| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak stworzyć serwis internetowy dzięki unijnej dotacji? - część I

Jak stworzyć serwis internetowy dzięki unijnej dotacji? - część I

Pomysłów na zaistnienie w Internecie było już wiele. Jedni tworzyli serwisy społecznościowe zrzeszające miłośników flory i fauny, jeszcze inni internetowe aplikacje, które miały ułatwiać nam życie w pracy i w domu. Dzisiaj jest kolejna okazja na zdobycie unijnej dotacji również przez Ciebie.

Ruszył bowiem kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jeśli Twój pomysł nie uzyskał dofinansowania w ramach poprzednich naborów lub zawsze brakowało Ci odwagi na złożenie wniosku o dofinansowanie powinieneś niezwłocznie zainteresować się tym konkursem. To może być Twoja szansa na zdobycie unijnego wsparcia. Konkurs od samego początku wzbudzał rozliczne kontrowersje wśród wnioskodawców.

W szczególności dotyczyły one zasad naboru wniosków o dofinansowanie. Warto więc na samym początku przypomnieć, że zgodnie z nowymi zasadami naboru wniosków obowiązującymi podczas obecnego konkursu, o tym czy projekt otrzyma pozytywną czy negatywną decyzję o dofinansowanie będzie decydować wyłącznie wynik oceny, a nie kolejność złożenia wniosku. Ale zacznijmy od samego początku.

Dla kogo działanie 8.1 ?

O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikro- lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu. Złożenie (zarejestrowanie w Generatorze Wniosków) dwóch lub większej liczby wniosków o dofinansowanie przez jednego wnioskodawcę skutkować będzie odrzuceniem wszystkich wniosków na etapie oceny formalnej.

Przeczytaj również: Jak napisać regulamin sklepu internetowego – uwagi ogólne

Z możliwości ubiegania się o wsparcie w ramach tego działania zostały wyłączone podmioty prowadzące działalność gospodarczą w sektorze rybołówstwa oraz akwakultury, związane z produkcją pierwotną produktów rolnych czy związane z działalnością transportową.

Szczegółowe wykluczenia zawarte zostały w §5 Rozporządzenia w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie tworzenia i rozwoju gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013. Aktualna wersja dokumentu jest dostępna pod adresem http://www.mrr.gov.pl , w zakładce: Pomoc publiczna oraz http://www.parp.gov.pl

Polecamy dział  e-sklep

Pamiętajmy jednak, że przed tym zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki związane z przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej, której złożenie jest przecież obligatoryjne do uzyskania dofinansowania, powinniśmy szczegółowo zapoznać się z aktualnymi wymogami i zasadami organizacji konkursu. Zatem pierwszym krokiem który powinniśmy wykonać jest sięgnięcie do dokumentacji konkursowej takiej jak regulamin organizacji konkursu, który jest zamieszczony na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości ubiegania się o wsparcie unijne na projekty z dziedziny gospodarki elektronicznej zostały opisane w drugiej części artykułu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK