| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Planowanie projektów inwestycyjnych - priorytet IX

Planowanie projektów inwestycyjnych - priorytet IX

Wprowadzanie inwestycji na rzecz poprawy efektywności w Polsce jest zahamowane przez nadmierną biurokrację oraz złe przygotowanie projektów inwestycyjnych. Poprawa efektywności w użytkowaniu i produkcji energii jest pracochłonna i kosztowna. Ryzyko oraz wielkość stopy zwrotu są najważniejszymi miernikami oraz motywami wprowadzania inwestycji dla innowacji i modernizacji na rynku energii. Znaczne nakłady początkowe są ograniczeniem na wiele lat.

Największe wydatki na program efektywności energetycznej notuje się w rejonie północnym oraz na obszarze Sudet. Nowe źródła energii – gaz ziemny oraz modernizacje produkcji (Sudety) są priorytetowymi inwestycjami. Budowa i zmiany w procesie dystrybucji i użytkowania energii dotyczy wielu województw – zarówno metropolitalnych jak i słabo zagospodarowanych. Zapotrzebowanie na energię na obszarach miejskich stale rośnie, wprowadza się czystą energię oraz bezpieczny system przesyłu. Urządzenia są dostosowywane, aby zapewnić oszczędność energii i kapitału. Obszary słabej rozwinięte poprzez inwestycje w infrastrukturę energetyczną mogą uzyskać tańsze źródła energii, praktyczne i korzystne warunki dla działalności produkcyjnej i usługowej. Najniższe zainteresowanie funduszami IiŚ jest w centralnej Polsce oraz w województwie łódzkim i na Górnym Śląsku.  

Źródło: sprawozdanie roczne PO IiŚ, 2010, fundusze strukturalne.pl

Zobacz: Czwarta ustawa deregulacyjna - zapowiedzi Ministra Gospodarki

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK