| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kasy fiskalne dla mechaników, lekarzy i prawników

Kasy fiskalne dla mechaników, lekarzy i prawników

Kasy fiskalne dla mechaników samochodowych, stacji diagnostycznych, lekarzy, prawników, małej gastronomii, fryzjerów bez względu na poziom osiąganych obrotów - tak wynika z projektu rozporządzenia Ministerstwo Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Z projektu wynika, że obowiązkiem ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących, niezależnie od obrotu, będą objęte nowe usługi. Chodzi o:

- usługi naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania)

- usługi w zakresie wymiany opon lub kół,

- usługi w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów,

- usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,

- usługi prawne (w tym w zakresie doradztwa podatkowego), z wyjątkiem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium A i P,

- usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,

- usługi gastronomiczne, z wyjątkiem usług świadczonych na pokładach samolotów oraz w stołówkach placówek prowadzonych przez te placówki dla uczniów, studentów, nauczycieli i personelu

- dostawy perfum i wód toaletowych

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

 Rozporządzenie ma wejść w życie 1 stycznia 2015 r.

Przedsiębiorcy rozpoczynający świadczenie wyżej wymienionych usług po 31 grudnia 2014 r. mają być objęci zwolnieniem przez okres ponad dwóch miesięcy, chyba że utracą wcześniej prawo do zwolnienia na zasadach ogólnych.

Czy przedsiębiorca może odzyskać środki wydane na kasę fiskalną?

Dla kogo kasa fiskalna jest obowiązkowa?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »