcy oczekują większego wsparcia od rządu, zwłaszcza w kwestii aktywizacji grup niedoreprezentowanych na rynku pracy. Chcieliby również zmniejszenia kosztów zatrudnienia i zapewnienia dostępu do kandydatów z państw trzecich. Nawołują także do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Maksymalizacja bezpieczeństwa: Dlaczego oprogramowanie on-premise ma kluczowe znaczenie w świecie zdominowanym przez SaaS?

Jak wynika z szacunków Gartnera, już za 3 lata aż 75 proc. przedsiębiorstw będzie traktować tworzenie kopii zapasowych aplikacji typu SaaS (Oprogramowanie jako Usługa) jako wymóg krytyczny. Jeszcze w tym roku było to 15 proc . Ta istotna różnica wynika z oceny ryzyka. O ile oprogramowanie dostępne w modelu SaaS jest coraz częstszym wyborem organizacji na całym świecie, kluczowe staje się zapewnienie, że przechowywane tam dane są zarówno dobrze chronione, jak i możliwe do odzyskania. W tym kontekście zasadne może być pytanie o dostępne alternatywy, a zwłaszcza możliwość korzystania z tradycyjnego oprogramowania on-premise, które jest instalowane i zarządzane lokalnie.

REKLAMA

3 cechy innowacyjnego przedsiębiorstwa. Jak ważna jest ochrona środowiska? [WYWIAD]

Co dziś często przesądza o wyborze kontrahenta? Jak ważna jest ochrona środowiska w świecie biznesu? Jakie proste rozwiązania mogą wprowadzić wszystkie przedsiębiorstwa branży ogrodniczej? O 3 głównych cechach innowacyjności opowiada członek zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko, Adam Legutko.

Jak chronić firmowe pieniądze przez utratą wartości

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak uchronić swój kapitał w czasach wysokiej inflacji. Podobnie jak oni, ich pieniądze powinny pracować. Bank Pekao ma propozycję dla prowadzących działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową z uproszczoną księgowością, pozwalającą łączyć wysokie oprocentowanie z elastycznością

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

REKLAMA

InPost Pay – rewolucyjna usługa dla Twojego e-sklepu

W dobie ogromnej konkurencji na rynku e-commerce kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się i zwiększenie wygody zakupów dla klientów. InPost Pay to rozwiązanie, które może odmienić oblicze Twojego sklepu internetowego, pomagając zwiększyć konwersję dzięki nowoczesnym udogodnieniom. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć tę usługę i co możesz dzięki niej zyskać!

Wakacje składkowe 2024 tylko za grudzień. Wniosek trzeba złożyć już w listopadzie

Z wakacji składkowych w 2024 roku można skorzystać już tylko za grudzień. Natomiast wniosek trzeba złożyć już w listopadzie. Państwo opłaci składki za jeden miesiąc za mikroprzedsiębiorców i komorników sądowych. Jakie warunki trzeba spełnić?

REKLAMA