| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

MF chce zwaloryzować progi podatkowe

Aktualizacja: 31.03.2006

Ministerstwo Finansów zaproponowało waloryzację progów podatkowych od 2002 roku do 2007 roku, co spowoduje ubytek 2 mld zł w sektorze finansów publicznych - wynika z dokumentu opublikowanego na stronie internetowej resortu. »

Piątek rozpoczął się spokojnie na rynku FX i długu

Aktualizacja: 31.03.2006

Piątek rozpoczął się spokojnie na rynku walutowym - w ciągu dnia dealerzy spodziewają się niewielkich zmian kursów. Obligacje także zachowują się stabilnie. »

Nadzór dla audytora

Aktualizacja: 31.03.2006

Niebawem wejdzie w życie VIII dyrektywa UE. Przewiduje istotne zmiany dotyczące badań sprawozdań finansowych i wykonywania zawodu biegłego rewidenta. Polska, jak i inne kraje Unii Europejskiej będzie miała 2 lata na wprowadzenie do swojego prawa wszystkich zaleceń dyrektywy. »

Od jutra drożeje gaz

Aktualizacja: 31.03.2006

Duże zakłady przemysłowe będą płaciły od 1 kwietnia średnio o 7-9 proc. więcej za gaz ziemny wysokometanowy i 1-2,5 proc. więcej za gaz ziemny zaazotowany. »

Stabilizacja na rynku

Aktualizacja: 30.03.2006

Uczestnicy rynku w środę do handlu podeszli mniej nerwowo i na rynku walutowym oraz obligacji zagościł spokój. Złotemu udało się odrobić ostatnie spadki, a ceny obligacji po porannych wzrostach ustabilizowały się. »

Mdłe wytyczne Unii w sprawie usług

Aktualizacja: 30.03.2006

Komisja Europejska tylko częściowo spełnia swoje obietnice w sprawie uwolnienia rynku usług. "Gazeta" dotarła do projektu wytycznych, które będą towarzyszyć nowej dyrektywie usługowej. »

UE: pomoc dla drobiarzy tak, ale niech przestaną produkować

Aktualizacja: 30.03.2006

Komisja Europejska zgadza się, by państwa członkowskie udzieliły nadzwyczajnej pomocy hodowcom i producentom drobiu. I sama sfinansuje połowę kosztów tej interwencji, o ile oczywiście rządy przedstawią racjonalne pomysły, jak pomagać. »

Złoty silniejszy, na rynku korekta po spadkach

Aktualizacja: 30.03.2006

Czwartkowe otwarcie na rynku walutowym i rynku długu przyniosło umocnienie złotego i spadek rentowności obligacji, a analitycy mówią o uspokojeniu sytuacji i korekcie po wcześniejszym osłabieniu. »

Gilowska skłania się ku zmniejszeniu kosztów pracy

Aktualizacja: 30.03.2006

Wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska bardziej skłania się ku obniżce kosztów pracy niż ku obniżce stawek PIT - powiedziała w wywiadzie dla radia PiN. »

Na kosztowną reformę są już pieniądze

Aktualizacja: 30.03.2006

W przyszłym roku do budżetu państwa wpłacimy nawet o 2,5 mld zł więcej. Wszystko dzięki likwidacji ulgi remontowej. »

Kamery śledzą pracowników

Aktualizacja: 30.03.2006

Z sygnałów docierających do redakcji wynika, że pracodawcy coraz częściej rewidują swoich podwładnych oraz poddają ich badaniom na alkomacie. Śledząc poczynania pracowników, sięgają po kamery wideo, oprogramowanie monitorujące korzystanie z internetu oraz użytkowanie poczty elektronicznej. »

Fiskus ujawnił, co skontroluje

Aktualizacja: 30.03.2006

Resort finansów po raz pierwszy zdecydował się ujawnić, jakimi obszarami działalności podatników będzie interesował się w 2006 roku fiskus. »

Pogłębiająca się różnica w zyskowności obligacji nie zachęca do zakupów

Aktualizacja: 29.03.2006

Spekulacje o możliwości ponownego zwiększenia różnicy w zyskowności papierów w Polsce i na świecie nie nastrajają dobrze inwestorów. »

Indeks Biznesu wzrósł w III do poziomu 54 pkt.

Aktualizacja: 29.03.2006

Kwartalny Indeks Biznesu, przygotowywany przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan, wzrósł w marcu do poziomu 54 pkt z 53 pkt, a roczny pozostał na poziomie 66 pkt. »

Inflacja w najbliższych miesiącach może spaść

Aktualizacja: 29.03.2006

Inflacja w marcu wyniesie 0,7 proc. rdr, podobnie jak w lutym, ale potem może spaść poniżej 0,5 proc. rdr - uważa Tadeusz Chrościcki, dyrektor Rządowego Centrum Studiów Strategicznych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »