REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ofensywa cyberprzestępców. Przechowanie danych w chmurze oszczędzi sporo kłopotów

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Cyberprzestępcy coraz częściej biorą na celownik firmy, świadczące profesjonalne usługi, jak choćby biura rachunkowe. Udany atak hakerski może więc spowodować nieobliczalne szkody dla biura księgowego. Jak się przed tym chronić? Z pomocą przychodzi polska firma nazwa.pl oraz jej produkt - Cloud Backup.

Najgroźniejsze ataki hakerskie, jakie obecnie można wykryć, dzielą się na trzy główne grupy – phishing, który pozwala cyberprzestępcom dostać się np. do kont bankowych, „tradycyjne” malware,  wykradające dane z naszego komputera oraz ransomware, szyfrujące zawartość dysków komputerów, połączone z żądaniem wysokiego okupu za przywrócenie dostępu do naszych danych.

REKLAMA

REKLAMA

Trzeba też pamiętać, że w dobie epidemii koronawirusa coraz częściej pracę wykonuje się zdalnie, czasem z prywatnego komputera, czasem ze służbowego laptopa, wykorzystywanego niestety również do prywatnych spraw. Wiele osób nie korzysta z oprogramowania antywirusowego, ani nie umie zadbać o odpowiednie zabezpieczenie sieci domowej. A przecież, by paść ofiarą cyberwłamywaczy, wystarczy tylko kliknąć na fałszywy link w mailu, czy ściągnąć zainfekowany program ze strony, udającej bezpieczną.

Wszystko to sprawia, że rośnie ryzyko trafienia na celownik cyberprzestępców. A według raportu firmy Coverware, aż 18 proc. ataków ransomware wymierzonych jest w małe i średnie firmy, świadczące profesjonalne usługi finansowe, prawne czy medyczne.

Do tego hakerzy coraz częściej grożą ujawnieniem danych, uzyskanych dzięki złośliwemu oprogramowaniu. Nie trzeba tłumaczyć, co to oznacza dla firmy zajmującej się finansami innych przedsiębiorstw i mającej dostęp do poufnych danych. Biuro rachunkowe będzie się w takiej sytuacji liczyło nie tylko z żądaniem odszkodowania, ale także z utratą zaufania i odpływem klientów, co może doprowadzić do bankructwa.

REKLAMA

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa radzą, by nie płacić okupu, a skontaktować się z policją. Nawet jeśli jednak ktoś zdecyduje się na współpracę z cyberwłamywaczami, to znane są przypadki, gdy po zapłaceniu okupu blokada nie zostaje zdjęta. Do tego w pierwszym kwartale tego roku średnia wartość wypłaconego okupu na świecie (w porównaniu z ostatnim kwartałem 2019 roku) wzrosła o 33 proc. - do 111 tysięcy dolarów. A dla polskiego biura rachunkowego z segmentu MŚP taka kwota oznacza zrujnowanie budżetu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nawet jeśli biuro rachunkowe odmówi żądaniom sieciowych bandytów, pozostaną do zapłacenia koszty odzyskania danych przez biegłych informatyków, które mogą sięgnąć kilku, bądź kilkunastu tysięcy złotych. Do tego trzeba też doliczyć koszt alternatywny, czyli np. odszkodowania z powodu niedotrzymania terminów umów przez brak możliwości pracy po zablokowaniu komputerów.

Jak więc ustrzec się przed takimi problemami? Rozwiązanie jest proste, to Cloud Backup firmy nazwa.pl. Jak sama nazwa wskazuje, usługa ta polega na przechowaniu danych z dysków komputerów firmowych w bezpiecznej chmurze na serwerach najlepszego polskiego dostawcy usług hostingowych. Księgowy może sam wybrać, które katalogi mają być chronione i ustawić dla nich automatyczne robienie kopii, by nie zapomnieć o przesłaniu danych na serwery nazwa.pl.

Usługa, w przeciwieństwie do kosztu odzyskania danych lub haraczu, kosztuje „grosze”. Roczna promocyjna opłata to 60 złotych netto. Potem trzeba płacić 10 złotych netto za każdy miesiąc. W ramach opłaty dostajemy 1 TB szyfrowanego miejsca na kopie bezpieczeństwa z jednego komputera. Można też od razu wykupić usługę dla wszystkich komputerów w firmie.

Instalacja oprogramowania, przekazanie danych, a także ich odzyskanie, są proste i nie wymagają profesjonalnych umiejętności informatycznych. W razie potrzeby do dyspozycji, przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, mamy wykwalifikowany zespół pomocy technicznej, który pomoże w kłopotach.

Podsumowując, w dobie coraz groźniejszych ataków hakerskich, dla każdego samodzielnego księgowego czy biura rachunkowego zabezpieczenie poufnych rozliczeń jest absolutną koniecznością. Dzięki profesjonalnej, prostej w obsłudze i taniej usłudze Cloud Backup od nazwa.pl, każdy profesjonalista może spać spokojnie. Jeśli nawet przydarzy się atak hakerski, który zablokuje firmowe komputery, to odzyskanie kopii danych nie będzie żadnym problemem. Cloud Backup powinien więc być jednym z tych rozwiązań, obok programu antywirusowego, które wpiszą się do katalogu narzędzi, bez których nikt, kto zajmuje się finansami nie może się obejść.

Jeżeli chcielibyście samodzielnie przekonać się, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje możliwość sprawdzenia tego. Czytelnicy infor.pl mogą teraz aktywować usługę Cloud Backup za darmo na okres 6 miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie www.nazwa.pl wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

cm97-3288-9822

Termin ważności kodu rabatowego: 30.09.2020 r.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł partnerski

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polscy wykonawcy działający na rynku niemieckim powinni znać VOB/B

VOB/B nadal jest w Niemczech często stosowanym narzędziem prawnym. Jak w pełni wykorzystać zalety tego sprawdzonego zbioru przepisów, minimalizując jednocześnie ryzyko?

BCC ostrzega: firmy muszą przyspieszyć wdrażanie KSeF. Ustawa już po pierwszym czytaniu w Sejmie

Prace legislacyjne nad ustawą wdrażającą Krajowy System e-Faktur (KSeF) wchodzą w końcową fazę. Sejm skierował projekt nowelizacji VAT do komisji finansów publicznych, która pozytywnie go zaopiniowała wraz z poprawkami.

Zakupy w sklepie stacjonarnym a reklamacja. Co może konsument?

Od wielu lat obowiązuje ustawa o prawach konsumenta. W wyniku implementowania do polskiego systemu prawa regulacji unijnej, od 1 stycznia 2023 r. wprowadzono do tej ustawy bardzo ważne, korzystne dla konsumentów rozwiązania.

Ponad 650 tys. firm skorzystało z wakacji składkowych w pierwszym półroczu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w pierwszym półroczu 2025 r. z wakacji składkowych skorzystało 657,5 tys. przedsiębiorców. Gdzie można znaleźć informacje o uldze?

REKLAMA

Vibe coding - czy AI zredukuje koszty tworzenia oprogramowania, a programiści będą zbędni?

Kiedy pracowałem wczoraj wieczorem nad newsletterem, do szablonu potrzebowałem wołacza imienia – chciałem, żeby mail zaczynał się od “Witaj Marku”, zamiast „Witaj Marek”. W Excelu nie da się tego zrobić w prosty sposób, a na ręczne przerobienie wszystkich rekordów straciłbym długie godziny. Poprosiłem więc ChatGPT o skrypt, który zrobi to za mnie. Po trzech sekundach miałem działający kod, a wołacze przerobiłem w 20 minut. Więcej czasu zapewne zajęłoby spotkanie, na którym zleciłbym komuś to zadanie. Czy coraz więcej takich zadań nie będzie już wymagać udziału człowieka?

Wellbeing, który naprawdę działa. Arłamów Business Challenge 2025 pokazuje, jak budować silne organizacje w czasach kryzysu zaangażowania

Arłamów, 30 czerwca 2025 – „Zaangażowanie pracowników w Polsce wynosi jedynie 8%. Czas przestać mówić o benefitach i zacząć praktykować realny well-doing” – te słowa Jacka Santorskiego, psychologa biznesu i społecznego, wybrzmiały wyjątkowo mocno w trakcie tegorocznej edycji Arłamów Business Challenge.

Nie uczą się i nie pracują. Polscy NEET często są niewidzialni dla systemu

Jak pokazuje najnowszy raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, około 10% młodych Polaków nie uczy się ani nie pracuje. Kim są polscy NEET i dlaczego jest to realny problem społeczny?

Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

REKLAMA

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

REKLAMA