REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kolejny nabór wniosków do Działania 1.4 „Wsparcie projektów celowych”

 SmartConsulting S.K.A.
SmartConsulting S.K.A. jest częścią SmartGoup Division, grupy firm powiązanych personalnie i kapitałowo.
Działanie 1.4 „Wsparcie projektów celowych”
Działanie 1.4 „Wsparcie projektów celowych”
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

29 października 2010 roku PARP zamknęła I nabór wniosków o dofinansowanie do Działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W ramach naboru wpłynęło aż 619 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania wynoszącą 1 971 231 133,71 PLN. Mimo, iż trwa jeszcze ocena tych wniosków, to już mówi się o kolejnym naborze do tego działania w roku 2011.

W przypadku tak dużej liczby wniosków i ogromnej kwoty na jaką opiewają, dofinansowanie dostać nie jest tak łatwo. Jak w przypadku wszystkich konkursów organizowanych przez PARP wniosek należy dobrze przygotować. Wniosek o dofinansowanie w ramach Działania 1.4 PO IG do najłatwiejszych nie należy, dlatego warto się zastanowić czy jego przygotowania nie należy powierzyć specjalistom. W przypadku I naboru wnioski były składane przy pomocy „generatora wniosków” dostępnego na stronie PARP-u i zapewne tak będzie w przypadku II naboru.

REKLAMA

Czym jest i komu jest dedykowane Działanie 1.4?

Działanie 1.4 „Wsparcie projektów celowych” jest dedykowane wszystkim przedsiębiorcom chcącym realizować projekty obejmujące przedsięwzięcia techniczne, technologiczne lub organizacyjne (badania przemysłowe i prace rozwojowe) prowadzone samodzielnie lub na zlecenie przedsiębiorców przez jednostki naukowe bądź innych przedsiębiorców posiadających zdolność do realizacji prac badawczych. 

Przeczytaj tajże: Czy za unijne pieniądze można założyć przedszkole?

REKLAMA

Działanie 1.4 obejmuje dofinansowanie wydatków do momentu stworzenia prototypu tj. włącznie ze stworzeniem prototypu. Wielkość dotacji zależy od wielkości przedsiębiorstwa i od tego, czy chce ono realizować badania przemysłowe czy prace rozwojowe. Na badania przemysłowe małe przedsiębiorstwa mogą uzyskać dotację w wysokości 70% kosztów kwalifikowanych, średnie przedsiębiorstwa – 60%, a duże przedsiębiorstwa – 50%. W przypadku prac rozwojowych wielkość dotacji wynosi odpowiednio: małe przedsiębiorstwa – 45%, średnie przedsiębiorstwa – 35%, duże przedsiębiorstwa – 25%. Maksymalna wartość dofinansowania może wynieść 7,5 mln Euro dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt. Łączna wartość całego projektu nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty 50 milionów euro.

W przypadku przedsiębiorców realizujących projekty zlokalizowane w województwie łódzkim, mazowieckim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim lub podkarpackim, wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem w części badawczej projektu musi wynieść co najmniej 400 tysięcy złotych. Dla pozostałych przedsiębiorców nie określono minimalnej wartości wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: serwis ABC funduszy unijnych

REKLAMA

W I naborze istniała szansa podniesienia wielkości dotacji poprzez efektywną współpracę z innym/mi niepowiązanym/ymi przedsiebiorcą/ami lub organizacją badawczą. Dotacja mogła się zwiększyć o 15 punktów procentowych. W przypadku rozpowszechniania wyników badań przemysłowych na konferencjach naukowych i technicznych i/lub przez publikacje w czasopismach naukowych, technicznych lub bazach danych zapewniających swobodny dostęp do surowych danych badawczych i/lub za pośrednictwem oprogramowania bezpłatnego lub oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym, Wnioskodawca również mógł uzyskać zwiększoną intensywność wsparcia o 15 punktów procentowych. Nie można jednak przekroczyć progu dofinansowania w wysokości 80% kosztów kwalifikowalnych.

Wszystkich przedsiębiorców, którzy nie zdążyli złożyć wniosku w ramach poprzedniego naboru, zachęcamy już teraz do przygotowywania się do kolejnego naboru. W związku z dużą ilością chętnych może okazać się, że kolejny nabór będzie ostatnim, który wyczerpie całą alokację przewidzianą na to działanie.

Tomasz Szpitalny – Dział Doradztwa

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ogromne zmiany na rynku pracy w ciągu najbliższych 5 lat

Najbliższe 5 lat na rynku pracy ma przynieść ogromne zmiany. Według Adecco zniknie 83 miliony miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie jedynie 69 milionów innych. Jakie posady są zagrożone? 

Nowa usługa finansowa dla prowadzących działalność gospodarczą: gotówka na niski procent

Teraz gotówka na niski procent lub przy spełnieniu dodatkowych warunków całkowicie nieoprocentowana, staje się nową usługą dla przedsiębiorców korzystających w mikrofaktoringu lub dopiero mających w planach skorzystanie z takiego instrumentu. W uproszczeniu ten nowy produkt przypomina zaliczkę tytułem wpływów z przyszłej faktury i pozwala na zachowanie płynności finansowej w okresie gdy jeszcze produkt nie został sprzedany a więc i faktura nie może być wystawiona.

Wartościowe środowisko pracy - czym jest, jak je stworzyć?

Dobra atmosfera w pracy przedkłada się na lojalność pracowników, ich motywację i zaangażowanie. Jak zapewnić pracownikom najlepsze employee journey? 

Jak Nvidia może zyskać na wartości dzięki inwestorom w akcje memy

Dzięki fantastycznemu rocznemu zwrotowi, przekraczającemu obecnie 220%, Nvidia stałą się jedną z najczęściej dyskutowanych spółek w ostatnim okresie i dowodem na to, że rynek technologiczny trzyma się dobrze. Czy spółka należy również do kategorii akcji memów, czy raczej jej wycena jest oparta o solidne podstawy?

REKLAMA

Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

Chmura obliczeniowa - bezpieczeństwo danych w erze cyfrowej transformacji, czyli dlaczego polskiego przedsiębiorcy nie stać na rezygnację z chmury [WYWIAD]

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy przedsiębiorca korzystający z chmury może czuć się bezpiecznie? Czy to opłacalna inwestycja? O tym wszystkim rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Head of Technology CEE w AWS. 

OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

REKLAMA

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

REKLAMA