reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Agrobiznes > Zakaz importu polskiego drobiu na Filipiny zniesiony

Zakaz importu polskiego drobiu na Filipiny zniesiony

Dzięki intensywnym i wspólnym działaniom Ambasady RP, Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Manili i Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW) w dniu 27 października Filipiny zniosły zakaz importu polskiego drobiu w kategorii mięsa odkostnionego mechanicznie (MOM).

Zniesienie zakazu importu drobiu

Zarządzenie Ministra znoszące zakaz importu polskiego drobiu to rezultat rocznej pracy, wspólnie koordynowanych spotkań z przedstawicielami administracji publicznej jak i organizacjami okołobiznesowymi w sektorze prywatnym reprezentującymi na Filipinach branżę mięsną.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Polska jako największy producent w UE

Według danych Głównego Inspektoratu Weterynarii, w ubiegłym roku polskie zakłady mięsne wyprodukowały 2,261,116 ton drobiu, sytuując Polskę jako największego producenta w Unii Europejskiej. Branża drobiu rośnie w tempie 5-10% rocznie i podwoiła swoją moc produkcyjną w ciągu ostatniej dekady, kiedy to w 2010 r. wyprodukowała 1,154,000 ton surowca. Polskie produkty drobiowe są dystrybuowane na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej oraz eksportowane do ponad 40 krajów świata.

Szanse na większą wymianę handlową

Możliwość eksportu drobiu MOM na Filipiny otwiera polskim producentom drzwi na rynek 110 mln mieszkańców. Przy obecnych cenach surowca wartość polskiego eksportu MOM na Filipiny może wynieść ok. USD 75 mln rocznie. Bliska współpraca w tej kategorii oparta na zaufaniu może również wspomóc starania polskich placówek dyplomatycznych i handlowych w Manili i przyczynić się do zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską i Filipinami.

- Dzięki naszym staraniom i nieustannemu dialogowi, Filipińczycy wiedzą, że Polscy producenci oferują drób o najwyższych europejskich standardach i jednocześnie najbardziej konkurencyjnych cenach na rynku. Polskie zakłady, które również współpracują z nami w tej dziedzinie, są gotowe, aby wspomóc starania filipińskich producentów mięsa w pozyskaniu dobrej jakości surowca i zapobiegnięciu sytuacji kryzysowej w branży. Wysokie standardy produkcji, bezpieczeństwo żywności i atrakcyjne ceny przekonują stronę filipińską, z którą prowadzimy rozmowy, o wartościach płynących z udzielenia akredytacji polskim zakładom - mówi Rafał Owczarek, kierownik biura PAIH na Filipiach

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama