REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne dotacje na projekty informatyczne w województwie warmińsko-mazurskim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje w województwie warmińsko-mazurskim
Dotacje w województwie warmińsko-mazurskim
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Fundusze unijne wspierają przedsiębiorców we wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych ułatwiających funkcjonowanie firm w wielu obszarach. Możliwość sięgnięcia po dotacje na ten cel oferuje także Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury. Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem tego typu pomocy powinni aplikować o unijną pomoc w ramach trwającego właśnie naboru wniosków o dofinansowanie.

Od 13 września trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 7.2.2 „Usługi i aplikacje dla MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. W ramach obecnego naboru przedsiębiorcy zainteresowani wdrożeniem w swoich firmach nowych produktów czy usług informatycznych mogą otrzymać na ten cel ponad 42 mln PLN. Środki unijne dostępne w ramach konkursu mogą zostać przeznaczone na m.in. tworzenie oraz rozbudowę systemów informatycznych przedsiębiorstwach, które przyczynią się do osiągnięcia sprawnej organizacji. Za nabór i ocenę wniosków o dofinansowanie odpowiada organizator konkursu, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

REKLAMA

Konkurs ma formę zamkniętą i trwa 30 dni roboczych. Wnioski przyjmowane będą w terminie do 22 października 2010 r.

Kto może ubiegać się o dotację?

REKLAMA

Konkurs jest przeznaczony dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców (MŚP definiowane zgodnie z terminologią unijną), którzy realizują swoje projekty na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W przypadku mikro- i małych przedsiębiorstw wymaga się, aby działały min. 12 miesięcy, natomiast w przypadku średnich przedsiębiorstw brak jest ograniczenia czasu działalności.

Wsparcie w ramach konkursu nie będzie udzielane przedsiębiorcom telekomunikacyjnym na realizację projektów w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, w szczególności związanych z budową lub przebudową telekomunikacyjnych sieci szkieletowych, sieci dostępowych oraz systemów lub centrów zarządzania sieciami teleinformatycznymi wraz z ich wyposażeniem.

Porównaj: Dotacje dla firm z branży turystycznej w województwie podlaskim

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na co można otrzymać dotację?

W ramach konkursu można starać się o dofinansowanie projektów polegających m.in. na:

  • rozwoju i promocji e-usług umożliwiających na Warmii i Mazurach budowanie i rozwój regionalnej i lokalnej gospodarki opartej na wiedzy, w tym budowa lub rozbudowa systemów udostępniających e-usługi w zakresie e-handlu, turystyki, tworzenia sieci kooperacji między przedsiębiorstwami przy wykorzystaniu narzędzi i platform elektronicznych,
  • tworzeniu i rozbudowie narzędzi i systemów informatycznych w MŚP prowadzących do osiągania sprawnej organizacji. wewnętrznej (back-office), sprawnej obsługi klientów (front-office) oraz zapewnienia interoperacyjności systemów.

Projekty w zakresie integracji działań biznesowych między kooperującymi firmami, wymiany informacji oraz e-obiegu dokumentów, systemów elektronicznej archiwizacji dokumentów, systemów bazodanowych, integracja systemów, budowa i rozbudowa systemów transmisji danych pomiędzy MŚP i ich kontrahentami.

  • tworzeniu i rozwoju serwisów i portali społecznościowych oraz usług on-line dla firm.

Warto pamiętać, że podczas procesu naboru i oceny preferowane są projekty realizowane na terenach wiejskich i w małych miastach. Zgłaszane projekty muszą wykazywać charakter regionalny lub lokalny.

Wsparcia nie uzyskają projekty infrastrukturalne wykraczające poza województwo warmińsko – mazurskie, a także merytorycznie pokrywające się z projektem w zakresie społeczeństwa informacyjnego w PO Rozwój Polski Wschodniej.

Polecamy serwis e-firma

W jakiej wysokości dotacja?

REKLAMA

Maksymalny poziom dofinansowania projektów wynosi 85% wydatków kwalifikowalnych. W przypadku projektów objętych pomocą publiczną maksymalna intensywność pomocy wynosi 50% wydatków kwalifikowalnych. Wsparcie będzie przyznawane na zasadach regionalnej pomocy inwestycyjnej oraz pomocy de minimis. Minimalna kwota wsparcia została ustalona na kwotę 10 tys. PLN., natomiast maksymalna na 3 mln PLN.

Dokumentacja konkursowa, w tym regulamin przeprowadzenia naboru i oceny projektów dostępny jest na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pod adresem: http://www.rpo.warmia.mazury.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA