| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Firmowa strona WWW > Zakładasz działalność? Zacznij od domeny

Zakładasz działalność? Zacznij od domeny

Myśląc o założeniu własnej działalności gospodarczej, oprócz wyboru formy prawnej czy decydowaniu o konkretnych kodach PKD, konieczne będzie wybranie nazwy firmy. Przedsiębiorcy często bagatelizują ten krok, bo nazwę swojego przedsiębiorstwa planują widywać wyłącznie na fakturach. Problem pojawia się, gdy chcą zaprezentować swoją firmę w sieci, a domena z wybraną przez nich nazwą okazuje się być zajęta.

Kolejnym wyjściem z tej sytuacji może być zastanowienie się na rejestracją innej końcówki, np. globalnej .com czy europejskiej .eu. Z racji tego, że w Polsce zarejestrowanych jest już przeszło 2,6 miliona domen .pl, przedsiębiorcy często decydują się także na rejestrację swojej nazwy z końcówką .eu - czy to szukając alternatywy, czy też jako uzupełnienie do posiadanej już domeny polskiej. Rejestr domen europejskich jest znacznie mniej wyeksploatowany w zakresie polskich słów niż nasz rodzimy rejestr, a to oznacza, że dostępność wolnych nazw z końcówką .eu jest większa. Ponadto domena związana i kojarzona z Europą dodatkowo pozytywnie wpływa na odbiór firmy na rynku, a także pozwala na zabezpieczenie potencjalnego kierunku ekspansji.

Dobrze dobrana i przemyślana nazwa domeny może pomóc osiągnąć sukces w biznesie i przysporzyć wielu nowych klientów.

Zobacz: Jak tanio założyć firmową stronę WWW?

Autor: Aleksandra Strzelecka-Jaroszek – menedżer produktu w firmie nazwa.pl, która jest największym krajowym rejestratorem domen i dostawcą usług internetowych dla firm. nazwa.pl istnieje od 1997 roku, jest firmą ze 100% polskim kapitałem, obsługującą obecnie ponad pół miliona klientów.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Europejski Fundusz Leasingowy

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »