| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > ABC funduszy unijnych > Unijne fundusze na promocję firmy za granicą

Unijne fundusze na promocję firmy za granicą

Jak nawiązać międzynarodowe kontakty i poznać zagranicznych kontrahentów a przy tym nie wydać zbyt dużo na ten cel? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać wśród funduszy europejskich, które finansują udział przedsiębiorców w międzynarodowych targach i wystawach. Z takiej szansy będą mogli skorzystać już w marcu przedsiębiorcy z województwa dolnośląskiego.

Jak skutecznie pokazać się za granicą?

Spowolnienie gospodarcze powoduje, że firmy szukają oszczędności we wszystkich obszarach swojej działalności. Cięcie kosztów nie omija także działań związanych z promocją i reklamą przedsiębiorstwa na rynku. Aby wzmocnić znaczenie firm regionalnych, władze województwa dolnośląskiego zamierzają ogłosić konkurs, dzięki któremu możliwe będzie sfinansowanie udziału przedsiębiorstw w krajowych i międzynarodowych targach i wystawach.

Konkurs o którym mowa powyżej będzie prowadzony w ramach dobrze znanego dolnośląskim przedsiębiorcom Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. To tam przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem unijnej dotacji dotychczas szukali wsparcia na realizację swoich zamierzeń inwestycyjnych. Jednakże w obliczu kończących się funduszy unijnych na wsparcie projektów inwestycyjnych, panaceum mogą stanowić dotacje na udział w targach i misjach gospodarczych. Jak to mówią jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
Najlepsze projekty będą mogły otrzymać nawet do 50 tys złotych unijnej dotacji.

Pieniądze te będą pochodzić ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Wszystko co należy zrobić to starannie wypełnić i złożyć wniosek o dofinansowanie, a następnie czekać na pozytywny wynik oceny konkursowej. A jest się o co bić – do rozdysponowania podczas marcowego naboru jest kwota ponad 4 mln zł.

Kto może złożyć wniosek?

O wsparcie w ramach konkursu mogą ubiegać się mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa (MŚP), prowadzące działalność gospodarczą w granicach administracyjnych województwa dolnośląskiego.

Kiedy można złożyć wniosek?

Nabór wniosków rozpocznie się 15 marca 2011 r. i będzie prowadzony w trybie otwartym w sposób ciągły do osiągnięcia 100% alokacji przewidzianej na ten nabór (tzn. do czasu kiedy łączna wnioskowana kwota dofinansowania przekroczy kwotę przewidzianą na dofinansowanie realizacji projektów w ramach niniejszego konkursu).

Termin na składanie wniosków o dofinansowanie mija w dniu 30 września 2011 r.

Gdzie można złożyć wniosek?

Wniosek o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w Punkcie Przyjęć Wniosków w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, ul. Strzegomska 2-4, 53-611 Wrocław.

Wniosek jest składany w dwóch egzemplarzach papierowych (oryginał + potwierdzona za zgodność z oryginałem kopia) wraz z załącznikami i dodatkowo w wersji elektronicznej zapisanej na nośniku (płyta CD-R lub DVD).

Polecamy: serwis Mała firma

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK