REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rozdzielczości, wejścia i wyjścia – ważne parametry firmowego telewizora

Kamil Rogala
Obok przekątnej ekranu niezwykle ważna jest sama rozdzielczość.
Obok przekątnej ekranu niezwykle ważna jest sama rozdzielczość.

REKLAMA

REKLAMA

Kolejne kwestie związane z wyborem telewizora dotyczą jego rozdzielczości oraz wyposażenia w odpowiednie wejścia i wyjścia. Mogłoby się wydawać, że wybór telewizora jest niezwykle trudny. Owszem, nie wystarczy wejść do sklepu, kupić pierwszy lepszy telewizor i wyjść, gdyż taki wybór w większości przypadków okaże się chybiony. Na co więc jeszcze warto zwrócić uwagę kupują telewizor do firmy?

Obok przekątnej ekranu niezwykle ważna jest sama rozdzielczość. Tutaj na szczęście nie istnieje wielkie zamieszanie, gdyż na dobrą sprawę wybieramy między dwiema rozdzielczościami – HD  Ready oraz Full HD. HD Ready, czyli 720p (1280 x 720 pikseli) to rozdzielczość idealna dla ekranów mniejszych. Full HD zaś oferuje rozdzielczość 1080p (1920 x 1080 pikseli), która sprawdzi się w większych telewizorach. Obecnie na rynku większość telewizorów oferuje tę wyższą rozdzielczość, ale mało kto wie, że jest ona sensowna tylko w przypadku większych ekranów. Dlaczego więc Full HD nie sprawdza się w przypadku telewizorów o przekątnej 32 cali?

REKLAMA

Zobacz również: Jakie są największe zalety handlu internetowego?

REKLAMA

Oczywiście kupno takiego telewizora nie jest błędem, ale prawda jest taka, że na małym ekranie nie docenimy w pełni wysokiej rozdzielczości. O ile nie wykorzystujemy takiego telewizora jako monitora do komputera (wtedy wysoka rozdzielczość się przydaje), to kupno modeli 32-calowego w rozdzielczości Full HD jest praktycznie nieopłacalne. Z większej odległości bardzo trudno dostrzec różnicę w rozdzielczości HD Ready i Full HD. Dopiero po przyjrzeniu się z bliska widać poprawę obrazu, ale nikt nie ogląda telewizji z odległości 30 cm. Mówimy oczywiście o przekątnej obrazu na poziomie 32, a nawet 37 cali.

W przypadku większych ekranów, rozdzielczość Full HD sprawdza się o wiele lepiej, a różnica w jakości między HD Ready a Full HD jest odczuwalna nawet z większej odległości. Tu panuje zasada odwrotna, nie warto kupować dużego ekranu w rozdzielczości HD Ready. Podsumowując, kupując niewielki ekran o przekątnej do 37 cali nie warto dopłacać do Full HD, gdyż nie odczujemy znaczącej poprawy obrazu. Jeśli jednak decydujemy się na większy telewizor, unikajmy ekranów HD Ready i zainwestujmy w Full HD.

Sprawdź też: Przyspieszanie systemu – wymiana dużych aplikacji na mniejsze

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Kolejną niezwykle ważną cechą telewizorów, choć tak bardzo często pomijaną, jest czas reakcji matrycy. Na czym to polega? Otóż czas reakcji matrycy określa czas przejścia pikseli ze stanu zapalonego do zgaszonego i ponownego zapalenia. Od tej wartości zależy również tak znienawidzony efekt smużenia matrycy, który daje się we znaki głównie w przypadku szybszych przejść kolorów na ekranie (sceny akcji, przewijanie ekranów o różnych kolorach etc.). Na szczęście najnowsze ekrany są już niemal całkowicie pozbawione tej przypadłości. Tak czy inaczej, warto sprawdzić jakość ekranu pod tym względem osobiście.

Kupując telewizor do firmy nie możemy przegapić tak ważnej kwestii jak ilość wejść i wyjść. Jeśli zamierzamy do komputera podłączyć dodatkowy sprzęt taki jak komputer, laptop, dekoder, kino domowe, odtwarzacz DVD czy Blu-ray, to musimy się upewnić, że nie zabraknie nam żadnego gniazdka. Jedno wejście HDMI w telewizorze to pomyłka. Szukajmy urządzeń z jak największą ilością dodatkowych złącz. Przydaje się również wyjście audio do bezpośredniego podłączenia dodatkowych głośników.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

Ogromne zmiany na rynku pracy w ciągu najbliższych 5 lat

Najbliższe 5 lat na rynku pracy ma przynieść ogromne zmiany. Według Adecco zniknie 83 miliony miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie jedynie 69 milionów innych. Jakie posady są zagrożone? 

Nowa usługa finansowa dla prowadzących działalność gospodarczą: gotówka na niski procent

Teraz gotówka na niski procent lub przy spełnieniu dodatkowych warunków całkowicie nieoprocentowana, staje się nową usługą dla przedsiębiorców korzystających w mikrofaktoringu lub dopiero mających w planach skorzystanie z takiego instrumentu. W uproszczeniu ten nowy produkt przypomina zaliczkę tytułem wpływów z przyszłej faktury i pozwala na zachowanie płynności finansowej w okresie gdy jeszcze produkt nie został sprzedany a więc i faktura nie może być wystawiona.

Wartościowe środowisko pracy - czym jest, jak je stworzyć?

Dobra atmosfera w pracy przedkłada się na lojalność pracowników, ich motywację i zaangażowanie. Jak zapewnić pracownikom najlepsze employee journey? 

REKLAMA

Jak Nvidia może zyskać na wartości dzięki inwestorom w akcje memy

Dzięki fantastycznemu rocznemu zwrotowi, przekraczającemu obecnie 220%, Nvidia stałą się jedną z najczęściej dyskutowanych spółek w ostatnim okresie i dowodem na to, że rynek technologiczny trzyma się dobrze. Czy spółka należy również do kategorii akcji memów, czy raczej jej wycena jest oparta o solidne podstawy?

Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

Chmura obliczeniowa - bezpieczeństwo danych w erze cyfrowej transformacji, czyli dlaczego polskiego przedsiębiorcy nie stać na rezygnację z chmury [WYWIAD]

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy przedsiębiorca korzystający z chmury może czuć się bezpiecznie? Czy to opłacalna inwestycja? O tym wszystkim rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Head of Technology CEE w AWS. 

OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

REKLAMA

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

REKLAMA