| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Pracownik i ZUS > Chcesz pracować w motoryzacji? Jakie zawody możesz wybrać? Znajdź stanowisko swoich marzeń!

Chcesz pracować w motoryzacji? Jakie zawody możesz wybrać? Znajdź stanowisko swoich marzeń!

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą znaleźć wymarzoną pracę w branży motoryzacyjnej. Należy ukończyć szkołę zawodową, technikum lub studia np. z zakresu logistyki bądź zarządzania, by zarządzać działem w firmie motoryzacyjnej.

Do zadań kadry zarządzającej należy przede wszystkim kontakt z klientami i dostawcami, organizacja działu, koordynacja pracy zespołu czy kreowanie nowych kierunków usług. Kierownicy nie muszą posiadać kierunkowego wykształcenia, chociaż osoby zajmujące stanowiska kierownicze w motoryzacji przeważnie mają kilkuletnie doświadczenie w tej branży.

Mając smykałkę do napraw i talent techniczny można zatrudnić się w warsztacie jako mechanik, blacharz, lakiernik, wulkanizator, elektryk lub elektromechanik. W przypadku zainteresowania kwestiami technicznymi i umiejętności organizowania pracy można rozejrzeć się za pracą w serwisie np. na stanowisku doradcy serwisowego. Odpowiada on za kontakt z klientem, ustala terminy napraw, wycenia zlecone prace i przygotowuje dokumentację techniczną.

Zatrudnianie młodocianych

Osoby, które jako sprzedawcy czują się jak ryba w wodzie i posiadają wiedzę z zakresu motoryzacji, mogą aplikować na stanowisko sprzedawcy lun koordynatora ds. sprzedaży w salonie samochodowym lub motocyklowym. Osoby na tych stanowiskach są odpowiedzialne za sprzedaż i jej wzrost. W salonie można objąć także stanowisko doradcy ds. leasingu. Wiąże się ono z pracą handlowca, który doradza klientom, jak wybrać korzystną ofertę leasingowi na zakup pojazdu.

Innym, ciekawym zawodem w branży motoryzacyjnej jest administrator floty. Pracownik ten sprawuje opiekę nad flotą, samochodami służbowymi firm. Zajmuje się kompleksową obsługą pojazdów zakupionych przez firmy.

Stanowiska kierownicze w motoryzacji to m.in.: kierownik ds. logistyki, kierownik ds. transportu, kierownik magazynu, specjalista ds. importu, specjalista ds. eksportu, specjalista ds. kontaktów międzynarodowych. Zakres obowiązków na stanowiskach kierowniczych jest ustalany w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Kontrakt menedżerski - na czym polega?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK