| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking Kredytów hipotecznych – październik 2009

Ranking Kredytów hipotecznych – październik 2009

W ciągu ostatniego miesiąca nie zaobserwowano zmiany głównych tendencji w ofercie kredytowej banków. Nadal możliwe jest uzyskanie kredytu bez wkładu własnego zarówno w złotówkach, jak i walutach obcych. Nie zmienił się również zakres kredytów w CHF, które oferuje obecnie siedem banków.

Przy takich założeniach możemy skorzystać z kilku interesujących ofert. Biorąc pod uwagę oprocentowanie kredytu, w niektórych bankach korzystniej wypada kredyt w EUR niż w CHF. Taka sytuacja ma obecnie miejsce w Deutsche Banku, Nordea i Polbanku. Przy takich parametrach kredytu, w zależności od banku możemy liczyć na oprocentowanie kredytu w CHF w przedziale 3,84%-4,26%, natomiast w Euro w przedziale 3,95-4,55%. Należy jednak podkreślić, że w niektórych bankach m.in. Deutsche Bank i Nordea, różnice pomiędzy oprocentowaniem kredytu w CHF i Euro są bardzo niewielkie. Ponadto, w niektórych bankach utrzymały się promocje w zakresie prowizji za udzielenie kredytu w Euro np. w DnB Nord prowizja wynosi 0%. Natomiast w Polbanku, niezależnie od wyboru waluty, prowizja za udzielenie kredytu również wynosi 0%. Tak więc przy wyborze danej waluty kredytu decydujące znaczenie będą miały głównie preferencje klientów. Porównując natomiast kredyt w CHF lub w Euro do kredytu w programie Rodzina na Swoim widać, że w niektórych przypadkach rata kredytu walutowego jest na porównywalnym poziomie, jak w przypadku raty kredytu w okresie dopłat.

Wielu klientów z różnych przyczyn m.in. obawą przed wahaniem kursu walut czy też o wiele łagodniejszym badaniem zdolności kredytowej przez banki w przypadku kredytów w PLN, preferuje kredyt w naszej rodzimej walucie. Gdzie obecnie można uzyskać najtańszy kredyt złotówkowy bez dopłat? Załóżmy takie same parametry kredytu, jak omawiane wcześniej, tzn. jesteśmy zainteresowani zakupem mieszkania za 350 tys. zł, dysponujemy wkładem własnym i interesuje nas kredyt w wys. 280 tys. zł.

Przy takich parametrach kredytu, klienci mają dostęp do dość szerokiej oferty banków. Możemy liczyć na oprocentowanie w przedziale od 5,53% w BZ WBK do 6,78% w PEKAO. Maksymalny okres kredytowania, w zależności do banku, to 30-40 lat. Biorąc pod uwagę ratę kredytu, najniższą uzyskamy w ING przy kredycie na 40 lat. Rata wyniesie bowiem ok. 1627 zł. Uwzględniają taki kredyt należy jednak szczegółowo rozważyć prowizję za jego udzielenie. W tym zakresie występują bowiem dość znaczne różnice w poszczególnych bankach np. w Lukas Banku i Millennium w ramach obowiązujących obecnie promocji nie zapłacimy w ogóle prowizji, natomiast w BZ WBK wyniesie ona 3,5%.

Reasumując, klienci ubiegający się o kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim powinni nie tylko bardzo szczegółowo przeanalizować oferty wszystkich banków w tym zakresie, ale również tradycyjne kredyty walutowe. Pozwoli to z dostępnych na rynku produktów dobrać kredyt najbardziej odpowiedni do swoich potrzeb. Jeżeli z jakichś przyczyn nie uda się uzyskać kredytu z dopłatami, banki proponują również dostęp do bogatej oferty kredytów złotówkowych.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Kadrowo – Płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK