REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

CALL FOR PAPERS – III Polski Kongres Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2014

REKLAMA

Instytut Allerhanda zaprasza do udziału w Call for Papers ogłoszonym w ramach trzeciej edycji Polskiego Kongresu Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2014.

Oryginalne artykuły problemowe o charakterze naukowym nadesłane w ramach konkursu (analizy porównawcze, ekonomiczne analizy prawa, case study, glosy itp.) będą stanowiły merytorykę drugiego akademickiego dnia Kongresu. Prace, wybrane przez Komitet Naukowy FinReg 2014, nie tylko będą zaprezentowane i poddane pod dyskusję na kongresowym forum, ale również zostaną utrwalone w publikacji pokonferencyjnej.

REKLAMA

Tematy Call for Papers

Prace mogą podejmować co najmniej jeden problem z następujących obszarów:

  1. rocznicowa – więcej niż 25 lat transformacji prawa finansowego (bankowego) w Polsce.
  2. Diagnoza stanu prawa polskich rynków finansowych.
  3. Świadomość prawna i konstytucyjność w prawie rynków finansowych.
  4. Polskie prawo bankowe wobec wyzwań regulacji europejskich (w tym corporate governance w instytucjach finansowych).
  5. Prawo infrastruktury rynków finansowych – system rozliczeniowy i płatniczy.
  6. Ekonomiczna analiza prawa rynków finansowych – badania empiryczne (w tym szczególnie instrumentów prawa bankowego).
  7. Prawne uwarunkowania kryzysu finansowego i sposoby przeciwdziałania.
  8. Prawo zarządzania ryzykiem, kryzysem finansowym i restrukturyzacji banków
  9. Implementacja dyrektyw (Solvency II, Omnibus) w polskim prawie ubezpieczeń.
  10. Rozwiązanie prawne zabezpieczenia emerytalnego – repartycja, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne.

REKLAMA

W ubiegłorocznym Call for Papers wzięło udział ponad 20 instytucji i ośrodków akademickich polskich i zagranicznych, z których otrzymaliśmy blisko 50 referatów. Także i w tym roku liczymy na Państwa znaczący odzew. Do 31 lipca 2014 można nadsyłać pełny tekst artykułu lub zgłosić temat referatu. Szczegółowe info tutaj: http://www.kongresy.allerhand.pl/kongresy/polski-kongres-regulacji-rynkow-finansowych-2013/12153-2/

III Polski Kongres Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2014 odbędzie się w dniach 15-16 października br. – prosimy już teraz o zarezerwowanie tej daty w Państwa kalendarzach. Sekretarzem Komitetu Naukowego Konferencji oraz Opiekunem Merytorycznym Kongresu jest dr Wojciech Rogowski (IA, SGH, NBP). Szczegóły dotyczące programu Kongresu podamy wkrótce. Pełna historia poprzednich edycji Kongresów FinReg dostępna jest tutaj: http://www.kongresy.allerhand.pl/kongresy/polski-kongres-regulacji-rynkow-finansowych-2013/

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zachęcamy również do odwiedzania strony internetowej Oficyny Allerhanda, gdzie znajdą Państwo informacje o książkach ujmujących dorobek poprzednich Kongresów dedykowanych regulacjom rynków finansowych – http://allerhand.pl/index.php/pl/dzialalnosc/oficyna-allerhanda.html

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

REKLAMA

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

REKLAMA

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

REKLAMA