| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak unijne fundusze wspierają łódzką przedsiębiorczość – część II

Jak unijne fundusze wspierają łódzką przedsiębiorczość – część II

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców realizujących projekty inwestycyjne na terenie województwa łódzkiego. Wsparcie udzielane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i może wynieść nawet do 100 tys. zł.

Właśnie ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców realizujących projekty inwestycyjne na terenie województwa łódzkiego. Wsparcie udzielane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i może wynieść nawet do 100 tys. zł.

Pomoc finansowa wspierająca przedsięwzięcia inwestycyjne, w tym również niezbędne działania szkoleniowe i doradcze, jest udzielana w ramach działania III.6 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. W wyniki przeprowadzonego naboru przewiduje się udzielenie wsparcia przedsiębiorcom, którzy rozpoczynają lub kontynuują inwestycje bezpośrednie w swoich firmach w celu podniesienia ich konkurencyjności i efektywności działania. Dotacja może być przeznaczona na kontynuację bieżącej działalności gospodarczej lub zmianę jej profilu. Warunkiem przyznania dotacji jest poprawne przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej i jej złożenie w wymaganym terminie do instytucji organizującej konkurs. Złożona przez wnioskodawców dokumentacja będzie podlegać ocenie spełniania kryteriów programowych.

Przeczytaj także: Jak kwalifikować zakup używanych środków trwałych w projekcie unijnym

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Zgodnie z obowiązującą dokumentacją konkursową, o dofinansowanie w ramach tego naboru mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy posiadają status mikro- lub małego przedsiębiorcy. Pamiętajmy, że jednym z warunków przyznania unijnej dotacji jest realizacja projektu na obszarze województwa łódzkiego.

O wsparcie unijne w ramach tego działania nie mogą wnioskować tzw. „start-upy”, czyli przedsiębiorstwa działające krócej niż 12 miesięcy.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Projekty wyłonione w ramach konkursu powinny prowadzić do podnoszenia potencjału rozwojowego, co przekładać sie powinno na wzrost przychodów z prowadzonej działalności, bezpośrednio w wyniku realizacji dofinansowanej inwestycji.
Dofinansowaniu podlegają projekty polegające na bezpośrednich inwestycjach w mikroprzedsiębiorstwach i małych przedsiębiorstwach rozumiane, jako projekty inwestycyjne (w tym niezbędne, stanowiące element projektów inwestycyjnych działania szkoleniowe lub doradcze) w tym:

  • działania modernizacyjne w przedsiębiorstwach prowadzące do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów/usług,
  • dokonywanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług,
  • unowocześnienie wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstwa,
  • modernizację środków produkcji.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK