reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Agrobiznes > Już wkrótce Krajowe Dni Pola 2021

Już wkrótce Krajowe Dni Pola 2021

Co to są Krajowe Dni Pola? Kto może skorzystać z imprez w ramach tego przedsięwzięcia? Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi właśnie rozpoczęły się przygotowania do Krajowych Dni Pola.

Co to są Krajowe Dni Pola?

Krajowe Dni Pola 2020 to wydarzenie, inspirowane chęcią prezentacji w jednym miejscu bogatej oferty firm zaopatrujących polskie rolnictwo w środki do produkcji polowej.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Plan Krajowych Dni Pól 2021

Rozpoczęły się prace związane z organizacją Krajowych Dni Pola Minikowo 2021. Gospodarzem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Organizatorzy zakładają, że Krajowe Dni Pola staną się corocznym, najważniejszym „Świętem Pola” w Polsce, organizowanym przez kolejne ośrodki doradztwa rolniczego. Będą miały w nim udział zarówno jednostki naukowe, organizacje branżowe rolników, jak i instytucje z otoczenia rolnictwa.

Wiceminister Anna Gembicka, która pełni rolę przewodniczącej Rady Programowej tej imprezy zadeklarowała pełne wsparcie resortu dla prac związanych z wydarzeniem.

Krajowe Dni Pola szansą dla rolników

Za organizacją imprezy o charakterze ogólnopolskim przemawia fakt, że podczas Krajowych Dni Pola rolnicy mogą w jednym miejscu zobaczyć niemal pełną ofertę odmianową firm nasiennych. Tym samym mają dostęp do najbardziej efektywnych innowacji, jakimi są nowości odmianowe poszczególnych gatunków roślin uprawnych.

Osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z licznych imprez towarzyszących czy partnerskich, organizowanych na terenie całego kraju. Będą to m.in. regionalne dni pola realizowane przez ośrodki doradztwa rolniczego.

Jak wskazuje resort, Krajowe Dni Pola są więc dobrym przykładem połączenia w praktyce systemu wiedzy i innowacji w rolnictwie. Chodzi o bliską współpracę doradztwa ze światem nauki i biznesu, tak by przekazywać innowacyjne rozwiązania rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich, a także szkołom rolniczym.

W 2021 r. w Krajowych Dniach Pola zadeklarowały uczestnictwo instytuty badawcze, nadzorowane przez MRiRW. Oprócz organizacji stoisk włączą się one w zakładanie i prowadzenie demonstracji, pokazujących praktyczne efekty prac i projektów badawczych. Prezentowane będą innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony roślin, nawożenia, technologii uprawy, czy rolnictwa precyzyjnego, zgodnych z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama