| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Dokumentacja na przygotowanie i wdrożenie planu rozwoju eksportu. Działanie 6.1 POIG

Dokumentacja na przygotowanie i wdrożenie planu rozwoju eksportu. Działanie 6.1 POIG

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej powinieneś zachować czujność. Twój wniosek zostanie poddany ocenie, podczas której możesz zostać poproszony o udzielenie dodatkowych wyjaśnień.

Przypomnijmy – w ramach tego działania wsparcie mogą otrzymać przedsiębiorcy na przygotowanie (etap I) i wdrożenie planu rozwoju eksportu (etap II).

Co z wnioskiem o dofinansowanie?

Zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas ostatniego naboru wniosków, przedsiębiorca zainteresowany otrzymaniem wsparcia, wypełnia wniosek o dofinansowanie w aplikacji Generator Wniosków, która dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – PARP. Należy pamiętać, że wniosek ten powinien zostać wypełniony zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosków dla działania 6.1, która również dostępna jest na stronach internetowych agencji. Wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami (dokumentami wymienionymi we wniosku) należy dostarczyć do Regionalnej Instytucji Finansującej - RIF, właściwej dla siedziby wnioskodawcy. Dodatkowo wymagane jest aby do dokumentacji papierowej została załączona wersja elektroniczna wniosku zapisana na nośniku elektronicznym (tożsama z wersją papierową).

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

W ramach ogłoszonego naboru, wnioskodawca składa dokumentacje aplikacyjną w zakresie przygotowania planu rozwoju eksportu. Po otrzymaniu informacji o pozytywnej weryfikacji planu, przedsiębiorca powinien zawnioskować, w ramach wyznaczonej rundy aplikacyjnej, o dofinansowanie etapu II, czyli wdrożenie planu w życie.

Terminy składania wniosków o dofinansowanie, miejsce składania wniosków oraz wysokość budżetu przeznaczonego na rundę aplikacyjną, określone są w ogłoszeniu o naborze wniosków.

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna

Ocena formalna jest dokonywana przez pracowników RIF. Na tym etapie badana jest mi.n. kompletność złożonej dokumentacji, kwalifikowalność wnioskodawcy czy zgodność projektu z politykami horyzontalnymi. W przypadku wystąpienia uchybień, które można poprawić/uzupełnić na tym etapie oceny, wnioskodawca wzywany jest do poprawienia/uzupełnienia. O takiej konieczności wnioskodawca jest informowany za pomocą faksu (na numer wskazany we wniosku o dofinansowanie) lub e-mailem.

Polecamy serwis: Mała firma

Wnioskodawca jest zobowiązany do uzupełnienia/poprawienia dokumentacji w terminie nieprzekraczającym 5 dni roboczych, liczonych od następnego dnia po dniu przesłania potwierdzenia otrzymania wezwania do uzupełnień/poprawy.

Podobnie jak w przypadku pozostałych działań, konkretne uchybienie wykryte we wniosku można poprawiać tylko raz. Jeżeli przedsiębiorca został wezwany do uzupełnia wniosku o dofinansowanie, należy to zrobić za pomocą Generatora Wniosków. Po uzupełnieniu, wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do RIF. Za datę wpływu poprawionej wersji wniosku uznaje się datę wpływu wersji papierowej do RIF. Po dostarczeniu poprawionej wniosku do RIF podlega on ponownej ocenie. Po spełnieniu przez dokumentację wszystkich kryteriów formalnych, jest ona przekazywana do oceny merytorycznej. Podczas tej oceny wnioski są badane pod kątem spełniania kryteriów merytorycznych obligatoryjnych oraz fakultatywnych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

DEWELOPERSKI.com

Blog o działalności deweloperskiej, kluczowych aspektach zarządzania i obrocie nieruchomościami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK