| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Warto wiedzieć > Karty kredytowe dla oszczędnych

Karty kredytowe dla oszczędnych

Najwięcej zaoszczędzić można używając karty kredytowej Banku BPH. Posiadacze karty zakupowej tego banku odzyskają 1,5% wykonanych płatności. W rezultacie w ciągu 2 lat zwroty są o 203 zł wyższe od ponoszonych opłat. Podobne rozwiązanie stosują również Alior Bank, Polbank i Toyota Bank.

Kolejnym bankiem, który wypłaca zwroty na karcie jest Polbank. W przypadku karty kredytowej Polbank-Era zwracany jest 1% wydatków. Zgodnie z regulaminem, aby tą kartę otrzymać trzeba być jednak klientem PTC, czyli posiadać telefon w sieci Era. Nie możemy jednak przyjąć założenia, że każdy skąpiec ten warunek spełnia. Dlatego do zestawienia uwzględniamy inną kartę tego banku – Praktyczną kartę kredytową. W jej przypadku zwrot jest jednak niższy, gdyż wynosi 0,5%, jednak nie więcej niż 10 zł miesięcznie. Kolejną zaletą tej karty są łagodne warunki, pozwalające uniknąć opłaty za korzystanie – 25 zł rocznie. W pierwszym roku wystarczy wykonać 1 płatność w ciągu pierwszych 3 miesięcy od jej otrzymania. W kolejnych latach trzeba wykonać co najmniej 24 płatności rocznie lub roczna łączna ich wartość musi przekraczać 3 600 zł. Trzeba jednak zapłacić co miesiąc za obowiązkowe ubezpieczenie na wypadek śmierci lub od stałej niezdolności do pracy. Składka wynosi 0,15% od kwoty zadłużenia, czyli w przypadku kwoty 800 zł, będzie to 1,5 zł płatne co miesiąc.

0,5% lub 1% zwrotu można również uzyskać, korzystając z karty MasterCard Silver Alior Banku. Wyższa stawka jest przyznawana klientom, którzy wykupią pakiet ubezpieczeń. Poza tym, nasz skąpiec nie uniknie opłaty za drugi rok korzystania z karty. Będzie musiał zapłacić 35 zł, gdyż z opłaty zwalnia dopiero roczny obrót na poziomie 15 tys. zł.

Bardzo wysoką stawkę zwrotu – nawet do 3% - oferuje Toyota Bank na karcie Toyota Black Pearl. Jest to jednak jedynie promocja, która potrwa do końca czerwca. W tym przypadku zwrot nie dotyczy jednak wszystkich wydatków. Uznawane są jedynie płatności wykonane w punktach objętych promocją – jest to 25 000 wybranych sklepów i stacji benzynowych. Nie ma wśród nich jednak hipermarketów, czy sklepów z żywnością. Poza tym, aby otrzymać zwrot w wysokości 3%, suma sald na kontach posiadacza powinna wynieść co najmniej 20 tys. zł. Ponadto należy posiadać w tym banku rachunek o nazwie Konto Hybrydowe lub być objętym ubezpieczeniem Ochrony Prawnej DAS. Warto dodać, że jest również możliwość uzyskania zwrotów w wysokości 1% lub 2%. Aby je uzyskać trzeba spełnić łagodniejsze warunki. W każdym przypadku maksymalna kwota zwrotów nie może jednak przekroczyć 760 zł. 

Czytaj też: Karta kredytowa może przynieść zysk

W poniższej tabeli umieściliśmy pozostałe karty, które skąpiec powinien brać pod uwagę. Co prawda nie posiadają one funkcjonalności zwrotu dokonanych wydatków, ale przy złożonych obrotach (miesięcznie 8 płatności po 100 zł każda) będą one bezpłatne. Poza tym należy pamiętać o tym, że każda karta kredytowa może generować dodatkowy dochód. Karta pozwala bowiem płacić za dokonane zakupy z prawie 2 miesięcznym opóźnieniem. W rezultacie przez ten czas można przechowywać zatrzymane pieniądze na lokacie lub koncie oszczędnościowym, co w ciągu 2 lat może przynieść nawet 150 zł odsetek.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Alchemia-Inwestowania

doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK