| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Małopolscy przedsiębiorcy teraz z szansą na unijną dotację

Małopolscy przedsiębiorcy teraz z szansą na unijną dotację

Prowadzisz działalność gospodarczą na terenie województwa małopolskiego? Chcesz rozwijać swoje przedsiębiorstwo, ale unijne dotacje to dla Ciebie „czarna magia”? Jeśli Twoje odpowiedzi są twierdzące to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Dzięki unijnej dotacji masz bowiem szanse na rozwój swojego przedsiębiorstwa i pozostawienie konkurencji daleko w tyle.

W jakiej wysokości dotacja?

Kwota do rozdysponowania pomiędzy przedsiębiorców w ramach tego konkursu wynosi ponad 11 mln EUR. Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowanych dla pojedynczego projektu inwestycyjnego dla małego przedsiębiorcy wynosi 40%. Pułap dofinansowania może zostać podniesiony o 5 punktów procentowych (do 45%) dla przedsiębiorcy, którego projekt jest zlokalizowany na terenie powiatu o wskaźniku przedsiębiorczości (mierzonym na poziomie powiatu) niższym niż 75% średniej dla województwa małopolskiego. Zalicza się do nich następujące powiaty: brzeski, dąbrowski, gorlicki, limanowski, nowosądecki, proszowicki, tarnowski.

Oznacza to, że minimalny wkład własny beneficjenta projektu wynosi co najmniej 60% wydatków kwalifikowanych i musi zostać pokryty ze środków własnych.
W ramach konkursu dla małych przedsiębiorstw została określona minimalna i maksymalna kwota dofinansowania przypadająca na jeden projekt:
- minimalna kwota wsparcia - 100 tys, PLN,
- maksymalna kwota wsparcia – 1 mln PLN.

Należy pamiętać, że w ramach działania 2.1 płatności na rzecz beneficjentów następują poprzez refundację. Oznacza to, że przedsiębiorca musi najpierw ponieść koszty związane z realizacją projektu ze środków własnych, a następnie na podstawie faktur ubiegać się o ich zwrot ze środków unijnych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

HAYS Poland

Doradztwo personalne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK