| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Inwestorzy pod wrażeniem spekulacji na temat Portugalii

Inwestorzy pod wrażeniem spekulacji na temat Portugalii

Wydarzenia z ostatnich godzin upłynęły w atmosferze spekulacji. Zdaniem dziennikarzy Financial Times Deutschland państwa strefy euro i przedstawiciele Europejskiego Banku Centralnego wywierają presję na Portugalię, aby ta zaczęła zabiegać o pomoc finansową. Spekulanci byli przygotowani na taki bieg wydarzeń za kilka tygodni. Sprawa Portugalii miałaby odwrócić uwagę od sytuacji w Hiszpanii. Ta ostatnia rzutowałaby na kurs euro i pozwoliła sprawdzić skuteczność unijnych mechanizmów pomocowych.

Teoretycznie złamanie oporów 3,98 i 4,00 to mocne sygnały techniczne, które mogą świadczyć o zmianie trendu na rynku. Niemniej warto wspomnieć, że kluczowe są tutaj okolice 4.0150-4,0250, wyznaczane przez poziomy z lipca i sierpnia b.r. Dopiero naruszenie tej strefy będzie mocnym sygnałem, który mógłby implikować ruch w stronę 4,05-4,06 zł. Na razie większe prawdopodobieństwo ma scenariusz, który zakłada powrót poniżej 4,00 zł jeszcze w dniu dzisiejszym.

Przełamanie 3,00 doprowadziło do testowania kolejnego oporu w strefie 3,02-3,03. Jego złamanie będzie sygnalizować dalszy ruch w stronę 3,0450-3,05. Wiele zależy tutaj od zachowania się EUR/USD. Wydaje się, że bardziej prawdopodobny jest powrót jeszcze dzisiaj poniżej 3,00.

Polecamy serwis: Inwestycje

Przy pierwszym podejściu do linii trendu wzrostowego, pociągniętej po dołkach z 7 czerwca i 10 września na 1,3240, rynek odbił się ładnie w górę. W ostatnich minutach nastąpiło drugie podejście i wsparcie to zostało nieznacznie naruszone. Ma to związek z intensyfikacją obaw o Portugalię i Hiszpanię – ceny tamtejszych obligacji idą mocno w dół. Jeżeli poziom 1,3240 nie obroni się, w ciągu kilku dni dojdziemy w okolice 1,30. Tym samym wydaje się, że w ciągu najbliższych godzin wrócimy wyraźnie powyżej 1,3240, co będzie sygnałem do dalszych zwyżek w przyszłym tygodniu.

Funt naruszył wsparcie na poziomie 1,57, co stwarza pole do ruchu w stronę 1,5650. Wydaje się, że w najbliższym czasie nie zejdziemy głębiej i podobnie jak w przypadku EUR/USD , bardziej realistyczny jest scenariusz powrotu powyżej 1,57 i ruchu do 1,5800-1,5850 w przeciągu kolejnych dni.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK