| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Odszkodowania > Szkody na osobie > Dlaczego warto mieć ubezpieczenie NNW i jak właściwie je wybrać?

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie NNW i jak właściwie je wybrać?

Istnieje obecnie wiele rodzajów ubezpieczeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w ofertach. Oczywiście istnieją ubezpieczenia, które musimy posiadać, czyli tzw. obowiązkowe. Oprócz tych jednak, możemy dodatkowo zawrzeć umowy ubezpieczenia o charakterze dobrowolnym. Do tego typu ubezpieczenia należy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jest to ubezpieczenie oferowane osobom przezornym, którym zależy na finansowej rekompensacie zaistniałej, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, szkodzie. Ubezpieczenie to ma na celu możliwie jak największe zniwelowanie uszczerbku, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku powstał. Oczywiście nic nie zrekompensuje doznanej szkody i cierpienia. Warto jednak pamiętać o tym, że różnego rodzaju wypadki zdarzają się bardzo często. Jeżeli już się on zdarzy, każdy możliwy ekwiwalent będzie niezwykle cenny.

Oprócz tego warto pamiętać, że w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia możliwe jest poniesienie obrażeń, które będą wymagały np. rehabilitacji. Pieniądze wówczas bardzo się przydadzą, gdyż jak wiemy nie we wszystkim można liczyć na służbę zdrowia.

Przeczytaj również: Jakich świadczeń możemy się spodziewać z ubezpieczenia NNW?

Ubezpieczenie NNW jest też bardzo atrakcyjne, ze względu na niewielką składkę. Dlatego tak ważne jest aby wykupili ją uczniowie, studenci, osoby czynne zawodowo, które są narażone na ewentualny wypadek.

O tym, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków warto posiadać, nie należy chyba przekonywać. Zawierając jednak umowę ubezpieczenia powinno się jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby jak najlepiej dopasować ofertę do naszych potrzeb.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują obecnie wiele gotowych pakietów, które są dopasowane do poszczególnych klientów. Ubezpieczenie dla turystów, studentów, kierowców, etc. Nawet wówczas jednak należy dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, aby upewnić się, że są to warunki nas satysfakcjonujące. Wybierając ubezpieczenie NNW należy zwrócić uwagę na zasięg ubezpieczenia, a więc czy odszkodowanie zostanie wypłacone gdy wypadek będzie miał miejsce za granicą, czy tylko w kraju. Jest to ważne zwłaszcza dla osób często wyjeżdżających.
Należy też zwrócić uwagę na wyłączenia, a więc sytuacje, w których ubezpieczenia nie otrzymamy. Są one najczęściej wymienione w umowę, jednak warto się o nie dokładnie dopytać, aby nie miały miejsce rozczarowania.

Polecamy serwis: Windykacja

Warto upewnić się co do sumy gwarantowanej, a więc kwoty, która zostanie wypłacona w wypadku zaistnienia szkody oraz sposobu w jaki będzie ona liczona. Umowę ubezpieczenia możemy zawrzeć dopiero wówczas, gdy będziemy mieć odpowiedź na wszystkie nurtujące nas pytania.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Kosior

Prawnik, absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK