| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak unijne fundusze wspierają łódzką przedsiębiorczość – część II

Jak unijne fundusze wspierają łódzką przedsiębiorczość – część II

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców realizujących projekty inwestycyjne na terenie województwa łódzkiego. Wsparcie udzielane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i może wynieść nawet do 100 tys. zł.

Właśnie ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców realizujących projekty inwestycyjne na terenie województwa łódzkiego. Wsparcie udzielane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i może wynieść nawet do 100 tys. zł.

Pomoc finansowa wspierająca przedsięwzięcia inwestycyjne, w tym również niezbędne działania szkoleniowe i doradcze, jest udzielana w ramach działania III.6 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. W wyniki przeprowadzonego naboru przewiduje się udzielenie wsparcia przedsiębiorcom, którzy rozpoczynają lub kontynuują inwestycje bezpośrednie w swoich firmach w celu podniesienia ich konkurencyjności i efektywności działania. Dotacja może być przeznaczona na kontynuację bieżącej działalności gospodarczej lub zmianę jej profilu. Warunkiem przyznania dotacji jest poprawne przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej i jej złożenie w wymaganym terminie do instytucji organizującej konkurs. Złożona przez wnioskodawców dokumentacja będzie podlegać ocenie spełniania kryteriów programowych.

Przeczytaj także: Jak kwalifikować zakup używanych środków trwałych w projekcie unijnym

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Zgodnie z obowiązującą dokumentacją konkursową, o dofinansowanie w ramach tego naboru mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy posiadają status mikro- lub małego przedsiębiorcy. Pamiętajmy, że jednym z warunków przyznania unijnej dotacji jest realizacja projektu na obszarze województwa łódzkiego.

O wsparcie unijne w ramach tego działania nie mogą wnioskować tzw. „start-upy”, czyli przedsiębiorstwa działające krócej niż 12 miesięcy.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Projekty wyłonione w ramach konkursu powinny prowadzić do podnoszenia potencjału rozwojowego, co przekładać sie powinno na wzrost przychodów z prowadzonej działalności, bezpośrednio w wyniku realizacji dofinansowanej inwestycji.
Dofinansowaniu podlegają projekty polegające na bezpośrednich inwestycjach w mikroprzedsiębiorstwach i małych przedsiębiorstwach rozumiane, jako projekty inwestycyjne (w tym niezbędne, stanowiące element projektów inwestycyjnych działania szkoleniowe lub doradcze) w tym:

  • działania modernizacyjne w przedsiębiorstwach prowadzące do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów/usług,
  • dokonywanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług,
  • unowocześnienie wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstwa,
  • modernizację środków produkcji.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Karpowicz

Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Masterlease Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK