| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Premier: spełnienie kryteriów dla euro to priorytet

Premier: spełnienie kryteriów dla euro to priorytet

Priorytetem rządu będzie spełnienie kryteriów niezbędnych do przyjęcia euro - zapewnia premier Donald Tusk. Zadeklarował wprowadzenie korzystnych dla przedsiębiorców zmian w prawie.


Zamożność Polaków rodzi się w przedsiębiorstwach, a nie w politycznych gabinetach - mówi premier Donald Tusk, który wczoraj wziął udział w Pierwszym Kongresie Pracodawców.

Według premiera, konieczne jest odbudowanie zaufania państwa do przedsiębiorców i współpraca rządu z biznesem w rozwoju polskiej gospodarki.

Za jeden z priorytetów dla polskiej gospodarki Donald Tusk uznał zmiany w finansach publicznych i ograniczanie deficytu budżetowego. Dodał, że dla gospodarki ważne jest spełnienie kryteriów niezbędnych do przyjęcia europejskiej waluty.

- Kryteria wejścia do strefy euro powinny być spełnione tak szybko, jak to jest możliwe - podkreśla Donald Tusk.

Szef rządu dodał, że oczekuje od pracodawców wspólnego działania nad poprawą sytuacji na rynku pracy, i zapowiedział wprowadzenie dwóch programów rządowych, które mają m.in. zwiększyć aktywność zawodową ludzi w wieku powyżej 50 lat. Pierwszy program ma mieć na celu utrzymanie osób powyżej 50. roku życia na rynku pracy, a drugi ma być skierowany do osób powracających do kraju z zagranicy.

Przedsiębiorcy dobrze przyjęli zapowiedzi premiera Tuska. Jednak zaznaczyli, że już najwyższy czas, aby rząd przeszedł od deklaracji do czynów.

- Jeśli rząd nie rozpocznie reform przy tak wysokim poparciu społecznym, jakie ma dziś, to będzie mu je ciężko w ogóle przeprowadzić - powiedział Gazecie Prawnej przedstawiciel jednej z organizacji pracodawców.

Premier Donald Tusk liczy na zaangażowanie się polskich przedsiębiorców w rozwój gospodarki, szczególnie infrastruktury. W tym celu zmienione mają zostać przepisy o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Nowe przepisy będą zawierały zasadę domniemania niewinności pracodawców, którym w razie zastrzeżeń trzeba będzie udowodnić przewinienie.

Obietnice Donalda Tuska złożone przedsiębiorcom

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Wojciech Iwaniuk

wojciech.iwaniuk@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Lege Artis

Ekspert wieszjak.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK