REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Jak dotąd nikt nie traktuje na poważnie groźby bankructwa USA.
Jak dotąd nikt nie traktuje na poważnie groźby bankructwa USA.

REKLAMA

REKLAMA

Priorytetem dla Amerykanów są: zwiększenie limitu zadłużenia i odbudowanie zaufania inwestorów. Dojście do porozumienia przez Demokratów i Republikanów oraz pozytywne, kwartalne wyniki spółek powinny doprowadzić do wzrostu kursu USD/CHF.

Jedna z hipotez zatonięcia „Titanica” jako przyczynę katastrofy wskazuje… brak lornetek w punkcie obserwacyjnym. Gdyby oficerzy mieli je przy sobie podczas wacht, uniknięto by tragedii. Ameryka niczym „Titanic” zmierza na spotkanie ze swoją górą lodową. Tamtejsza gospodarka już wkrótce może „zderzyć się” z kryzysem zadłużeniowym. W krótkim okresie ważne jest jedynie to, by zwiększyć pułap maksymalnego zadłużenia. Jeżeli jednak politycy nie zaczną myśleć w horyzoncie dłuższym niż jedna kadencja i nie zmniejszą istotnie długów, USA z największej gospodarki mogą stać się największym wrakiem na dnie. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym będzie wzmożona nerwowość inwestorów wraz z kolejnymi godzinami.

REKLAMA

Przeczytaj również: Co ustalono w kwestii Grecji na szczycie strefy euro?

Jak na razie nikt jednak nie bierze na poważnie takiej opcji. Zakładając, że politycy po prostu starają się ugrać jak najwięcej punktów w sondażach przed przyszłorocznymi wyborami, inwestorzy skupią się na wynikach kwartalnych spółek. W tym tygodniu 180 z listy 500 największych przedsiębiorstw magazynu „Fortune” ogłosi swoje wyniki kwartalne. Wśród nich będą Amazon, Ford, Visa i Exxon Mobil. Lepsze wyniki dadzą inwestorom powód do optymizmu i na parkiety giełdowe może powrócić zieleń.

Polecamy serwis: Kredyty

Najbliższym obszarem wsparcia dla swissy będzie 0,78769-0,79055. Po dywergencji spadkowej, widocznej na CCI, kurs USD/CHF spadł do poziomu 0,8150 w połowie lipca. Wsparcie na 0,78769-0,79055 tworzą zasięgi Fibo od poprzednich fal spadków wyższego i niższego rzędu z 11.2008-11.2009 oraz 13.05-07.06.2011. Zatrzymanie kursu dolara do franka w tych okolicach uwiarygadnia dodatkowo dolna linia kanału spadkowego. Ponieważ kurs cały czas znajduje się poniżej długookresowej średniej kroczącej, wspomniany obszar może być jedynie chwilowym przystankiem na drodze do kolejnej, psychologicznej bariery: 0,70000. Od rozwoju sytuacji w USA i wyników spółek zależy, czy ta granica zostanie osiągnięta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bartosz Boniecki,
Główny Ekonomista Alchemii Inwestowania

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA