| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Premier: spełnienie kryteriów dla euro to priorytet

Premier: spełnienie kryteriów dla euro to priorytet

Priorytetem rządu będzie spełnienie kryteriów niezbędnych do przyjęcia euro - zapewnia premier Donald Tusk. Zadeklarował wprowadzenie korzystnych dla przedsiębiorców zmian w prawie.


Zamożność Polaków rodzi się w przedsiębiorstwach, a nie w politycznych gabinetach - mówi premier Donald Tusk, który wczoraj wziął udział w Pierwszym Kongresie Pracodawców.

Według premiera, konieczne jest odbudowanie zaufania państwa do przedsiębiorców i współpraca rządu z biznesem w rozwoju polskiej gospodarki.

Za jeden z priorytetów dla polskiej gospodarki Donald Tusk uznał zmiany w finansach publicznych i ograniczanie deficytu budżetowego. Dodał, że dla gospodarki ważne jest spełnienie kryteriów niezbędnych do przyjęcia europejskiej waluty.

- Kryteria wejścia do strefy euro powinny być spełnione tak szybko, jak to jest możliwe - podkreśla Donald Tusk.

Szef rządu dodał, że oczekuje od pracodawców wspólnego działania nad poprawą sytuacji na rynku pracy, i zapowiedział wprowadzenie dwóch programów rządowych, które mają m.in. zwiększyć aktywność zawodową ludzi w wieku powyżej 50 lat. Pierwszy program ma mieć na celu utrzymanie osób powyżej 50. roku życia na rynku pracy, a drugi ma być skierowany do osób powracających do kraju z zagranicy.

Przedsiębiorcy dobrze przyjęli zapowiedzi premiera Tuska. Jednak zaznaczyli, że już najwyższy czas, aby rząd przeszedł od deklaracji do czynów.

- Jeśli rząd nie rozpocznie reform przy tak wysokim poparciu społecznym, jakie ma dziś, to będzie mu je ciężko w ogóle przeprowadzić - powiedział Gazecie Prawnej przedstawiciel jednej z organizacji pracodawców.

Premier Donald Tusk liczy na zaangażowanie się polskich przedsiębiorców w rozwój gospodarki, szczególnie infrastruktury. W tym celu zmienione mają zostać przepisy o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Nowe przepisy będą zawierały zasadę domniemania niewinności pracodawców, którym w razie zastrzeżeń trzeba będzie udowodnić przewinienie.

Obietnice Donalda Tuska złożone przedsiębiorcom

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Wojciech Iwaniuk

wojciech.iwaniuk@infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK