| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Tanie e-centra pracy

Aktualizacja: 22.09.2006

Rząd pracuje nad projektem ustawy o telepracy, projekt będzie gotowy za mniej więcej 2 miesiące. Obecnie, z braku regulacji prawnych, telepracownicy stanowią tylko 1 proc. zatrudnionych. W listopadzie rozpoczną działalność w Polsce pierwsze e-centra telepracy »

PKPP Lewiatan: Nie stać nas na kolejny dzień wolny

Aktualizacja: 22.09.2006

Posłowie skierowali do drugiego czytania projekt zmian w Kodeksie pracy wedle których pracodawcy stracą jeden dzień roboczy, za który dodatkowo będą musieli zapłacić. Przedsiębiorcy przestrzegają: nowelizacja może osłabić kondycję i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. »

Działy specjalne produkcji rolnej w 2007 roku

Aktualizacja: 22.09.2006

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, w którym określono normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, które mają obowiązywać w 2007 roku. »

VAT do podkomisji

Aktualizacja: 22.09.2006

Rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz obywatelskim projektem zmiany tej ustawy zajmie się specjalna sejmowa podkomisja. »

Opinia ETS. Akcyza będzie zwracana

Aktualizacja: 22.09.2006

Rzecznik generalny Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości Eleanor Sharpston uznała wczoraj, że stosowana w Polsce wysoka akcyza na używane samochody sprowadzane z innych krajów UE jest niezgodna z prawem wspólnotowym (opinia w sprawie C-313/05). »

Kolejny projekt dotyczący zawieszenia działalności gospodarczej

Aktualizacja: 22.09.2006

Posłowie podkomisji nadzwyczajnej Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości odłożyli prace nad dwoma projektami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej do czasu wpłynięcia do Sejmu nowego rządowego projektu nowelizacji tej ustawy. Minister Kaczmarek zapowiada, że będzie o­n korzystny dla przedsiębiorców. »

Za błędy w księgach podatkowych grozi grzywna

Aktualizacja: 21.09.2006

Podatnikowi, któremu udowodniono nierzetelne prowadzenie ksiąg podatkowych, grozi wysoka grzywna. Może też trafić do więzienia. Jeśli w księgach są nieprawidłowości, podatnik błędnie ustali wysokość podstawy opodatkowania, a w konsekwencji również należnej zaliczki. »

Przedsiębiorcy chcą jasnych przepisów. Analiza Gazety Prawnej

Aktualizacja: 21.09.2006

Prace nad zmianami w systemie podatkowym opóźniają się. Niektóre rozwiązania czekają już na drugie czytanie w Sejmie, jak np. projekt zmian w ustawie o CIT. Część jest jeszcze na etapie prac w komisjach sejmowych. Jest jeszcze szansa na pewne podpowiedzi, zwłaszcza ze strony tych najbardziej zainteresowanych - przedsiębiorców. »

Rady pracowników nie w każdej filii

Aktualizacja: 21.09.2006

Związki zawodowe nie mogą żądać, by w każdej filii firmy powstawała rada pracowników. Reprezentatywne organizacje związkowe, które mają prawo powoływania rad pracowników, są zdania, że w przedsiębiorstwach posiadających oddziały mogą powoływać rady także w filiach. Pracodawcy uważają, że organizacje związkowe nadinterpretują prawo. »

Pracodawcy nie muszą zwracać dotacji

Aktualizacja: 21.09.2006

Pracodawcy, którzy otrzymają zwrot 60 proc. wynagrodzeń i składek ubezpieczeniowych niepełnosprawnych pracowników pod warunkiem ich zatrudnienia przez co najmniej 12 miesięcy, nie będą musieli zwracać tej pomocy w przypadku rozwiązania stosunku pracy na podstawie art. 52 par. 1 kodeksu pracy (zwolnienie dyscyplinarne). »

MF o trybie składania e-deklaracji. Nowe rozporządzenie

Aktualizacja: 21.09.2006

Ministerstwo Finansów opublikowało rozporządzenie w sprawie trybu składania oraz struktury logicznej zgłoszenia upoważnienia podatnika lub osoby upoważnionej przez podatnika do składania deklaracji w formie elektronicznej i podpisywania deklaracji podpisem elektronicznym. »

Firmy będą mogły rozliczać długoterminowe usługi budowlane

Aktualizacja: 21.09.2006

Komitet Standardów Rachunkowości przyjął standard „Niezakończone usługi budowlane”, który reguluje zasady rozliczania długoterminowych usług budowlanych. Na standard ten czekali od kilku lat przedsiębiorcy. Dotyczy o­n m. in. budownictwa ogólnego, inżynierii lądowej, wykonywania instalacji elektrycznych. »

FGŚP. Pracodawcy i związkowcy chcą zmian

Aktualizacja: 21.09.2006

Pracodawcy i związkowcy chcą, aby z FGŚP mogły korzystać firmy przeżywające kłopoty finansowe. Rząd nie godzi się na postulaty partnerów społecznych, by pieniądze funduszu przeznaczać na pożyczki. Na koniec przyszłego roku na koncie funduszu będzie ponad 1 miliard złotych nadwyżki »

Sejm. Koniec odpracowywania świąt

Aktualizacja: 21.09.2006

Rząd chce, by pracownicy nie musieli odpracowywać jednego z dwóch świąt przypadających w dni powszednie w jednym tygodniu. Wczoraj nad propozycją rządową pracowali posłowie z sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. Zmian w Kodyfikacjach. »

Nadwyżkę można odzyskać w 25 dni

Aktualizacja: 20.09.2006

Terminy odzyskania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym mogą być skrócone. I tak zamiast 60 dni przedsiębiorca poczeka tylko 25, a zamiast 180 dni - 60. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK