| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Do wzięcia 680 mln zł unijnych dotacji

Do wzięcia 680 mln zł unijnych dotacji

Od 16 listopada do 12 stycznia będzie trwał nowy nabór wniosków o refinansowanie z unijnych funduszy innowacyjnych projektów inwestycyjnych.


Już za miesiąc małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły się starać o nową pulę unijnych funduszy na inwestycje. Zatwierdzono rozporządzenie zmieniające kryteria wyboru projektów oraz katalog wydatków kwalifikowanych dla przedsiębiorstw dokonujących nowych inwestycji w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Otwiera to możliwość ubiegania się o pozostałe jeszcze do rozdzielenia 680 mln zł. Środki powinny być wydatkowane do czerwca 2008 roku, choć brana jest pod uwagę możliwość przedłużenia tego terminu do końca 2008 roku.Szanse na pokrycie części kosztów projektów inwestycyjnych otrzyma od 600 do 1000 firm – ocenia wdrażająca obecnie ten program Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Przy ocenie wniosków najwyżej punktowane będą projekty o wysokim poziomie innowacyjności i tworzące nowe miejsca pracy.Przedsiębiorcy często mają wątpliwości, czy ich projekty spełniają warunki określonego programu, dlatego wczoraj PARP uruchomiła punkty konsultacyjne. Przedsiębiorca – na trzystronicowym formularzu dostępnym w regionalnych instytucjach finansujących lub na stronach internetowych PARP – może opisać założenia projektu i przesłać go pocztą elektroniczną pod wskazany adres. Po maksymalnie 10 dniach otrzyma odpowiedź, na ile punktów w 100-punktowej skali może liczyć. Otrzyma też informację, czy wydatki, jakie wpisał do projektu, kwalifikują się do dofinansowania. Szanse na dofinansowanie będą miały projekty z co najmniej 51-punktową oceną.PARP zachęca do korzystania z tej wstępnej selekcji. Jest bezpłatna, a przedsiębiorcy unikną niepotrzebnych kosztów związanych z przygotowaniem pełnych wersji projektów, które mają niewielkie szanse bądź nie mogą zostać dofinansowane. Należy jednak pamiętać, że dopiero złożenie prawidłowo przygotowanego wniosku w pełnej wersji pozwoli na otrzymanie dofinansowania.Hanna TobolskaWięcej

www.parp.gov.pl
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK