| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > ABC funduszy unijnych > Czy mogę odmówić podpisania informacji pokontrolnej w projektach innowacyjnych?

Czy mogę odmówić podpisania informacji pokontrolnej w projektach innowacyjnych?

Podczas kontroli projektu unijnego badana jest zgodność realizacji inwestycji z umową o dofinansowania oraz prawidłowość wydatkowania środków unijnych. Po zakończeniu kontroli jest sporządzana informacja pokontrolna stwierdzająca ewentualne uchybienia i nieprawidłowości w realizacji projektu.

Informacja pokontrolna jest przekazywana do podmiotu kontrolowanego w terminie 21 dni od dnia zakończenia kontroli. W przypadku braku zastrzeżeń do treści informacji pokontrolnej kierownik podmiotu kontrolowanego lub osoba przez niego upoważniona podpisuje informację pokontrolną i przekazuje ją jednostce kontrolującej.

Podpisanie informacji pokontrolnej i jej przekazanie do jednostki kontrolującej powinno nastąpić nie później niż w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.

Porównaj: Jak kwalifikować zakup gruntu na potrzeby projektów innowacyjnych

Odmowa podpisania informacji pokontrolnej

Co jednak dzieje się w sytuacji, gdy beneficjent nie zgadza się z treścią informacji pokontrolnej? Czy w takim przypadku przysługuje mu prawo do wniesienia zastrzeżeń?
Podmiotom kontrolowanym przysługuje prawo zgłaszania zastrzeżeń oraz wyjaśnień do treści informacji pokontrolnej, a także prawo do odmowny podpisana informacji pokontrolnej. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji, kierownik jednostki kontrolowanej lub osoba przez niego upoważniona ma prawo do zgłoszenia zastrzeżeń oraz wyjaśnień do treści zawartych w tej informacji. W sytuacji odmowy podpisania informacji pokontrolnej kierownik podmiotu kontrolowanego lub osoba przez niego upoważniona przekazuje jednostce kontrolującej pisemne uzasadnienie odmowy podpisania tej informacji wraz z jednym egzemplarzem niepodpisanej informacji pokontrolnej.

Uzasadnienie odmowy podpisania informacji pokontrolnej powinno zostać przekazane jednostce kontrolującej nie później niż w terminie 7 dni od dnia jej doręczenia.

Zgłoszone zastrzeżenia są rozpatrywane i przekazywane w terminie 14 dni od ich dostarczenia. Po przekazaniu stanowiska podmiot kontrolowany jest zobowiązany podpisać informacje pokontrolną w terminie 7 dni od jej doręczenia.

Polecam: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Podmiot kontrolowany zobowiązany jest do złożenia wyczerpujących wyjaśnień i zgłoszenia wszystkich zastrzeżeń, jak też do przedłożenia stosownych dokumentów na potwierdzenie swojego stanowiska.

Warto również pamiętać o tym, że odmowa podpisania informacji pokontrolnej lub zgłoszenie do niej zastrzeżeń nie wstrzymuje wykonania zaleceń pokontrolnych.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK