| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polski sektor ICT zacieśni współpracę z Izraelem?

Polski sektor ICT zacieśni współpracę z Izraelem?

W dniach 27 listopada - 1 grudnia br. polska misja gospodarcza odwiedziła Izrael. Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan spotkał się z przedstawicielami izraelskiego rządu. Delegacja brała udział w otwarciu targów Israel Gateway 2010. Politykom towarzyszyli polscy przedsiębiorcy.

W trakcie wizyty wiceminister Dariusz Bogdan uczestniczył w otwarciu targów Israel Gateway 2010 w Tel Awiwie. – Nasze kraje łączy nie tylko bogata historia, ale także dynamiczny rozwój gospodarki, zwłaszcza w sektorze ICT i e-commerce – powiedział wiceminister. Jak dodał, atutami Polski jest młoda, dobrze wykształcona kadra i szerokie otwarcie naszego kraju na inwestycje zagraniczne, m.in. na polu informacyjno-komunikacyjnych technologii.

Wiceminister Dariusz Bogdan spotkał się także z ministrem przemysłu, handlu i pracy Izraela Binyaminem Ben-Eliezerem. Rozmowy dotyczyły zacieśniania relacji handlowych i rozwoju współpracy między polskimi a izraelskimi przedsiębiorcami, ze szczególnym uwzględnieniem sektora ICT. Temat wymiany doświadczeń w tej dziedzinie był również poruszany podczas wizyty wiceministra Bogdana w Izraelskim Instytucie Eksportu i Współpracy Międzynarodowej.

Zobacz także: Jak obliczyć koszty i zyski - krok po kroku

Organizatorem wizyty była Izba Przemysłowo – Handlowa Polska – Izrael w Warszawie, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Wydziałem Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie.

Po 8 miesiącach 2010 r. Izrael powrócił na pozycję lidera pod względem wymiany towarowej w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Płn, wyprzedzając m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Algierię. W konsekwencji saldo obrotów z Izraelem, które rok wcześniej było ujemne (-16,3 mln euro) przekształciło się w nadwyżkę w wysokości ponad 28 mln euro.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK