Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Biznes dzieli płatności na raty

  • Artykuł partnerski
fot. materiały prasowe
Rozłożenie płatności faktur i zamówień na raty oferowane przez polski fintech NFG jest odpowiedzią na rosnącą inflację i kryzys gospodarczy.

Usługa rozkładania zakupów firmowych na raty cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców zwłaszcza teraz, w czasach kryzysu gospodarczego.

Fakturatka

Fakturatka

fot. materiały prasowe

Korzystne zakupy dla najmniejszych

Fakturatka to prawdziwa rewolucja na rynku transakcji B2B, ponieważ przedsiębiorca, nabywając produkt lub usługę, od razu staje się ich właścicielem, a płatność może rozłożyć na dogodne raty. W ten sposób małe firmy nie muszą obawiać się o płynność finansową. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie mogą sobie pozwolić na wydanie dużej kwoty na produkty wysokiej jakości w krótkim czasie.

– Dzięki temu, że mogłam rozłożyć płatność za remont lokalu na raty, nie musiałam wydawać oszczędności ani brać kredytu – mówi Elżbieta prowadząca swój biznes we Wrocławiu. – Mam teraz odnowioną, nowoczesną kwiaciarnię, która bardzo podoba się moim klientom. Fakturatka uregulowała płatność za fakturę ekipy remontowej, a ja spłacam należność w miesięcznych ratach.

Ponieważ mali przedsiębiorcy często nie mają możliwości otrzymania od sprzedającego faktury z odroczonym terminem płatności, na raty mogą też rozkładać zamówienia czy faktury proforma. W ten sposób mogą nabyć do firmy sprzęt komputerowy, oprogramowanie, narzędzia czy usługi, a pozostałe środki przeznaczyć na bieżące wydatki.

Oferta rozłożenia zakupów na raty skierowana jest do mikrofirm i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. To podmioty, które w największym stopniu zmagają się z problemem rosnącej inflacji i wysokimi kosztami działalności. Warunkiem otrzymania finansowania jest pozytywna weryfikacja przez system faktoringowy NFG oraz prowadzenie działalności od minimum roku. Wystarczy założyć konto w Systemie Obsługi Finansowania.

Gwarancja zapłaty dla sprzedających

Jednak z usługi mogą również skorzystać wszystkie firmy, które współpracują z jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi, sprzedają im usługi bądź towary i wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Mogą one przedstawić klientom korzyści rozłożenia zakupów na raty, a same mają gwarancję wpływu z faktury w terminie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ ze względu na kryzys gospodarczy i wysokie ceny energii, paliw i surowców coraz więcej klientów opóźnia bądź wstrzymuje płatności. W takiej sytuacji koszty przeterminowanego kredytu kupieckiego i koszty windykacji spadają na dostawcę. Dane Krajowego Rejestru Długów BIG potwierdzają, że na rynku jest sporo nierzetelnych płatników. Aż 271 869 firm zalega swoim kontrahentom na ponad 9 mld zł. Średnie zadłużenie jednej firmy wynosi 33,4 tys. zł. Jak zauważa Emanuel Nowak, ekspert NFG, przedsiębiorcy powinni minimalizować ryzyko trafienia na nierzetelnych płatników, dlatego warto skorzystać z Fakturatki i mieć pewność opłacenia faktur.

– Sprzedający może spać spokojnie, ponieważ nie ma ryzyka, że klient nagle przestanie spłacać raty. NFG wypłaca sprzedającemu pełną wartość towaru lub usługi, a ryzyko niewypłacalności kupującego bierze na siebie – tłumaczy Emanuel Nowak. W jego ocenie Fakturatka to najnowocześniejszy instrument tego typu dostępny na polskim rynku.

Co mówią badania?

Jak widać, rozłożenie płatności faktur i zamówień na raty jest atrakcyjne zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Z badań przeprowadzonych przez IMAS International na zlecenie NFG w pierwszym kwartale tego roku, wynika, że 10 proc. mikro i małych firm spotkało się z sytuacją, w której klient zrezygnował z zakupów ze względu na zbyt wysoką cenę. Tymczasem, rozkładając płatność na raty, nie musiałby rezygnować. W grupie firm sprzedających B2B aż 24 proc. przedsiębiorców uważa, że rozłożenie płatności na raty mogłoby wpłynąć na wzrost sprzedaży. Prawie jedna trzecia firm (30 proc.) wyraziła chęć posiadania dostępu do usługi ratalnej – najczęściej były to przedsiębiorstwa z sektorów: budowlanego, przemysłowego oraz e-commerce. Ze względu na rosnącą inflację i wysokie koszty prowadzenia działalności gospodarczej zainteresowanie takim rozwiązaniem wśród firm będzie rosnąć, dlatego warto mieć taki rodzaj usługi w swojej ofercie, bo sprzedającego nic to nie kosztuje.

Jak to działa?

Korzystanie z Fakturatki jest bardzo proste. Kupując towar lub usługę B2B, należy otrzymać od dostawcy fakturę płatną przelewem (może to być też faktura proforma lub inny dokument zakupu, np. zamówienie), wejść na https://fakturatka.pl/kupuj-na-raty, wybrać liczbę rat i zaakceptować transakcję SMS-em. Wszystko odbywa się online i trwa mniej niż 15 minut.
Usługa NFG wpisuje się w nowoczesne instrumenty dla biznesu dostępne na rynku, jak leasing czy pożyczka, ale według ekspertów ma o wiele więcej korzyści, m.in. gwarancję płatności pełnej kwoty w terminie przez klienta. Nie trzeba tak jak w przypadku leasingu przechodzić przez skomplikowaną procedurę wykupu, a cały proces rozłożenia płatności odbywa się online. Jak podkreśla Emanuel Nowak, koszty usługi finansowania zakupów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i odliczyć podatek VAT.

Korzystając z Fakturatki, można sfinansować zakup do 30 tys. zł i rozłożyć go nawet na 36 rat. Klient, posługując się wygodnym kalkulatorem w systemie online, może samodzielnie wyliczyć, ile wyniesie miesięczna płatność.

Według wspomnianego badania IMAS International, mikroprzedsiębiorcy uznali przejrzystą kalkulację kosztów za największą zaletę usługi ratalnej. Drugim najczęściej wymienianym plusem była możliwość odliczania VAT (49 proc.), a kolejnym szybkość uzyskania decyzji o finansowaniu zakupu (43 proc.).

Fakturatka to rozwiązanie wspierające płynność finansową małych firm zarówno w czasach prosperity, jak i w czasach kryzysu. O tym, jak firmy wykorzystują Fakturatkę do zarządzania budżetem, przeczytacie TUTAJ.

NFG to polski fintech, który łączy produkty finansowe z nowoczesną technologią i oferuje szybki i bezpieczny dostęp do wybranych usług. Z usług NFG skorzystało już blisko 7 tysięcy małych przedsiębiorców, którzy sfinansowali faktury o łącznej wartości przekraczającej miliard złotych.  

mm

Fakturatka

Fakturatka

fot. materiały prasowe

Autopromocja
Źródło: Artykuł partnerski

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera.