| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ministerstwo Skarbu Państwa dzieli akcjonariuszy na lepszych i gorszych

Aktualizacja: 09.03.2007

Rząd pracuje nad ustawą o wymianie akcji spółek energetycznych na akcje firm holdingowych, które szykowane są do prywatyzacji. Nie traktuje przy tym akcjonariuszy równo. »

Aż 30 tys. zł grzywny dla złego pracodawcy

Aktualizacja: 09.03.2007

Od lipca drastycznie wzrośnie wysokość kar, które inspektorzy pracy będą mogli nakładać na pracodawców za wykroczenia przeciwko prawom pracownika. »

Bez VAT dla kolejnych grup zawodowych

Aktualizacja: 09.03.2007

Wbrew zapowiedziom zmiana definicji działalności gospodarczej zawarta w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o VAT nie spowoduje automatycznego objęcia podatkiem nowych grup zawodowych. »

Obniżenie klina podatkowego

Aktualizacja: 08.03.2007

Przedstawiciele Rady Przedsiębiorczości uważają, że planowane przez Ministerstwo Finansów obniżenie klina podatkowego to krok w dobrym kierunku. »

Skup wierzytelności nie jest ściąganiem długów

Aktualizacja: 08.03.2007

Spółka, skupując wymagalne wierzytelności i ponosząc ryzyko wypłacalności dłużnika, nie wykonuje usług ściągania długów. »

Zatrudnianie Ukraińców będzie łatwiejsze

Aktualizacja: 08.03.2007

Resort pracy przygotował już projekt umowy z Ukrainą, która ma ułatwić zatrudnianie obywateli tego kraju w Polsce. Ma o­na wejść w życie do końca czerwca 2007 r. »

Firmy będą niepotrzebnie korygować deklaracje

Aktualizacja: 08.03.2007

Przewidywana w projekcie nowelizacji ustawy o VAT zmiana terminów odliczenia podatku może skutkować koniecznością niepotrzebnego korygowania deklaracji. »

Gilowska: wsparcie biopaliw przez ulgi w podatkach

Aktualizacja: 07.03.2007

W programie wspierania produkcji biopaliw, nad którym pracuje resort finansów, przewidziano m.in. ulgi w podatkach dla producentów biopaliw i subsydiowanie produkcji rolnej - poinformowała wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska. »

Ryczałt i import aut pod lupą

Aktualizacja: 07.03.2007

Wiadomo już, kto w 2007 roku może spodziewać się kontroli podatkowej. Urzędnicy uważniej skontrolują ryczałtowców i sprowadzających zagraniczne auta. Nadal sprawdzane będą przypadki zawyżania kosztów podatkowych w firmach. »

Liczy się dzień wydania towaru

Aktualizacja: 07.03.2007

Jeśli wydanie towaru nastąpiło wcześniej niż otrzymanie faktury dokumentującej ten fakt, przychód powstaje w dniu wydania towarów. »

Rada Przedsiębiorczości: obniżka klina podatkowego to dobry krok

Aktualizacja: 06.03.2007

Przedstawiciele Rady Przedsiębiorczości uważają, że planowane przez Ministerstwo Finansów obniżenie klina podatkowego to krok w dobrym kierunku. Zdaniem przedsiębiorców konieczne są jednak głębsze działania, m.in. ograniczenie możliwości przechodzenia na wcześniejsze emerytury. »

TK: przedsiębiorcy mają prawo do zasiłku opiekuńczego

Aktualizacja: 06.03.2007

Prawo do zasiłku opiekuńczego przysługuje zarówno osobom ubezpieczonym obowiązkowo, jak i podlegającym dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu - wynika z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. »

Bariery rozwoju firm

Aktualizacja: 06.03.2007

Przedsiębiorcy nie mogą zawieszać działalności, zbyt często wymaga się od nich zezwoleń i licencji, rejestr REGON nie współpracuje z urzędami skarbowymi. »

Przedsiębiorcom dzieci chorować nie mogą

Aktualizacja: 06.03.2007

Osoba prowadząca firmę nie ma prawa do płatnego zwolnienia na chore dziecko. Ten przepis krzywdzący przedsiębiorców od czasu PRL-u oceni dziś Trybunał Konstytucyjny. Na jego wyrok czeka ponad milion Polaków. »

Ewidencja musi być udokumentowana

Aktualizacja: 06.03.2007

Zmieniono zasady prowadzenia ewidencji przychodów i wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »