| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polski sektor ICT zacieśni współpracę z Izraelem?

Polski sektor ICT zacieśni współpracę z Izraelem?

W dniach 27 listopada - 1 grudnia br. polska misja gospodarcza odwiedziła Izrael. Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan spotkał się z przedstawicielami izraelskiego rządu. Delegacja brała udział w otwarciu targów Israel Gateway 2010. Politykom towarzyszyli polscy przedsiębiorcy.

W trakcie wizyty wiceminister Dariusz Bogdan uczestniczył w otwarciu targów Israel Gateway 2010 w Tel Awiwie. – Nasze kraje łączy nie tylko bogata historia, ale także dynamiczny rozwój gospodarki, zwłaszcza w sektorze ICT i e-commerce – powiedział wiceminister. Jak dodał, atutami Polski jest młoda, dobrze wykształcona kadra i szerokie otwarcie naszego kraju na inwestycje zagraniczne, m.in. na polu informacyjno-komunikacyjnych technologii.

Wiceminister Dariusz Bogdan spotkał się także z ministrem przemysłu, handlu i pracy Izraela Binyaminem Ben-Eliezerem. Rozmowy dotyczyły zacieśniania relacji handlowych i rozwoju współpracy między polskimi a izraelskimi przedsiębiorcami, ze szczególnym uwzględnieniem sektora ICT. Temat wymiany doświadczeń w tej dziedzinie był również poruszany podczas wizyty wiceministra Bogdana w Izraelskim Instytucie Eksportu i Współpracy Międzynarodowej.

Zobacz także: Jak obliczyć koszty i zyski - krok po kroku

Organizatorem wizyty była Izba Przemysłowo – Handlowa Polska – Izrael w Warszawie, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Wydziałem Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie.

Po 8 miesiącach 2010 r. Izrael powrócił na pozycję lidera pod względem wymiany towarowej w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Płn, wyprzedzając m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Algierię. W konsekwencji saldo obrotów z Izraelem, które rok wcześniej było ujemne (-16,3 mln euro) przekształciło się w nadwyżkę w wysokości ponad 28 mln euro.

Źródło: MG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Wilk

radca prawny, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK