REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć III

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim
Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim

REKLAMA

REKLAMA

Spełnienie przez wniosek kryteriów formalnych i dostępu podczas oceny merytorycznej wcale jeszcze nie oznacza przyznania dofinansowania. Wniosek jest przekazywany do oceny pod kątem spełnienia kryteriów ogólnych i szczegółowych.W odróżnieniu jednak od kryteriów formalnych i dostępu, gdzie ocena miała charakter „zero-jedynkowy”, tutaj ocena dokonywana jest w oparciu o skalę punktową. Jest to o tyle ważne, gdyż w zależności od ilości przyznanych punktów podczas oceny, nasz projekt wpisywany jest na listę rankingową.

Im wyższa pozycja projektu na liście rankingowej tym większe szanse na przyznanie unijnej dotacji. Warto dodać, że ocena ta jest dokonywana przez Komisję konkursową, ale w przypadku projektów wysokowyspecjalizowanych istnienie możliwość powołania ekspertów w celu opracowania analizy, raportu itd. 

REKLAMA

Kryteria ogólne

REKLAMA

Kryteria ogólne maja na celu zbadanie stopnia oddziaływania projektu na zagadnienia o charakterze uniwersalnym istotne dla każdego projektu, niezależnie od obszaru wsparcia, w ramach, którego projekt będzie realizowany. Poszczególne kryteria maja zróżnicowana wagę, tj. maksymalna ilość możliwych do uzyskania punktów, w zależności od poziomu istotności danego problemu. Na tym etapie oceny badane są m.in. stopień efektywności projektu (np. efektywność wydatków projektu), powiązanie projektu z innymi inwestycjami współfinansowanymi ze środków unijnych czy stopień przygotowania projektu do realizacji.

Warto zadbać, aby we wniosku o dofinansowanie szczegółowo i starannie zostały opisane zagadnienia związane z kryteriami dostępu. W przypadku, gdy nasze przedsiębiorstwo realizowało już inwestycje współfinansowane ze środków unijnych w tej czy poprzedniej perspektywie finansowej, koniecznie opiszmy to we wniosku o dofinansowanie. Wskażmy również, że realizowane przez nas inwestycje w sposób kompleksowy przyczyniają się do rozwiązania danego problemu na danym obszarze. 

W ramach kryteriów ogólnych można uzyskać maksymalnie 60 punktów. 

Zobacz także: Wydatki niekwalifikowane projektu w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kryteria szczegółowe

REKLAMA

Kryteria szczegółowe mają na celu zbadanie stopnia oddziaływania projektu na istotne kwestie w poszczególnych dziedzinach wsparcia Programu. Ocena na podstawie tych kryteriów polega na przyznawaniu punktacji projektowi w zależności od stopnia tego oddziaływania. Dla konkursu na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach (działanie III.3) oceniane będzie m.in. czy działalność beneficjenta jest prowadzona w kooperacji z działami B+R przedsiębiorstw lub jednostkami naukowymi, czy projekt ma charakter innowacyjny na skalę regionalną, krajową lub globalną, czy wnioskodawca posiada akredytowany certyfikat jakości w przedsiębiorstwie zgodny z wymaganiami normy ISO 9001. 

Jeżeli nasz projekt zakłada kooperacje z działem B+R lub jednostką naukową na okres realizacji projektu, możemy w ramach tego kryterium otrzymać 6 punktów na 12 możliwych. Punktacja jest przyznawana w zależności od długości współpracy beneficjenta w związku z realizacją projektu.

Polecamy serwis Korespondencja w biznesie

W ramach kryteriów szczegółowych można uzyskać maksymalnie 40 punktów. Wniosek, który uzyska, co najmniej 60% punktów z kryteriów szczegółowych zostaje wpisany na listę rankingową.

W przypadku projektów, które otrzymały taką samą liczbę punktów, o kolejności na liście decyduje termin złożenia wniosku.
W przypadku zakończenia oceny merytorycznej projektu, wnioskodawca jest informowany pisemnie o wyniku oceny w terminie 10 dni roboczych od zakończenia oceny merytorycznej wszystkich projektów.

Szczegółowe i obowiązujące dla wnioskodawców zasady organizacji konkursu zawiera dokumentacja konkursowa dla naboru projektów w ramach działania III.3. Jest ona dostępna pod adresem strony internetowej: http://www.cop.lodzkie.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ogromne zmiany na rynku pracy w ciągu najbliższych 5 lat

Najbliższe 5 lat na rynku pracy ma przynieść ogromne zmiany. Według Adecco zniknie 83 miliony miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie jedynie 69 milionów innych. Jakie posady są zagrożone? 

Nowa usługa finansowa dla prowadzących działalność gospodarczą: gotówka na niski procent

Teraz gotówka na niski procent lub przy spełnieniu dodatkowych warunków całkowicie nieoprocentowana, staje się nową usługą dla przedsiębiorców korzystających w mikrofaktoringu lub dopiero mających w planach skorzystanie z takiego instrumentu. W uproszczeniu ten nowy produkt przypomina zaliczkę tytułem wpływów z przyszłej faktury i pozwala na zachowanie płynności finansowej w okresie gdy jeszcze produkt nie został sprzedany a więc i faktura nie może być wystawiona.

Wartościowe środowisko pracy - czym jest, jak je stworzyć?

Dobra atmosfera w pracy przedkłada się na lojalność pracowników, ich motywację i zaangażowanie. Jak zapewnić pracownikom najlepsze employee journey? 

Jak Nvidia może zyskać na wartości dzięki inwestorom w akcje memy

Dzięki fantastycznemu rocznemu zwrotowi, przekraczającemu obecnie 220%, Nvidia stałą się jedną z najczęściej dyskutowanych spółek w ostatnim okresie i dowodem na to, że rynek technologiczny trzyma się dobrze. Czy spółka należy również do kategorii akcji memów, czy raczej jej wycena jest oparta o solidne podstawy?

REKLAMA

Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

Chmura obliczeniowa - bezpieczeństwo danych w erze cyfrowej transformacji, czyli dlaczego polskiego przedsiębiorcy nie stać na rezygnację z chmury [WYWIAD]

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy przedsiębiorca korzystający z chmury może czuć się bezpiecznie? Czy to opłacalna inwestycja? O tym wszystkim rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Head of Technology CEE w AWS. 

OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

REKLAMA

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

REKLAMA