| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Testowanie granicy 1,3200 przez eurodolara

Testowanie granicy 1,3200 przez eurodolara

Kurs EUR/USD był bardzo zmienny podczas dzisiejszej sesji giełdowej. Jego wahania nie przekraczały przedziału 1,3050 – 1,3200. Euro straciło znacznie na wartości względem dolara, co nastąpiło jako efekt wystąpienia prezesa Europejskiego Banku Centralnego podczas konferencji prasowej.

Wystąpienie J. C. Tricheta miało miejsce po decyzji ECB w sprawie stóp procentowych. Władze monetarne Eurolandu, zgodnie z oczekiwaniami, nie zmieniły kosztu pieniądza, rynek jednak zaskoczył fakt, iż J. C. Trichet podczas wystąpienia nie zasygnalizował możliwości zwiększenia programu wykupu aktywów. Zapowiedział on natomiast, iż dotychczas podjęte kroki zostaną utrzymane co najmniej do kwietnia przyszłego roku. Inwestorzy oczekiwali, iż w obliczu ostatnich turbulencji ECB zdecyduje się na dodatkowe wsparcie dla rynku, w związku z czym po godz. 14.30 mogliśmy obserwować zniżkę EUR/USD w okolice 1,3050. Ruch ten nie trwał długo i już po kilkudziesięciu minutach eurodolar ponownie testował poziom 1,3200. Jutro najprawdopodobniej nerwowa konsolidacja będzie utrzymywać się, w oczekiwaniu na raport Departamentu Pracy USA.

Dowiedz się także: Czy pożyczka dla Irlandii jest panaceum na problemy w strefie euro

Dziś napłynęły cotygodniowe dane o liczbie nowo zarejestrowanych bezrobotnych w Ameryce. Wypadły one nieco słabiej niż oczekiwano – w ubiegłym tygodniu po zasiłek zgłosiło się 436 tys. osób, o 11 tys. więcej niż się spodziewano.

Polecamy serwis: Inwestycje

Notowania EUR/PLN, po porannej zniżce pod poziom 4,0000, pozostawały stabilne, konsolidując się w pobliżu tej wartości. Na rynek napłynęły dziś kolejne, wspierające polską walutę wypowiedzi. Wiceminister D. Radziwiłł stwierdził, iż fundamentalnie złoty ma powody do umocnienia, natomiast minister J. Rostowski ocenił ostatnie wahania PLN jako niewymagające działań interwencyjnych. Najbardziej optymistyczne nastawienie miał prezes NBP, według którego złoty jest „skazany” na aprecjację w długim terminie. Tego typu komentarze, powtarzane systematycznie w ostatnich dniach przez osoby odpowiedzialne za krajową politykę monetarną oraz gospodarczą, powinny działać na rynek stabilizująco.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Ekspert w zakresie nieruchomości, własności intelektualnej, podatków oraz praw przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »