REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Udane oferty publiczne Facebooka i LinkedIn

W czerwcu w dalszym ciągu pogarsza się sytuacja na rynku nieruchomości w USA.
W czerwcu w dalszym ciągu pogarsza się sytuacja na rynku nieruchomości w USA.

REKLAMA

REKLAMA

Już od wielu dni inwestorzy w Polsce zastanawiają się, czy pogarszające się nastroje doprowadzą do zdecydowanej przewagi podaży na GPW. Pytanie to pojawiło się również na początku dzisiejszej sesji. Na coraz mniejszej ilości światowych rynków można bowiem w dalszym ciągu obserwować tegoroczne szczyty.

REKLAMA

Bardzo mocno wśród giełd trzyma się koreański parkiet, w Europie gwiazdą jest nasza giełda, na rynkach surowcowych taką funkcję pełnią sok pomarańczowy oraz, do niedawna, kukurydza. Natomiast na większości rynków ryzykownych aktywów z początkiem maja zaczęła się korekta. Teraz przybiera ona coraz bardziej wyraźny kształt, a napędzają ją słabe doniesienia gospodarcze. Wciąż nie ma porozumienia w sprawie greckich długów, co osłabia euro i bije w surowce. W rejonie Nowego Jorku nastąpił symboliczny spadek czerwcowego indeksu aktywności przemysłu do poziomu, wskazującego na tendencje recesyjne. Wciąż bardzo słabo prosperuje branża nieruchomości w USA. Do tego coraz wyraźniej zaznacza się tamtejsza inflacja.

REKLAMA

Wzrost cen daje się we znaki także i naszej gospodarce. 5-proc. inflację ostatnio widzieliśmy 10 lat temu. Co gorsza, nie jest ona napędzana jedynie cenami surowców, ale przyspiesza wzrost cen dóbr konsumpcyjnych wyższego rzędu. To zaś zapowiada podniesienie się presji na inflację bazową i stawia w trudnym położeniu RPP. Jest ono tym bardziej problematyczne, że Rada liczyła na dezinflacyjny wpływ aprecjacji złotego, ale nasza waluta nie chce się umacniać, a odwrót od ryzykownych aktywów zagraża wręcz jej osłabieniem.

Dowiedz się także: Które branże przyniosły zyski do połowy maja 2011 roku?

Nasza giełda od dłuższego czasu pozostaje odporna na spadki, co może doprowadzić do gwałtownego odwrócenia się „szali zwycięstwa” na korzyść podaży w sytuacji, kiedy globalne rynki akcji odnotowują spadki.

Rynek nieruchomości w USA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do zaledwie 13 pkt. spadł w czerwcu indeks nastrojów na amerykańskim rynku nieruchomości. To najniższy poziom od 9 miesięcy. Optymizm firm budowlanych od pesymizmu oddziela bariera 50 pkt., do której wciąż jest bardzo daleko. Rekordowo niski poziom wyrównał wskaźnik, obrazujący oczekiwania, dotyczące sprzedaży domów w najbliższych 6 miesiącach. Wyniósł 15 pkt. Najniższy od września był wskaźnik, odnoszący się do bieżącej sprzedaży. Miał 13 pkt. Natomiast w przypadku ocen zainteresowania kupujących domy doszło do spadku do 12 pkt.

Polecamy serwis: Kredyty

Są jednak miejsca w Stanach Zjednoczonych, w których rynek nieruchomości przeżywa dobre czasy. W maju ceny domów w Palo Alto, miejscowości, z której wywodzi się Facebook, podskoczyły o 20% w skali roku. To największy wzrost od 2008 r. W Mountain View, gdzie powstał LinkedIn, wzrost cen wyniósł natomiast 3,1%. Tak dobrą sytuację na tych rynkach wiąże się z udanymi ofertami publicznymi dwóch wyżej wymienionych spółek, które pozwoliły bardzo dobrze zarobić inwestorom.

Zespół Analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA