| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > OPEC pogodził się z recesją

OPEC pogodził się z recesją

W trakcie gdy ceny ropy naftowej rosną - (za jej baryłkę inwestorzy ponownie płacą powyżej 50 USD), członkowie OPEC zmieniają swoje nastawienie względem obecnej sytuacji gospodarczej.

Abdalla el-Badri, sekretarz generalny kartelu oznajmił, iż kraje członkowskie OPEC „przeżyją z cenami w okolicach 50 USD” z uwagi na bardzo silną recesję gospodarczą, która powoduje spadek popytu na ropę. Jeszcze wczoraj eksporterzy ropy, głównie z Bliskiego Wschodu, uznawali za „cenę sprawiedliwą” 70 USD za baryłkę.

W obecnej sytuacji kolejne cięcia wydobycia nie wchodzą w grę. Deklaracja OPEC nie oznacza, iż gospodarki oparte na sprzedaży czarnego złota będą nadal dynamicznie się rozwijać i będą agresywnie inwestować w sektorze naftowym.

Jedynie ceny w okolicach 100 USD utrzymujące się na tym poziomie przez wiele miesięcy sprawią, że w ciągu 5-7 lat, gdy gospodarka będzie już w stanie wyraźnego ożywienia, zakres inwestycji pozwoli zaspokoić dynamicznie wzrastające zapotrzebowanie na surowiec. W związku z tym powrót cen w okolice 75 USD za baryłkę ropy do końca tego roku jest realnym scenariuszem.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Michał Poła

Analityk New World Alternative Investment.

Źródło:

Własne

Zdjęcia


CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Chybicki

Partner Zarządzający Grow One, Dyrektor Merytoryczny Sopockiego Instytutu Rozwoju Biznesu. Z wykształcenia psycholog. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Developmental Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Współpracuje z Meta Integral, Dana Carman Integral, Focus Leadership z USA. Członek - założyciel International Partnership for Assessment and Development. Prowadził zajęcia m. in. na: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechnice Gdańskiej, SWPS, Uniwersytecie Gdańskim. Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania i przywództwa, w tym dotyczących zarządzania integralnego, zarządzania przez wartości, psychologii pozytywnej w biznesie, uważności w pracy. Aktywista społeczny, członek dwóch stowarzyszeń koncentrujących się na rozwoju osobistym i zawodowym. Prywatnie pasjonat fotografii. Autor książek: "Skup się! Trening mindfulness dla zestresowanych pracą" i "Jak przeganiać chmury, które zasłaniają niebo. Uważna fotografia."

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK