| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Fundusze unijne na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Fundusze unijne na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Tylko do 19 maja br. trwa nabór projektów na wsparcie inwestycyjne małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim. Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem wsparcia powinni niezwłocznie przygotować wnioski o dofinansowanie i aplikować o środki unijne przed wskazanym terminem.

Polecamy serwis Umowy

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację?

W ramach tego konkursu do rozdysponowania pomiędzy małe przedsiębiorstwa jest kwota ponad 46 mln zł. Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowanych dla projektów inwestycyjnych małych przedsiębiorstw wynosi 40%.

Dla projektu lokalizowanych na terenie powiatu brzeskiego, dąbrowski, gorlicki, limanowski, nowosądecki, proszowicki, tarnowski, maksymalny udział dofinansowania może zostać podniesiony do wysokości 45% kosztów kwalifikowanych w projekcie.

Oznacza to, że pozostałą kwotę przedsiębiorca powinien zapewnić sobie sam, we własnych zakresie (odpowiednio 60% lub 55%). W ramach konkursu przyjęto, że minimalna kwota wsparcia wynosi 100 tys. złotych, maksymalna 1 mln złotych. Należy dodać, że dofinansowanie projektów w ramach konkursu może odbywać się wyłącznie na zasadzie refundacji poniesionych już kosztów. Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu, przy założeniu dochowania wszystkich terminów dotyczących poszczególnych etapów oceny wniosków ustalony został na sierpień 2010 r.

O dofinansowanie ubiega się przedsiębiorca realizujący swój projekt na terenie powiatu o niskim wskaźniku przedsiębiorczości tzn. w powiecie brzeskim. Realizacja projektu ma polegać na zmianie systemu produkcji tak, aby wytwarzana przez niego stolarka okienna była bardziej konkurencyjna na rynku poprzez np. lepsze wyciszenie pomieszczeń. W takim przypadku wnioskodawca będzie mógł otrzymać refundacje poniesionych na ten cel kosztów (np. zakup nowych maszyn produkcyjnych) w wysokości do 45% kosztów kwalifikowalnych w projekcie.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Lisak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »