| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty zyskuje przed głosowaniem nad skróceniem kadencji Sejmu

Złoty zyskuje przed głosowaniem nad skróceniem kadencji Sejmu

Zmniejszone ryzyko polityczne oraz poprawa nastroju na rynkach wschodzących powoduje dalsze umocnienie polskiej waluty i polskich obligacji.

W czwartek około 9.20 za euro płacono 4,17 zł wobec 4,205 zł w środę, a za dolara 3,215 zł wobec 3,250 zł. Odchylenie od dawnego parytetu wyniosło 12,6 proc. po jego mocnej stronie. Natomiast euro wyceniano na 1,2960 dolara, wobec 1,2950 dolara w środę.W opinii dealerów wpływ czwartkowego głosowanie w Sejmie na kwotowania będzie ograniczony, gdyż rynek nie spodziewa się, aby doprowadziło ono do samorozwiązania Izby. "Złoty nadal się umacnia. Decyzja Sejmu jest już dyskontowana, a przewidywany wynik głosowania przesuwa ryzyko polityczne o kilka miesięcy. Jest to odreagowanie ostatnich spadków - powiedział Marcin Poczobut, dealer walutowy w TMS.W czwartek około godz. 13.00 odbędzie się głosowanie nad skróceniem kadencji Sejmu. Komentatorzy polityczni są zgodni, że opozycja ma znikome szanse na przegłosowanie samorozwiązania parlamentu. Przeciwko temu wnioskowi będą głosować posłowie SLD i UP oraz prawdopodobnie posłowie niezrzeszeni.To wystarczy, aby zwolennicy skrócenia kadencji Sejmu nie zebrali potrzebnych im 307 głosów. Wcześniej w środę Belka podtrzymał swoje wcześniejsze deklaracje, że w przypadku porażki wniosku o samorozwiązanie, poda rząd do dymisji. Jednak Prezydent Aleksander Kwaśniewski zapowiedział, że rezygnacji Belki nie przyjmie. Belka wyraził w środę jednocześnie gotowość do kontynuowania pracy na stanowisku szefa rządu do jesiennych wyborów.Wzrosty odnotowują także ceny obligacji. Na rynku wtórnym około 9.30 rentowność dwuletnich papierów wynosiła 5,32 proc. wobec 5,35 proc. w środę, pięcioletnich 5,44 proc. wobec 5,47 proc., a dziesięcioletnich 5,47 proc. wobec 5,50 proc.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »