REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak poprawnie wypełnić formularz rekrutacyjny na samozatrudnienie?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Formularz jak również wymagane oświadczenia powinny zostać własnoręcznie podpisane przez kandydata.
Formularz jak również wymagane oświadczenia powinny zostać własnoręcznie podpisane przez kandydata.

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mają obecnie niebywałą szansę na podniesienie swoich kwalifikacji i zdobycie unijnej dotacji na założenie własnego biznesu. Wszystko, co muszą zrobić to złożyć poprawnie wypełniony formularz rekrutacyjny i wziąć udział w procesie selekcji. Najlepiej ocenieni kandydaci wezmą udział w cyklu szkoleń oraz będą mieli szansę skorzystać z pomocy finansowej nawet do 40 tys. złotych.

Mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy spełniają wymagania formalne (pisałem o tym w artykule „Jak założyć firmę dzięki unijnej dotacji”) i są zainteresowani udziałem w projekcie powinni pobrać formularz rekrutacyjny. Na jego podstawie następuje wstępna selekcja i ocena kandydatów. Można go pobrać w wersji elektronicznej ze strony Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie www.wup.mazowsze.pl lub otrzymać w wersji papierowej w siedzibie WUP w Warszawie lub w jego filiach. Pamiętajmy, że staranne i przemyślane wypełnienie formularze może być szansą udziału w projekcie. Formularz powinien być dostarczony (osobiście, pocztą lub kurierem) do siedziby WUP lub jego filii w terminie naboru uczestników projektu. Obecnie prowadzony nabór przewiduje przyjmowanie zgłoszeń w terminie od 17 stycznia do 14 lutego 2011 roku.

REKLAMA

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Na co należy zwrócić uwagę w formularzu rekrutacyjnym?

REKLAMA

Sama struktura formularza nie jest skomplikowana i nie powinna powodować trudności. Ze spraw technicznych należy przypomnieć, że jeżeli formularz będzie przez nas wypełniany odręcznie (czyli nie komputerowo) to powinniśmy posługiwać się pismem drukowanym. Wszystkie informacje, które wymagają od nas zaznaczenia konkretnej odpowiedzi powinny być zaznaczane „krzyżykiem”. 

Formularz jak również wymagane oświadczenia powinny zostać własnoręcznie podpisane przez kandydata. Dodatkowo formularz rekrutacyjny powinien być parafowany na każdej stronie. Brak własnoręcznych podpisów powoduje odrzucenie kandydata z procesu rekrutacji. Tylko osoby, których formularze rekrutacyjne zostały pozytywnie ocenione mogą zostać zaproszone do kolejnych etapów rekrutacji tzn. rozmów kwalifikacyjnych.

REKLAMA

Po zapoznaniu się z regulaminem projektu możemy przystąpić do wypełnienia formularza. Pierwsze jego elementy nie wymagają dodatkowego komentarza. Zaznaczamy tu lub wpisujemy (w zależności od rubryki) podstawowe dane personalne tj. imię i nazwisko, adres zameldowania i zamieszkania oraz wykształcenie. W kolejnej rubryce zaznaczamy informacje dotyczące statusu zawodowego kandydata, w tym określamy spełnienie wymogów formalnych oraz dotychczasowe doświadczenie zawodowe. To co ma kluczowe znaczenie w procesie oceny formularza to informacje wskazane w części B. Tej części chciałbym poświęcić Państwa uwagę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W części B wpisujemy główne dane dotyczące planowanej działalności. Informacje tu wskazywane powinny być syntetyczne i spójne, przy czym nie ma ograniczenia co do ilości znaków które możemy wpisać w poszczególnych rubrykach. W pierwszej powinna znaleźć się krótka charakterystyka działalności, którą zamierzamy podjąć przy udziale środków unijnych. Powinniśmy się skupić na przedmiocie planowanej działalności, kategorii usług i produktów, które będziemy oferować oraz wskazać obszar na którym będziemy działać. Uzupełnieniem wskazywanych tu informacji powinna być analiza grupy odbiorców naszych produktów/usług, czyli powinniśmy wskazać konkretnie grupę docelową, dla której dedykujemy nasze usługi/produkty.

Zapoznaj się z przykładowymi biznesplanami

Nie możemy pominąć tutaj uzasadnienia, czyli dlaczego uważamy, że nasze działania znajdą zainteresowanie właśnie wśród tej grupy. Dalej opisujemy, oczywiście w miarę możliwości – naszych konkurentów. Czyli innymi słowy powinna znaleźć się tu informacja, co naszym zdaniem wyróżnia naszą ofertę od oferty konkurencji. Następną rubryką jest stopień przygotowania inwestycji do realizacji. W tym miejscu powinniśmy szczegółowo opisać działania, które są niezbędne aby przedsiębiorstwo sprawnie funkcjonowało, np. czy znajduje się w okolicy lokal usługowy spełniający nasze wymagania, czy posiadamy wymagane przepisami uprawnienia niezbędne do prowadzenia takiej działalności itd. W kolejnej rubryce powinniśmy opisać strukturę wydatków, które planujemy ponieść w związku z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności gospodarczej np. zakup sprzętu i wyposażenia. W ostatniej opisujemy dotychczasowe doświadczenie/ wykształcenie, które może okazać się pomocne przy prowadzeniu tego typu działalności.

W wyniku restrukturyzacji przedsiębiorstwa Pani Kowalska straciła dotychczasową pracę. Jest ona zainteresowana rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej i uzyskaniem dotacji unijnej na ten cel. Dlatego zamierza złożyć formularz rekrutacyjny wraz z wymaganymi oświadczeniami do filii WUP w Radomiu, gdzie obecnie zamieszkuje. Pani Kowalska planuje rozpocząć prowadzenie przedszkola w jednym z radomskich biurowców. W tym celu rozpoznała już lokalną konkurencje i wie, że w najbliższym otoczeniu nie znajduje się taka placówka. Od swoich pracujących koleżanek wie także, że brakuje na rynku takich placówek, gdzie pracujące matki mogłyby zostawiać swoje dziecko, bez konieczności dodatkowych dojazdów, zazwyczaj w godzinach szczytu. Ponadto po rozmowie z administratorem budynku dowiedziała się, że do wynajęcia w biurowcu znajduje się lokal usługowy o powierzchni 150 m2. Atutem przemawiającym na korzyść Pani Kowalskiej jest także jej pedagogiczne wykształcenie oraz kilkuletnie doświadczenie zawodowe zaraz po ukończeniu studiów. Po złożeniu formularza i pomyślnym przejściu przez proces rekrutacji ma ona szanse otrzymać kompleksową wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej oraz otrzymać na ten cel nawet do 40 tys. złotych. Pieniądze te zamierza przeznaczyć na adaptację pomieszczeń na potrzeby przedszkola oraz zakup niezbędnego wyposażenia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA