| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Offset także dla prywatnych firm

Aktualizacja: 28.03.2006

Zgoda na udział firm prywatnych, zakaz dzielenia wartości zamówień, objęcie offsetem dostaw części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych - to niektóre zmiany, jakie wprowadzi nowa ustawa offsetowa, która właśnie trafiła do uzgodnień międzyresortowych. »

Warto dogadać się z ZUS

Aktualizacja: 28.03.2006

W 2005 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozłożył na raty lub umorzył firmom mającym kłopoty finansowe ponad 1,4 mld zł składek. Aby ZUS udzielił płatnikowi ulgi, musi o­n złożyć wniosek o jej uzyskanie. »

Złoty i obligacje straciły

Aktualizacja: 27.03.2006

Złoty i obligacje straciły w drugiej części dnia na wartości w porównaniu z poniedziałkowym otwarciem. Dealerzy podkreślają jednak, że działo się to przy niewielkich obrotach, bo na rynek nie docierają żadne sygnały, które mogłyby mu nadać określony kierunek. »

Polskie e-Podatki według resortu finansów

Aktualizacja: 27.03.2006

Od połowy sierpnia polscy przedsiębiorcy będą mogli - a niektórzy nawet musieli - składać deklaracje podatkowe przez internet. Nad systemem elektronicznych podatków pracuje Ministerstwo Finansów. »

Na wiosnę tanieją pożyczki

Aktualizacja: 27.03.2006

Ruszają promocje pożyczek na wiosenne wydatki. Kredyty gotówkowe mogą być bankowym hitem całego roku. W ostatnich dniach specjalne oferty przygotowały m.in. PKO BP, Pekao SA, ING Bank Śląski, Raiffeisen Bank, ale gotówkowe kredyty są dostępne w większości banków. »

Inwestorzy skupieni w tym tygodniu na polityce monetarnej

Aktualizacja: 27.03.2006

Pozostawienie stóp procentowych bez zmian przez RPP w środę może wspierać rynek złotego, a prawdopodobna zapowiedź zaniechania podwyżek stóp za oceanem wpływać na wzrost popytu m.in. na polską walutę - oceniają dilerzy. »

"Polskie" marki podbijają niemiecki rynek

Aktualizacja: 27.03.2006

Niemcy kupują niemieckie lub markowe produkty. Czemu więc polskie firmy zainwestowały za Odrą pół miliarda euro? »

Firma może dostać ulgę w ZUS

Aktualizacja: 27.03.2006

Firma, która ma kłopoty finansowe może starać się w ZUS o odroczenie terminu płatności należnych składek, rozłożenie ich na raty, a nawet umorzenie. »

Nowoczesność na razie zbyt droga

Aktualizacja: 27.03.2006

Przedsiębiorcy mają trudności ze stosowaniem w praktyce przepisów dotyczących faktur elektronicznych. - Problem polega na tym, że są to rozwiązania zaawansowane technicznie, ale trudne do zastosowania dla wielu firm. Ponadto na rynku nie ma systemów technologicznych przeznaczonych specjalnie dla małych firm. Chodzi o to, że istniejące rozwiązania są zbyt drogie - powiedział Gazecie Prawnej Tomasz Kassel, starszy menedżer z zespołu VAT w PricewaterhouseCoopers. »

Na rynku walutowym spokój

Aktualizacja: 24.03.2006

Piątek upływa bardzo spokojnie na rynku walutowym, po porannym osłabieniu złoty powrócił w okolice 3,90 do euro. Na rynku długu także jest spokojnie. »

Rusza kredyt technologiczny - czy zachęci polskie firmy do innowacji?

Aktualizacja: 24.03.2006

Kredyt technologiczny udzielany na atrakcyjnych warunkach ma skłonić polskie firmy do inwestowania w innowacje i nowe technologie. »

Czy Bruksela pomoże drobiarzom?

Aktualizacja: 24.03.2006

Minister rolnictwa będzie walczył w Brukseli o pieniądze dla naszych producentów drobiu. Ale szanse ma niewielkie. »

Wybory teraz, albo w 2009 roku

Aktualizacja: 24.03.2006

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że wybory parlamentarne odbędą się albo na wiosnę, albo w 2009 roku. »

Złoty traci na wartości, obligacje stabilne

Aktualizacja: 24.03.2006

Piątek rozpoczyna się niekorzystnie dla złotego, który traci zarówno wobec euro, jak i dolara. Spokojnie jest natomiast na rynku długu, gdzie w porównaniu z czwartkowym zamknięciem dochodowość obligacji nie zmieniła się znacząco. »

Są wakaty, chętnych nie ma

Aktualizacja: 24.03.2006

W ciągu miesiąca pojawia się zaledwie 50-80 tys. ofert pracy, jednak nawet na terenach o najwyższym bezrobociu wiele propozycji pozostaje bez odzewu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)

(PCPM)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »