Zakaz importu polskiego drobiu na Filipiny zniesiony
REKLAMA
REKLAMA
Zniesienie zakazu importu drobiu
Zarządzenie Ministra znoszące zakaz importu polskiego drobiu to rezultat rocznej pracy, wspólnie koordynowanych spotkań z przedstawicielami administracji publicznej jak i organizacjami okołobiznesowymi w sektorze prywatnym reprezentującymi na Filipinach branżę mięsną.
REKLAMA
Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych
Polska jako największy producent w UE
Według danych Głównego Inspektoratu Weterynarii, w ubiegłym roku polskie zakłady mięsne wyprodukowały 2,261,116 ton drobiu, sytuując Polskę jako największego producenta w Unii Europejskiej. Branża drobiu rośnie w tempie 5-10% rocznie i podwoiła swoją moc produkcyjną w ciągu ostatniej dekady, kiedy to w 2010 r. wyprodukowała 1,154,000 ton surowca. Polskie produkty drobiowe są dystrybuowane na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej oraz eksportowane do ponad 40 krajów świata.
Szanse na większą wymianę handlową
REKLAMA
Możliwość eksportu drobiu MOM na Filipiny otwiera polskim producentom drzwi na rynek 110 mln mieszkańców. Przy obecnych cenach surowca wartość polskiego eksportu MOM na Filipiny może wynieść ok. USD 75 mln rocznie. Bliska współpraca w tej kategorii oparta na zaufaniu może również wspomóc starania polskich placówek dyplomatycznych i handlowych w Manili i przyczynić się do zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską i Filipinami. Zarejestruj się »-->
- Dzięki naszym staraniom i nieustannemu dialogowi, Filipińczycy wiedzą, że Polscy producenci oferują drób o najwyższych europejskich standardach i jednocześnie najbardziej konkurencyjnych cenach na rynku. Polskie zakłady, które również współpracują z nami w tej dziedzinie, są gotowe, aby wspomóc starania filipińskich producentów mięsa w pozyskaniu dobrej jakości surowca i zapobiegnięciu sytuacji kryzysowej w branży. Wysokie standardy produkcji, bezpieczeństwo żywności i atrakcyjne ceny przekonują stronę filipińską, z którą prowadzimy rozmowy, o wartościach płynących z udzielenia akredytacji polskim zakładom - mówi Rafał Owczarek, kierownik biura PAIH na Filipiach
Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.