REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – ruszają konsultacje społeczne Programu

REKLAMA

.

.

Materiały prasowe

Chcesz mieć wpływ na to, w co i jak zainwestujemy środki europejskie? Wziąć udział w dyskusji o tym, jak za pomocą Funduszy Unijnych budować innowacyjną i konkurencyjną gospodarkę? A może chcesz poznać nowe podejście do znanej Ci już formuły konkursów o dofinansowanie z FE? Mimo że ostatni rok zmienił nasz świat na niewyobrażalną skalę, Europa się nie poddaje i wciąż stawia na rozwój, tak aby stać się przestrzenią konkurencyjną, przyjazną środowisku, rozwiniętą technologicznie. Ambicją Starego Kontynentu pozostaje wciąż budowanie wspólnej atrakcyjnej przestrzeni do życia. Bądź częścią tego procesu i konsultuj z nami projekt Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

REKLAMA

Jakie są cele Programu?

Program stanowi kontynuację i rozwinięcie dwóch wcześniejszych Programów współfinansowanych z UE, wspierających badania, rozwój i innowacje w Polsce - Innowacyjna Gospodarka i Inteligentny Rozwój. W perspektywie lat 2021 – 2027 chcemy nie tylko wzmacniać już osiągnięte efekty, ale odpowiadać również na nowe wyzwania takie jak transformacja energetyczna, przyspieszająca bez przerwy rewolucja technologiczna i komunikacyjna czy wreszcie niespotykany od dekad kryzys wywołany Covid-19.

Naszym założeniom odpowiadają cele, które stawiamy przed Programem:

• zwiększenie potencjału w zakresie badań i innowacji oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• wzrost konkurencyjności sektora MŚP,

• rozwinięcie umiejętności na rzecz inteligentnej specjalizacji, transformacji przemysłowej i przedsiębiorczości,

• transformacji gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0 oraz zielonych technologii.

REKLAMA

Te i inne przestrzenie rynku, nie tylko w dobie pandemii, ale przede wszystkim po jej zakończeniu, wymagają rozmów, wymiany doświadczeń, wskazania bieżących potrzeb i oczekiwań oraz realnych problemów. Mimo trwającej pandemii konieczne są nowe inwestycje, które pomogą z niej wyjść, wpłyną na lepszą, nowoczesną gospodarkę przyszłości. Role zasadnicze mają więc odegrać: potencjał środków unijnych, potencjał instytucji państwowych, ale także otwarty dialog, dyskurs z partnerami społecznymi.

Konsultacje społeczne, w których każdy może wypowiedzieć swoje zdanie, zaprezentować swoje sugestie czy pomysły są więc niezwykle istotne w kontekście precyzyjnego i odpowiadającego na potrzeby polskiej gospodarki budżetu finansowania.

Finansowanie projektów planujemy zarówno przez dotacje, jak i gwarancje dla kredytów bankowych czy wejścia kapitałowe. Z tych instrumentów korzystać będą mogły firmy, przede wszystkim małe lub średnie, a także organizacje badawcze, konsorcja firm i jednostek naukowych oraz instytucje otoczenia biznesu.

Konsultuj z nami! Twój głos ma znaczenie!

W rankingu innowacyjność państw europejskich Polska określana jest jako moderate innovator, co oznacza, że mimo już dokonanej pracy, zainwestowanych środków, stopniowej poprawy poziomu innowacyjności, mamy wciąż sporo do zrobienia.

REKLAMA

Chcemy jak najlepiej dopasować naszą ofertę do potrzeb potencjalnych klientów – dlatego zapraszamy do udziału w konsultacjach, zgłaszania uwag, pytań i propozycji. To najlepszy moment, żeby wykorzystać doświadczenia wszystkich zainteresowanych do tworzenia finalnej wersji programu.

Do udziału w konferencji oraz zgłaszania uwag zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym przedsiębiorców, naukowców, przedstawicieli instytucji z otoczenia biznesu oraz partnerów społecznych.

Nie czekaj i dołącz do nas już teraz!

Już 10 marca 2021 r. organizujemy konferencję otwierającą konsultacje! Wystarczy wejść na stronę https://www.poir.gov.pl/2021-2027 i wypełnić formularz rejestracyjny.

Natomiast od 10 marca do 14 kwietnia 2021 r. w trakcie konsultacji społecznych online czekamy na Państwa sugestie, opinie czy pomysły dotyczące naszego projektu Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Projekt programu i formularz konsultacyjny będą dostępne na stronie https://www.poir.gov.pl/2021-2027  od 10 marca 2021.

.

.

Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA