REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!

Elżbieta Chojnowska
FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!/ fot. www.ftcongress.com
FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!/ fot. www.ftcongress.com

REKLAMA

REKLAMA

W dniach 23-24 maja 2017 r. odbył się FuterTech Congress, na którym zaprezentowano wizję zastosowania nowych technologii w biznesie, a w szczególności w branżach FinTech, InsurTech oraz Big Data.

FinTech jest instytucją, która w ramach swojej działalności wdraża innowacyjne technologie dotyczące finansów m.in. aplikacje mobilne, w celu kompleksowej i ulepszonej obsługi klienta w zakresie zarządzania jego środkami finansowymi za pośrednictwem internetu.

REKLAMA

W ramach branży FinTech wyróżniamy InsurTech, która zajmuje się mobilną i nowoczesną obsługą klientów w zakresie ubezpieczeń. 

Zobacz: Technologia

Big Data jest określeniem odnoszącym się do wielkich baz danych. Analiza takich zbiorów jest trudna, ponieważ zawierają dużo informacji „śmieci”, ale warto to robić, gdyż przegląd i selekcja Big Data daje możliwość poznawania nowych obszarów wiedzy.

Na kongresie wystąpili eksperci z zagranicy, m.in.:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Chris Skinner – pisarz i finansista, przewodniczący Financial Services Club,
  • Stephen Brobst – ekspert Big Data, specjalista z zakresu technologii w Teradata Corporation,
  • Spiros Margaris – fundator, ventrure capitalist w Margaris Advisory,
  • Ghela Boskovich – fundatorka FemTechGlobal, szef StartupBootCamp.

Przedstawili oni swoją wizje przyszłości oraz wskazali jak w ich opinii innowacje technologiczne wpłyną na rozwój biznesu.

Zobacz: Finanse

FinTech i InsurTech

REKLAMA

Obecnie żyjemy w czasach, w których konsument jest królem. W szeroko pojętej branży usługowej, nowe technologie mają na celu ułatwienie i ulepszenie życia konsumenta. Dzięki aplikacjom mobilnym możemy szybko i w prosty sposób zarządzać finansami, analizować dane, dokonywać codziennych czynności tj., zakupy czy rezerwacja hotelu.

W opinii Gheli Boskovich oraz Chrisa Skinnera każdy bank powinien być FinTechem, tzn. świadczyć usługi związane z finansami za pomocą aplikacji mobilnych, przewidywać indywidualne potrzeby klientów oraz sprawiać, iż zarządzenie finansami staje się proste.

Przyszłością rozwoju branży InsurTech jest skupienie się na potrzebach klienta oraz wypracowanie  lepszego kontaktu z nim. Wiodącym trendem w tej dziedzinie będą ubezpieczenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, dlatego też zakłady ubezpieczeń powinny (podobnie jak wszystkie instytucje z branży FinTech) skutecznie walczyć z hakerami.

Spiros Margaris udzielał również dobrych rady przyszłym przedsiębiorcom branży technologicznej. Podkreślił, iż w drodze do sukcesu możemy odnieść wiele porażek i stracić pieniądze. Jednak najważniejsza jest odwaga, dzięki której podejmujemy wizjonerskie kroki oraz uważna obserwacja, która pozwala przewidzieć przyszłe potrzeby konsumentów.

Big Data

Jak podkreślił Spiros Margaris wielkie bazy danych zawierają dużo bezużytecznych informacji, ale ich analiza jest kluczem do wszystkiego.

REKLAMA

Prostota była motywem przewodnim wizji, którą przestawiła Ghela Boskovitch. Zdaniem ekspertki przetwarzanie i gromadzenie danych powinno opierać się na zgodzie klienta oraz prostocie w zastosowaniu uzyskanych informacji. Uczestnicy debaty podkreślili również, iż w przyszłości dane osobowe będą bardziej doceniane przez konsumentów oraz ostrożniej udostępniane - również za opłatą.

W ramach panelu Big Data głębiej poruszono temat sztucznej inteligencji (AI). Ekspert w tej dziedzinie - Stephen Brobst, podkreślił, że rozwój AI nie wycofuje ludzi z biznesu, ale daje im nowe możliwości i umiejętności.

Scott Neuman przedstawił przykład zastosowania AI w życiu codziennym – Machine Conversations – Kone Elevators. Firma Kone stworzyła system, dzięki któremu windy mogą porozumiewać się między sobą w ludzkim języku. Takie rozwiązanie sprawia, że korzystanie z produktów AI staje się proste i zrozumiale dla ludzi oraz zdecydowanie ułatwia życie.

Gość honorowy Kongresu, Wicepremier Mateusz Morawiecki, podczas swojego wystąpienia podkreślał, że polskie FinTechy są docenione na międzynarodowych rynkach. - Chcemy być Doliną Krzemową Europy Środkowo-Wschodniej. Coraz więcej twórczych projektów, wspólnych inicjatyw ma miejsce w Polsce i krajach Europy Środkowej – podkreślił Morawiecki.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

REKLAMA

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA