| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Planowanie projektów inwestycyjnych - priorytet IX

Planowanie projektów inwestycyjnych - priorytet IX

Wprowadzanie inwestycji na rzecz poprawy efektywności w Polsce jest zahamowane przez nadmierną biurokrację oraz złe przygotowanie projektów inwestycyjnych. Poprawa efektywności w użytkowaniu i produkcji energii jest pracochłonna i kosztowna. Ryzyko oraz wielkość stopy zwrotu są najważniejszymi miernikami oraz motywami wprowadzania inwestycji dla innowacji i modernizacji na rynku energii. Znaczne nakłady początkowe są ograniczeniem na wiele lat.

Największe wydatki na program efektywności energetycznej notuje się w rejonie północnym oraz na obszarze Sudet. Nowe źródła energii – gaz ziemny oraz modernizacje produkcji (Sudety) są priorytetowymi inwestycjami. Budowa i zmiany w procesie dystrybucji i użytkowania energii dotyczy wielu województw – zarówno metropolitalnych jak i słabo zagospodarowanych. Zapotrzebowanie na energię na obszarach miejskich stale rośnie, wprowadza się czystą energię oraz bezpieczny system przesyłu. Urządzenia są dostosowywane, aby zapewnić oszczędność energii i kapitału. Obszary słabej rozwinięte poprzez inwestycje w infrastrukturę energetyczną mogą uzyskać tańsze źródła energii, praktyczne i korzystne warunki dla działalności produkcyjnej i usługowej. Najniższe zainteresowanie funduszami IiŚ jest w centralnej Polsce oraz w województwie łódzkim i na Górnym Śląsku.  

Źródło: sprawozdanie roczne PO IiŚ, 2010, fundusze strukturalne.pl

Zobacz: Czwarta ustawa deregulacyjna - zapowiedzi Ministra Gospodarki

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK